Soru Ahize sesi sorunu

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Arkadaşlar bir süredir karşı taraftan gelen sesi kulaklıksız neredeyse duyamıyorum. Bu sorunu yaşayan başka birisi var mı aramızda?

Not: Giden ses de çok kötüydü Android 9 kullanırken 8.1'e geri döndüm o sorunu böylelikle çözmüş oldum.

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Arkadaşlar sorunu çok basit bir yöntemle çözdüm. Şöyle; telefonun ahizesnin olduğu kısıma bir kağıt bant yapıştırdım(elektrik bandı da olabilir) ve üzerine bir kürdan ile içine nüfuz etmesini sağlayacak şekilde yaptım şuan harika ses alıyorum. Bunu mikrofon ve hoparlör kısmına da yaptım sonuç mucize oldu. Bu sorunu yaşayan yaşamayan herkes denemeli bu yöntemi. İyi forumlar :)
Çok teşekkürler hiç beklemiyordum.

Oyla:

7ulasaksoy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulaş
Cihazım
Xaomi mi 8
Konular
35
Beyler bende de karşı tarafa sesim bazen az gidiyor ve bazen de haşır huşur diye karman çorman ses geliyor karşı taraftan neden acaba bir ayarı falan var mı bunun hattım türk Telekom cihaz mi 8.

Oyla:

fertan67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi8 se
Konular
0
Arkadaşlar sorunu çok basit bir yöntemle çözdüm. Şöyle; telefonun ahizesnin olduğu kısıma bir kağıt bant yapıştırdım(elektrik bandı da olabilir) ve üzerine bir kürdan ile içine nüfuz etmesini sağlayacak şekilde yaptım şuan harika ses alıyorum. Bunu mikrofon ve hoparlör kısmına da yaptım sonuç mucize oldu. Bu sorunu yaşayan yaşamayan herkes denemeli bu yöntemi. İyi forumlar :)
Tesekkürler kardeş oldu valla

Oyla:

telif69

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Bende de ses kısık geliyor. Temizlemeye çalıştım ama ondan değilmiş. Düzelmedi.

Oyla:

kubilayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Ben benzer sorundan ahize kısmına slikon bant yapıştırıp ince uçlu bir iğne ile bantin ahize kismina derinlemesine nüfuz etmesini sağlayıp temizleyerek ve speaker cleaner uygulamasiyla görmediğimiz pislikleri temizleyerek kurtulmuştum, denemek isterseniz link bırakıyorum.

Oyla:

fuicoi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
0
band yapıştırıcı ile ahizeyi temizleme ipucu için çok teşekkürler. Hiç tahmin etmiyordum ama gerçekten işe yaradı.

Oyla:
Üst Alt