İpucu Ahize sorununa çözüm

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Tam olarak ne yaptın?
Ucu kalın bir iğneyle, içeriye fazla sokmadan ahizenin bulunduğu yerdeki delikleri genişlettim. (Redmi note 7 de ahize delikleri sağda küçük bir kısımda. Sol taraf boş.)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ahize ızgarası plastik ve ortadan çatladı, tack-it ile çekerken. Yaptığım işlem çerçeveleri incelttiği için, bu yüzden bu işlemden sonra tack-it tavsiye etmem.

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Toplu iğne olur mu yoksa yorgan iğnesi tarzı bişimi olması gerekiyor? Kaç delik açmam gerekiyor?
Toplu iğne olur hocam, ama dikkatli olun. Sağ tarafta, ışık tutunca görürsünüz. Deliklere kendiniz karar verin, daha iyi olur.

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
İğnenin uç kısmı ile ufak delik açtım 3 tane sonra süpürge ile çektim düzeldi sorun yardımlarınız için teşekkür ederim

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bu sorun benim kralımda da var. Aşırı az geliyor karşıdaki kişinin sesi. Önerinizi yapmaktan korkuyorum, deneyip patlatan var mı ahizeyi?

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Benim eski redmi note 4 vardı, ses artık hiç gelmiyordu. İğneyle ufak ufak delmeme rağmen ses duyulmuyordu. Verdim telefoncuya, bir spreyle detaylı temizlik yaptı, ahize o zamandan sonra açıldı.

ozdemiraltuntas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özdemir
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Evet arkadaşlar herkes aynı dertten müzdarip ben de kendimce bir çözüm buldum ve bunu paylaşmayı kendime borç bildim. Bu sorunun Max2'de ne yazılımla ne de donanımla falan alakası yok bence. Sorun tasarımda. Telefonla konuşma sırasında bırakın dışarda karşımdakini duymayı evin içinde sessiz ortamda bile duyamaz hale gelmiştim. Kimi bant yapıştırıp çekmiş kimi elektrikli süpürgeyle çekmiş kimi diş fırçasıyla temizlemeye çalışmış kimi root atıp ses dosyası yüklemiş kimi farklı romlar denemiş vs vs. Ama hep hüsran. Sorunun tasarımda olmasının sebebi bu cihazın ahize ızgarası okadar ince ki başka cihazlarla karşılaştırınca farkı siz de anlayacaksınız. Redmi s2 cihaz vardı ızgara bakımından arasında bariz fark var hele Samsung'ların ızgarası çok daha kalın. Max2'nin ızgarasının bukadar ince olması kirlenince temizlemeyi imkansizlaştırıyor ne diş fırçası ne de elektrik süpürgesi nafile. (Şimdiye kadar denenen çözümlerin hepsi geçici. Yine tıkancak yine tıkancak. Elinizle silseniz nemden tıkanır o derece. Buna kalıcı bir çözüm gerekliydi.) Gelelim çözüme ben aldım elime toplu iğneyi ve dikkatli bir şekilde iğneyi yatay tutarak birkaç delik açtım bu riski göze aldım ardından elektrikli süpürgeyle çektirdim ve sonuç harika oldu ilk günkü gibi oldu. (Başka cihazlarla karşılaştırdım ses farkı anlaşılamayacak seviyeye geldi) Artık kirlense de süpürgeyle yine çekebilirim. Şimdi oh be diyorum 2senedir kullandığım cihaza ah birde güncelleme verseler en az 2sene daha kullanmayı düşünüyorum belkide daha fazla. Umarım benim gibi herkes cihazını severek kullanmaya devam eder. (Uygun görürseniz konu sabitlenebilir üstte kalsın herkes faydalansın)
Çok teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi yaptım ses adeta bomba gibi oldu

Üst Alt