Soru Ahize sesi sorunu

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Arkadaşlar bir süredir karşı taraftan gelen sesi kulaklıksız neredeyse duyamıyorum. Bu sorunu yaşayan başka birisi var mı aramızda?

Not: Giden ses de çok kötüydü Android 9 kullanırken 8.1'e geri döndüm o sorunu böylelikle çözmüş oldum.

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Bende de aynı sorun vardı ben ekranı değiştirdim telefoncu yada ahizeden ses az geliyor dedim ahizeyi temizlerim dedi şuan aşırı yüksek geliyor ses kısık şekilde kullanıyorum ahizeyi temizletin derim
Ahizeyi telefonu sökmeden temizletebilir miyiz?

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Benimde 1 sene garantisi var ama deltadan iyi yorumlar gelmiyor gonderenler pişman oluyormuş
Doğrudur ama her ihtimale karşı garantisi dursun isterim. Bir iki telefoncuya soracağım ama sökmeden güzel bir temizleme yöntemi varsa deneyebilirim.

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Arkadaşlar sorunu çok basit bir yöntemle çözdüm. Şöyle; telefonun ahizesnin olduğu kısıma bir kağıt bant yapıştırdım(elektrik bandı da olabilir) ve üzerine bir kürdan ile içine nüfuz etmesini sağlayacak şekilde yaptım şuan harika ses alıyorum. Bunu mikrofon ve hoparlör kısmına da yaptım sonuç mucize oldu. Bu sorunu yaşayan yaşamayan herkes denemeli bu yöntemi. İyi forumlar :)

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Arkadaşlar sorunu çok basit bir yöntemle çözdüm. Şöyle; telefonun ahizesnin olduğu kısıma bir kağıt bant yapıştırdım(elektrik bandı da olabilir) ve üzerine bir kürdan ile içine nüfuz etmesini sağlayacak şekilde yaptım şuan harika ses alıyorum. Bunu mikrofon ve hoparlör kısmına da yaptım sonuç mucize oldu. Bu sorunu yaşayan yaşamayan herkes denemeli bu yöntemi. İyi forumlar :)
Kullanılmayan bir diş fırçası ile temizlemek de fayda sağlıyor, toplu iğne ile dikkat edilmesini tavsiye ediyorum.

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Kullanılmayan bir diş fırçası ile temizlemek de fayda sağlıyor, toplu iğne ile dikkat edilmesini tavsiye ediyorum.
Ama o şekilde zarar verir diye düşünüyorum. Bir tahmin sadece yanlış anlamayın

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Ama o şekilde zarar verir diye düşünüyorum. Bir tahmin sadece yanlış anlamayın
Yanlış anlama durumu değil... :) Toplu iğnenin hoparlöre zarar verme ihtimali var ama fırçanın yok. :)

Oyla:

mmetanett

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bilal
Cihazım
Mi 8
Konular
0

Yaparken hiç düzeleceğine ihtimal vermiyordum ama işe yaradı merak eden arkadaşlar için kürdan ı çok fazla bastırmaya gerek yok üstünde hafifçe gezdirmek yetiyo teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt