Rehber Airdots / Buds sahte mi orijinal mi nasıl anlaşılır?

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Çok güzel bir konu ellerinize sağlık.

Mirage

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serap
Cihazım
Xiaomia AirDots
Konular
0
Kulaklık gibi hijyen sorunu yaşanabilen ürünlerde cayma hakkı yani koşulsuz iade genellikle kabul edilmiyor bu nedenle kulaklığınızı iade etmek istiyorsanız elinizde ürünün arızalı, hasarlı ya da ayıplı olduğuna veya orijinal olmadığına dair bir kanıtın olması gerekli. Eğer şüpheniz orijinal olmadığına yönelikse alıntıladığınız sayfadan doğrulama yapmanız en sağlıklı ve kesin sonucu verecektir.

Tabii bu yazdıklarım genel kurallar. Sitenin veya satıcının iade koşulları değişiklik gösterebilir. Satın aldığınız yer ile iletişime geçerseniz geçerli koşullar hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
Evet bu konu için ayrıyeten yazı koymuşlar trendyoldan almıştım orjinal dediler olmadığını düşünüyorum emin olup iade etmek amacım orjinalde kullanıcam şarja taktım sahtelerdeki gibi yanıp sönüyor r ve l harfleri kabartılı ama kulak içinde kod yazıyor birde kutuda barkot vardı ama koruma bandı yoktu o yüzden kararsızım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Evet bu konu için ayrıyeten yazı koymuşlar trendyoldan almıştım orjinal dediler olmadığını düşünüyorum emin olup iade etmek amacım orjinalde kullanıcam şarja taktım sahtelerdeki gibi yanıp sönüyor r ve l harfleri kabartılı ama kulak içinde kod yazıyor birde kutuda barkot vardı ama koruma bandı yoktu o yüzden kararsızım
Anlattıklarınıza göre orijinal durmuyor fakat airdots modelinin pek çok versiyonu çıktı ve her birinin özellikleri de farklı. En sağlıklısı authenication sitesi üzerinden doğrulama almanız. Eğer doğrulama gerçekleşirse kulaklığınız orijinaldir gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer doğrulamadan geçemezse de orijinal değildir ve iade talebi açabilirsiniz. Maalesef ki Trendyol elektronik ürünlerin iadesinde pek güvenilir değil diye biliyorum ama yine de bir şansınızı deneyin.

Mirage

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serap
Cihazım
Xiaomia AirDots
Konular
0
Anlattıklarınıza göre orijinal durmuyor fakat airdots modelinin pek çok versiyonu çıktı ve her birinin özellikleri de farklı. En sağlıklısı authenication sitesi üzerinden doğrulama almanız. Eğer doğrulama gerçekleşirse kulaklığınız orijinaldir gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer doğrulamadan geçemezse de orijinal değildir ve iade talebi açabilirsiniz. Maalesef ki Trendyol elektronik ürünlerin iadesinde pek güvenilir değil diye biliyorum ama yine de bir şansınızı deneyin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rica etsem sorgu yapabilirmisiniz giremiyorum sayfaya açılmıyor

Ekli dosyalar

• 16168628147637047110836669667099.jpg
    16168628147637047110836669667099.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 11

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

casibao hocam kutuyu bir incelesin, cevap verecektir. Kendisi airdots versiyonları konusunda benden çok daha tecrübelidir :)

Mirage

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serap
Cihazım
Xiaomia AirDots
Konular
0
Yardımlarınız için teşekkür ederim
casibao hocam kutuyu bir incelesin, cevap verecektir. Kendisi airdots versiyonları konusunda benden çok daha tecrübelidir :)
Çok teşekkürler sağolun beklemedeyim

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cepport üzerinden almıştım bi ara Airdots sol taraftaki gibi yazılar iyice belirgin sağ taraftaki gibi koyu değil. Orjinalliğini birde bu şekilde anlayabilirsiniz diğer yandan sağ ve sol kulaklığı şarj kutusuna koyduğunuzda ledlerine parlak ve belirgin duruyor olması gerekiyor çok sahtesini gördüm ama süreklide sahtelerinin dahi kalitelerini değiştiriyor adamlar durmadan. Fakat daha çok ürünün dış kutusu değilde şarj kutusuna bakarım. Dış kutusundaki noktalarında hafif pütürlü gibi ele gelmesi gerekiyor çok yoğun olmasada genelde denk geldiğim orjinalleri böyleydi.

Airdost'u babama verince kendime bi Mi Truewireless Earbuds Basic TWS aldım onda da yazılar sol görseldeki gibi belirgin genelde bu yazı işini pek beceremiyorlar mutlaka bir yazım yanlışlığı yada silik yazım oluveriyor tabi hocamız daha iyi biliyordur gelince söyler ama konuya girmişken belirtmek istedim.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

Merhaba bu kutu görselinden anlamamız biraz zor olsada orjinale benziyor piyasada ki fake ürünlerin dış kutularını birebir aynı yapıldığını da gördüm.

Mirage

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serap
Cihazım
Xiaomia AirDots
Konular
0
Merhaba bu kutu görselinden anlamamız biraz zor olsada orjinale benziyor piyasada ki fake ürünlerin dış kutularını birebir aynı yapıldığını da gördüm.

Birde bu resimleri ekledim vaktinizi alıyorum ama affınıza sığınıyorum bide şarj olurken ışık hep yanıp sönüyor 5 saatten fazla kaldı kırmızı ışık hiç sönmüyor kafa karışıklığım bu yüzden araştırırken forum yazıları ve videolardan burda buldum kendimi teşekkürler yardımlarınız için belki resimlerden bir şey çıkar

Ekli dosyalar

• 20210327_231114.jpg
    20210327_231114.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 6
  • 20210327_220026.jpg
    20210327_220026.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 6
  • 20210327_215929.jpg
    20210327_215929.jpg
    904,7 KB · Görüntüleme: 6
  • 20210327_183255.jpg
    20210327_183255.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 7
  • 20210327_215738.jpg
    20210327_215738.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 9

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Son paylaştığınız fotoğraflara bakınca fake ürün diyebilirim.

Üst Alt