Rehber Airdots / Buds sahte mi orijinal mi nasıl anlaşılır?

uluka

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uluka
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Hepsiburada üzerinden satıcısı Hepsiburada olan earbuds s aldım izlediğim videolarda kapağın altındaki Beyaz yazılar yoktu acaba sahte mi bu arada kodu sorgulama yaptım orijinal çıktı ama içime kuşku oluştu yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Hocam merhaba. Bende satıcının Hepsiburada'nın olduğu basic 2 siparişi verdim. Tam olarak kutunun altında ki kazılan alandaki güvenlik/orjinallik sorgulamasının da yöntemini bulmuşlar diye okudum bir kaç yerde. Ama esas yöntem olarak en doğru ve en güvenilir yöntem o kazılan alandaki kodu o doğrulama sitesine girince o kodun kaç defa sorgulandığı (birden fazlaysa işte 300 kadar sorgulandı, ilk defa sorgulanıyorsa da tebrikler ilk defa sorgulandı gibi) şeklinde bir yazı çıkıyormuş. Siz doğrulama yaparken hangi yöntemi denemiştiniz? Hepsiburada'yı arayıp ürün orijinal mi diye sordum (telefon görüşmeleri kaydediliyor, sahte çıkarsa elimde resmi delil olsun diyerek) Hepsiburada'nın kendi sattığı tüm ürünler resmi distribütör garantili ve yüzde yüz orijinaldir diye bir cevap aldım.

Pablito

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mükerrem
Cihazım
Pocophone f1
Konular
11
Hocam merhaba. Bende satıcının Hepsiburada'nın olduğu basic 2 siparişi verdim. Tam olarak kutunun altında ki kazılan alandaki güvenlik/orjinallik sorgulamasının da yöntemini bulmuşlar diye okudum bir kaç yerde. Ama esas yöntem olarak en doğru ve en güvenilir yöntem o kazılan alandaki kodu o doğrulama sitesine girince o kodun kaç defa sorgulandığı (birden fazlaysa işte 300 kadar sorgulandı, ilk defa sorgulanıyorsa da tebrikler ilk defa sorgulandı gibi) şeklinde bir yazı çıkıyormuş. Siz doğrulama yaparken hangi yöntemi denemiştiniz? Hepsiburada'yı arayıp ürün orijinal mi diye sordum (telefon görüşmeleri kaydediliyor, sahte çıkarsa elimde resmi delil olsun diyerek) Hepsiburada'nın kendi sattığı tüm ürünler resmi distribütör garantili ve yüzde yüz orijinaldir diye bir cevap aldım.
Sitesinden kodu sorgulama yapmıştım ilk kez sorgulanıyor dedi bana

uluka

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Uluka
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Sitesinden kodu sorgulama yapmıştım ilk kez sorgulanıyor dedi bana
Benim de bugün geldi, sorguladım orjinal ve ilk kez sorgulanıyor dedi site.

Bir sorum olacaktı genel olarak, sizde de kulaklığı kulaktan çıkarınca müzik durmama olayı oluyor mu? Bende ne hikmetse kullandığım ilk andan beri Spotify ile müzik dinlerken ya da YouTube üzerinden bir şeyler izlerken kulaklığı birisini ya da ikisini çıkartmama rağmen otomatik olarak ne müziği ne de videoyu durduruyor. Acaba sorun mu var yoksa bu modelde öyle bir özellik/algılama/sensör yok mu?

Pablito

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mükerrem
Cihazım
Pocophone f1
Konular
11
Benim de bugün geldi, sorguladım orjinal ve ilk kez sorgulanıyor dedi site.

Bir sorum olacaktı genel olarak, sizde de kulaklığı kulaktan çıkarınca müzik durmama olayı oluyor mu? Bende ne hikmetse kullandığım ilk andan beri Spotify ile müzik dinlerken ya da YouTube üzerinden bir şeyler izlerken kulaklığı birisini ya da ikisini çıkartmama rağmen otomatik olarak ne müziği ne de videoyu durduruyor. Acaba sorun mu var yoksa bu modelde öyle bir özellik/algılama/sensör yok mu?
Böyle bir özelliği yok kulaklığın, sadece üzerindeki fiziksel tuş ile durdur devam et gibi işlemleri yapabilirsiniz .

Servooo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Servet
Cihazım
Redmi note 7
Konular
0
Kazılan alandaki kodu nereye yazacağız yardımcı olur musunuz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu sayfaya kaç gündür giremiyorum acaba problemmi var
Hayır hocam bir problem yok, şu anda sayfa açılıyor. Farklı bir tarayıcı deneyin isterseniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mirage

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serap
Cihazım
Xiaomia AirDots
Konular
0
Buradan kontrolü yapabilirsiniz.
Benim aldığım çin üretim olan airdots kutusu içinden global versiyon olan kitapçık çıktı sorgulamada yapamadım iade etsem kabul edilmezse tereddütü yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayır hocam bir problem yok, şu anda sayfa açılıyor. Farklı bir tarayıcı deneyin isterseniz.

Evet bu sayfaya bilgisayardan da denedim giremiyorum Telefondan da aynı şekilde

Benim aldığım çin üretim olan airdots kutusu içinden global versiyon olan kitapçık çıktı sorgulamada yapamadım iade etsem kabul edilmezse tereddütü yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

Kulaklık gibi hijyen sorunu yaşanabilen ürünlerde cayma hakkı yani koşulsuz iade genellikle kabul edilmiyor bu nedenle kulaklığınızı iade etmek istiyorsanız elinizde ürünün arızalı, hasarlı ya da ayıplı olduğuna veya orijinal olmadığına dair bir kanıtın olması gerekli. Eğer şüpheniz orijinal olmadığına yönelikse alıntıladığınız sayfadan doğrulama yapmanız en sağlıklı ve kesin sonucu verecektir.

Tabii bu yazdıklarım genel kurallar. Sitenin veya satıcının iade koşulları değişiklik gösterebilir. Satın aldığınız yer ile iletişime geçerseniz geçerli koşullar hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Üst Alt