Rehber Akıllı ağ modu ( batarya bitmeyecek )

İşe yaradı mı ?

• Kesinlikle katılıyorum ! Herkese öneririm

Oy: 63 51,2%
  • Pek faydası oldu sayılmaz..

Oy: 62 50,4%

• Kullanılan toplam oy
    123

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
wifi bağlıyken mobilin 2g ye çekilmesi mantıklı görünebilir ve batarya tasarrufu sağlayacağıda kesin. ama 3g ses aktarım kalitesiyle arasında mutlaka fark olacak. kaldı ki artık "volte" diye birşey kullanıyoruz ve kendisi 4g ile çalışıyor :) yani akıllı ağ modunu kullanmak bana cihazımın özelliklerinden faydalanmama engel olacağı için mantıklı gelmiyor.

pervasiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi
Konular
16

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Bu özellik herhangi bir xiaomiye eklenemez mi ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Sürekli ağ geçişi yapılması olumsuz etkiler yaratıyor doğrusu.
Uzun süreli kullanımda 2G bekleme süresine fayda sağlıyor ancak mobil veriyi aç kapa yapan biriyseniz faydadan çok zararı var.

Yaptığım testlerde LTE Only kullanımında daha iyi süreler aldım. Yaşadığınız yerde 4,5G sinyali iyiyse, hattınız ve cihazınız Volte destekliyorda LTE Only modu çok daha faydalı olur.
Yalnız bunu sadece Türk Telekom ve Vodafone üzerinden kullanın. Turkcell LTE Only açıkken Volte olsa bile arama yapmana izin vermiyor.

pervasiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi
Konular
16
Sürekli ağ geçişi yapılması olumsuz etkiler yaratıyor doğrusu.
Uzun süreli kullanımda 2G bekleme süresine fayda sağlıyor ancak mobil veriyi aç kapa yapan biriyseniz faydadan çok zararı var.

Yaptığım testlerde LTE Only kullanımında daha iyi süreler aldım. Yaşadığınız yerde 4,5G sinyali iyiyse, hattınız ve cihazınız Volte destekliyorda LTE Only modu çok daha faydalı olur.
Yalnız bunu sadece Türk Telekom ve Vodafone üzerinden kullanın. Turkcell LTE Only açıkken Volte olsa bile arama yapmana izin vermiyor.
Ben telefonun mobil veri ve wifi sini hiç kapatmam. Eve gelince otomatik wifiye bağlanır ve 2g ye geçer, ayrıldım mı otomatik 4g ye. Senelerdir bu şekilde kullanırım. Önceden miroom da yoktu, sırf o özellik için miuipro kullanırdım. Bana göre faydası çok. Geceden sabaha%5-6 giden şarj 1 lere düşüyor.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
16
Bu özellik herhangi bir xiaomiye eklenemez mi ?
Edxposed gravitybox modülünde smart radio özelliği var, burdan çok daha fazla seçenek ile mobil veri / wifi değişimini otomatik yapabilirsiniz hatta tuş kilidinde 2G, tuş kilidini açınca 4.5 G gibi bir özelliiği dahi var
Miui 11 de kullanmıştım en son, rom içinde daha stabil olduğundan şu an mi room akıllı ağ ile devam ediyorum

Yanniak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Xiaomi Redmi 7
Konular
6
Global 11.0.5 de baktım böyle bi ayar yok heralde custom rom lara özel

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Edxposed gravitybox modülünde smart radio özelliği var, burdan çok daha fazla seçenek ile mobil veri / wifi değişimini otomatik yapabilirsiniz hatta tuş kilidinde 2G, tuş kilidini açınca 4.5 G gibi bir özelliiği dahi var
Miui 11 de kullanmıştım en son, rom içinde daha stabil olduğundan şu an mi room akıllı ağ ile devam ediyorum
Çok teşekkürler modüle bakacağım

Üst Alt