Soru Ahize sesi sorunu

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Arkadaşlar bir süredir karşı taraftan gelen sesi kulaklıksız neredeyse duyamıyorum. Bu sorunu yaşayan başka birisi var mı aramızda?

Not: Giden ses de çok kötüydü Android 9 kullanırken 8.1'e geri döndüm o sorunu böylelikle çözmüş oldum.

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Bu sorun 5X telefonumda bende de var. Bir yazılım yükleme sonrasında anlık oluştu ve ne yüklersem yukleyeyim düzelmedi. Yazılımsal gibi görünse de sorun donanımsal diye düşünüyorum. Parçayı değiştireceğim ilk fırsatta.

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Bu sorun 5X telefonumda bende de var. Bir yazılım yükleme sonrasında anlık oluştu ve ne yüklersem yukleyeyim düzelmedi. Yazılımsal gibi görünse de sorun donanımsal diye düşünüyorum. Parçayı değiştireceğim ilk fırsatta.
Ben de Pie güncellemesi yaptım ondan sonra böyle oldu. 8.0 flaşladım düzelmedi, 8.1 flaşladım yine düzelmedi.

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Ben de öyle umut ediyorum ama bakalım

Oyla:

bolobolo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cantekin
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
11
Ben de Pie güncellemesi yaptım ondan sonra böyle oldu. 8.0 flaşladım düzelmedi, 8.1 flaşladım yine düzelmedi.

Yazılım yüklemesi sonrası oluyor ama düzelen görmedim ben parça değiştirmeden. Donanıma hasar veriyor sanırım. Çünkü yazılımdan olsa herkes etkilenirdi.

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
WhatsApp'tan sesli mesajı kulağıma koyup dinlediğim zaman çok iyi ses geliyor sorun donanımsal değil arkadaşlar

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Volte açık durumda, Voltesi açık bir arkadaşla görüşme yaptım ses kalitesi iyiydi

Oyla:

c0ldwave

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
İphone
Konular
21
Hocam bende aynı sorundan muzdaribim. Telefonu bilgisayar masasından düşürmüştüm ekran üstü. Ahize sesi gitti sanırım yerinden çıktı diyerek ahize kısmına bastırdım bir iki kezde vurmuş olabilirim. Ahize sesi geri geldi ama biraz azaldı gibi. Android 7 Miui kullanırken biraz iyiydi Android 8 Miui geçtim fixlerini filan yaptım yine düzelmedi. Temiz kurulum Android Pie Yükledim yine düzelmedi garantiye gönderdim sanırım ahize arızalı. Yazılımsal olmadığını düşünüyorum kronik sorun sanırım bir çok şikayet var ahize üzerine.

Oyla:

bayram1468

Forever
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAYRAM
Cihazım
Mİ 10T
Konular
7
Ahize sesi xiaomi nin kronik sorunu gibi.Şu an mi8 kullanıyorum sorun yok.Daha önce kullandığım mi5 te bu sıkıntıyı çok yaşadım.Çözümü şöyle anlatayım.İlk olarak telefonunuz rootlu olmak zorunda.ES dosya yöneticisinden wendor/etc klasörünün içinde 3 yada 4 tane mixer dosyası var.Bu dosyalarda ahize sesi 84 olarak görünüyor.84 olarak gördüğünüz bütün yerleri 90 yapıp kaydedin ama bunu bütün mixer klasörlerinde uygulamanız gerekiyor.Daha sonra teli açıp kapatın düzelecektir.Sakın 90 üzerini denemeyin mikrofona zarar verebilir ve seste cızırtı olur.Umarım yardımcı olur.

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Bugün telefonu yeniden başlatmak zorunda kaldım. Ve o lanet Pie güncellemesini yaptım. Şuan gelişmiş LTE modu ayarlarda çıkmıyor. Ekrandaki HD yazısı da gitti doğal olarak

Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Bende de aynı sorun vardı ben ekranı değiştirdim telefoncu yada ahizeden ses az geliyor dedim ahizeyi temizlerim dedi şuan aşırı yüksek geliyor ses kısık şekilde kullanıyorum ahizeyi temizletin derim

Oyla:
Üst Alt