Haber Akıllı Telefon Piyasasını Alt Üst Edecek Xiaomi Mi 6 Pro’nun Özellikleri Şaşırtıyor

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi Mi 6 Pro, akıllı telefon endüstrisine yön vermek için geliyor. Snapdragon 835 SoC, 256GB Dahili ve 6GB RAM içeren cihaza ait detaylar haberimizde.

Kısa sürede dünyanın en çok konuştuğu akıllı telefon üreticilerinden olan Xiaomi, bu süre zarfında kullanıcıları etkilemeyi başardı. Xiaomi fiyat ve kalite ile ilgili en iyi ürünlerin bazılarını zaten başlatmıştı. Xiaomi 2017'de de birkaç Android telefonu çıkarmaya hazırlanıyor.

Tanıtılacak olan telefonlar
Xiaomi Mi6 ve Xiaomi Mi6 Pro olacak. Her iki telefon da ileri teknoloji olacak ve Mi 6 Pro'nun Samsung'un yaklaşmakta olan Galaxy S8 ile rekabet etmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi 6 Pro Özellikleri:

Xiaomi Mi 6 Pro özelliklerinden bahsedersek, düz ekran modeli ve kenar tasarımlı çift eğri ekran görüntüsü bulacaksınız. Xiaomi Mi 6 Pro, 256GB dahili depolama kapasitesiyle birlikte 6GB RAM'e sahip olacak. Telefonda Snapdragon 835 İşlemci bulunuyor. Bunun dışında, telefon Android 7.0 veya 7.1 Nougat'ı alacak.

Telefonda
MIUI 9 Skin en üstte çalışıyor. Yakışıklı, muazzam bir 4000mAh pil ile dolacak ve Quick Charge 4.0 desteğini alacak. Yerleşik bir parmak izi okuyucusu olan bir Home düğmesine sahip olacak. Şirket son zamanlarda akıllı telefonu henüz duyuramıyor. Bu nedenle, cihazla ilgili nihai ayrıntıları almak için biraz beklemek zorundayız. Peki, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusunda paylaşın.

Alıntıdır...

alfacerkes58

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha Berk
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
SD 835 yerine Xiaomi'nin kendi üretimi işlemcinin kullanılma ihtimali yüksek arkadaşlar, tabi işlemci henüz hali hazır değil

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
Konular
24
bende takip ediyorum ve bence fiyat 2500 civarına gelir

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
Konular
24
bende takip ediyorum ve bence fiyat 2500 civarına gelir

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Arkadaşlar baz modelinin fiyatı %90 1999 yuan olur. cantara hocam yazmış zaten. Bu serinin fiyatı en başından beri bu.

Note serisinin fiyatı ise ilk modelden beridir yüksek. İkisini karıştırmayın. Mix de sınırlı üretim, özel malzemelerden yapılmış daha öncesi olmayan bir telefon.

%90 dedim, zira Mi5s'i ilk duyurduklarında iki model vardı ve 1999 yuandan başlıyordu. Sonra 32GB modelini çıkarıp bunu 1899 yuan gibi daha düşük bir fiyattan çıkardılar. Bir ihtimal daha düşük bir fiyattan da çıkabilir. Ona da %9 veririm. İki ihtimalin de emsali var.

Türkiye fiyatını döviz kurları ve ithalatçıların getirebileceği fiyatlar belirler.

Çıkar çıkmaz getirmeye çalışırlarsa al-satçılar üstüne bir 100$ ekler. Geç getirirlerse hem bu kar payı düşer, hem Mi6s'in çıkışına doğru Mi6'nın fiyatı düşer, Mi5'te olduğu gibi. Ancak geçecek süre zarfında TL'nin ne kadar değer kaybedeceği belirsiz. Telefonun fiyatı düşse de biz burda bu düşüşü hiç göremeyebiliriz.

Çıkış tarihi de gecikebilir. Samsung S8 hem tasarımıyla hem de Snapdragon 835'i hortumlamasıyla Mi6'yı geciktirebilir.

LG G6 ve Samsung S8'e bakarsak bu sene ile birlikte ekran/gövde oranı yüksek tasarım + 18:9 oranında daha ince uzun ekranlar yeni moda olacak. iPhone 8 için de benzer dedikodular var.

Mi6'nın tasarımı rakiplerine göre demode kaldıysa piyasaya sürmeden silbaştan yapabilirler. Snapdragon 810 patladığında Mi5'i zamanında çıkartmaktan vazgeçmişlerdi.

Zaten yüksek rekabetten dolayı büyümekte zorlanıyorlar, hatta model sayısı artmasına rağmen Çin'de pazar payları düşüyor. Fiyat dışında öyle piyasayı alt üst edecek bir durumu olmuyor. Çin'de zaten o fiyattan LeEco, 360, ZUK, OnePlus gibi rakipler oluyor.

Kamerada geriden geliyor mesela. Hız, fiyat ve tasarım ile gidiyor bu seri.

Mix benzeri bir tasarımı Mi5'in fiziksel boyutlarında üretirse sükse yapar. Mix de 17:9'du. 18:9'a çıkartabilir. Mi5'in boyutlarına ve Mix'in çerçevelerine bakarsak 18:9 ekran boyutu da 5.7 inç civarı olur. Tabi seramik gibi kırılgan, pahalı ve yüksek hacimli üretimi mümkün olmayan bir malzeme yerine klasik malzemeler mecburen tercih edilecektir. Cam-metal sandviç genelde daha premium olarak algılanıyor, ama metal hem daha ucuz, hem de arkasının kırılma derdi yok. Mümkünse Mi4'teki gibi paslanmaz çelik yapsalar daha iyi olur. Daha dayanıklı olur. Artık millet her şeyini deniyor.

Ekranları güzel, ama artık devir OLED devri olmaya başladı. Kavisli olması şart değil. Redmi Pro'daki gibi Çinli üreticilerden temin etse de olabilir.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Mi5 im bana yeter :D

coravan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
Mi5s 4 / 128
Meslek
sağlık
Konular
24
üstadlar valla benim gibi kullanıcıya redmi pro yeter gibi geliyor okuyorum okuyorum bakıyorum ama bu adamlar kesinlikle iyi şeyler yapıyor

fesbi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 5
Konular
6
mi5 aldım yeni keske bekleseydim mi6 yı mi 5 i 1000 civarında olur :( :(

munans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
munistan
Cihazım
Samsung S4
Konular
0
Aralık sonunda mi5s alacaktım, Şubatta mi6 geliyor diye bekledim. 2 ay idare ederim diye. Heyecanla mi6 bekliyorum.

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
İddiaya girmek isteyen?
Qualcomm 835 ile çıkmayacak.
Xiaomi herhangi bir sızıntı vermeden direk reklamsız cart diye piyasaya ürün sunar oldu.
mi5s serisi, kimsenin beklemediği mi mix direk bir anda çıktı piyasaya.

Bu da direk çıkacak ama sd835 çok abartı. O muhtemelen 2017 ekim gibi mi6s ile ancak çıkar.

Baz model mtk olur mu bilmem ama işlemci qualcom 823 tadında olacak.

Üst Alt