İpucu Ahize sorununa çözüm

Omer453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
Mi max 2
Konular
2
Evet arkadaşlar herkes aynı dertten müzdarip ben de kendimce bir çözüm buldum ve bunu paylaşmayı kendime borç bildim. Bu sorunun Max2'de ne yazılımla ne de donanımla falan alakası yok bence. Sorun tasarımda. Telefonla konuşma sırasında bırakın dışarda karşımdakini duymayı evin içinde sessiz ortamda bile duyamaz hale gelmiştim. Kimi bant yapıştırıp çekmiş kimi elektrikli süpürgeyle çekmiş kimi diş fırçasıyla temizlemeye çalışmış kimi root atıp ses dosyası yüklemiş kimi farklı romlar denemiş vs vs. Ama hep hüsran. Sorunun tasarımda olmasının sebebi bu cihazın ahize ızgarası okadar ince ki başka cihazlarla karşılaştırınca farkı siz de anlayacaksınız. Redmi s2 cihaz vardı ızgara bakımından arasında bariz fark var hele Samsung'ların ızgarası çok daha kalın. Max2'nin ızgarasının bukadar ince olması kirlenince temizlemeyi imkansizlaştırıyor ne diş fırçası ne de elektrik süpürgesi nafile. (Şimdiye kadar denenen çözümlerin hepsi geçici. Yine tıkancak yine tıkancak. Elinizle silseniz nemden tıkanır o derece. Buna kalıcı bir çözüm gerekliydi.) Gelelim çözüme ben aldım elime toplu iğneyi ve dikkatli bir şekilde iğneyi yatay tutarak birkaç delik açtım bu riski göze aldım ardından elektrikli süpürgeyle çektirdim ve sonuç harika oldu ilk günkü gibi oldu. (Başka cihazlarla karşılaştırdım ses farkı anlaşılamayacak seviyeye geldi) Artık kirlense de süpürgeyle yine çekebilirim. Şimdi oh be diyorum 2senedir kullandığım cihaza ah birde güncelleme verseler en az 2sene daha kullanmayı düşünüyorum belkide daha fazla. Umarım benim gibi herkes cihazını severek kullanmaya devam eder. (Uygun görürseniz konu sabitlenebilir üstte kalsın herkes faydalansın)

Son düzenleme:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Cihazı yeni alanlar kıyamaz. Fakat bizler gibi 3 senelik cihaz kullananlar deneyebilir.

Omer453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
Mi max 2
Konular
2
Cihazı yeni alanlar kıyamaz. Fakat bizler gibi 3 senelik cihaz kullananlar deneyebilir.
Evet yeni alanlar kıyamaz ama başka da çözüm yok gibi. Bu arada cihaz 2sene önce çıktı☺️ Benim 1sene sonra azalmaya başlamıştı yanılmıyorsam.

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Eşimin cihazında aynı sıkıntı var en son geçen sene gelen güncellemeyi yaptıktan sonra sonra oldu acaba bu şimdi yazılımsal mı yoksa kronik mi?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Eşimin cihazında aynı sıkıntı var en son geçen sene gelen güncellemeyi yaptıktan sonra sonra oldu acaba bu şimdi yazılımsal mı yoksa kronik mi?
Kronik... Sakızla temizlemeyi deneyin

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Kronik... Sakızla temizlemeyi deneyin

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

miui 10 güncellemesinden sonra oldu ama benim tahminim ahize bozulması diye düşünmüştüm sakız ile temizleme kesin çözüm mü? Açıkcası ben kesin çözüm arıyorum.

Mi Band 4 Uzmani

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
MB4
Cihazım
Mi Band 4
Konular
44
Sakız yapışır. Bence ahizeyi delip elektrikli süpürgeyle çekmek iyi çözüm

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
5 aylık redmi note 7 cihazımada aynısını yaptım. Güzel sonuçlar veriyor. Elinize sağlık.

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Sakız yapışır. Bence ahizeyi delip elektrikli süpürgeyle çekmek iyi çözüm

Delme olayı sıkıntı oluşturmaz mı? Sonuçta iç kısımda nerede ne olduğunu bilmiyorum. Nereleri ne büyüklükte delinecek bilgim yok

Üst Alt