Yardım Ahize Kısmından Ses Çok Az Geliyor

Alperen35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alperen
Cihazım
Nokia C3
Konular
4
Merhabalar herkese .Yaklaşık 7 aydır Redmi Note 2 kullanıyorum. Son birkaç haftadır telefon görüşmesi yaparken (sesi ne kadar açarsam açayım) karşı tarafın sesi konuşulanları anlayamayacağım kadar kısık geliyor. Kulaklık takınca ya da sesi hoperlöre verince gayet noral ama ahizeden gelen ses çok kısık. Ahize hoperlörünün ömrünü yitirdiğini düşünmeye başladım. İşin garibi bu problemin oluşmasına sebep olacak hiçbir şey yapmadım.Yedek parçasını sipariş edebileceğim bir e bay satıcısı var mı acaba? Ayrıca aynı sorunu yaşayan kişiler oldu mu? Lütfen yardım.

cino8616

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cidm
Cihazım
Mi max
Konular
0
Merhaba mi max kullaniyorum.ayni sorunu yasiyorum.siz nasil cozdunuz sikintiiyi

Oyla:

tarbaz51

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tuncer
Cihazım
Redmi Plus 5
Konular
0
Donanım Testi Yaptınız Mı?

"Ayarlar > Telefon Hakkında > Çekirdek Sürümü" Üzerine 3-4 Defa Tıklayın. 2 Numaralı Resimdeki Menü Gelecek. "Single İtem Test" Tıklayın. 3 Numaralı Resimdeki Menü Gelecek. Oradanda "Receiver" Kısmına Girerek (4 Numaralı Resim) Test Edin.

Hala Ahize Sesi Kısık Olduğunu Düşünüyorsanız Smiui veya Xiaomi.Eu Romlarını Kullanın. Genelde Ses Seviyesi Normalden Biraz Fazla Oluyor. Redmi 2 Telefonumda Xiaomi.Eu Global 7.2.2 Rom Kullanıyorum. Çok Fazla Ses Seviyesi Olduğu İçin Kısarak Kullanıyorum.
Teşekkürler, Redmi 5 Plus telefonumda hoparlör sesi kuyudan gelir gibi anlaşılmıyordu, testi yaptıktan sonra düzeldi.

Oyla:

Azizahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aziz
Cihazım
Pocofone
Konular
0
Merhabalar herkese .Yaklaşık 7 aydır Redmi Note 2 kullanıyorum. Son birkaç haftadır telefon görüşmesi yaparken (sesi ne kadar açarsam açayım) karşı tarafın sesi konuşulanları anlayamayacağım kadar kısık geliyor. Kulaklık takınca ya da sesi hoperlöre verince gayet noral ama ahizeden gelen ses çok kısık. Ahize hoperlörünün ömrünü yitirdiğini düşünmeye başladım. İşin garibi bu problemin oluşmasına sebep olacak hiçbir şey yapmadım.Yedek parçasını sipariş edebileceğim bir e bay satıcısı var mı acaba? Ayrıca aynı sorunu yaşayan kişiler oldu mu? Lütfen yardım.

Oyla:

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Ahizeyi temizlediniz mi? Ben temizledim ilk günki gibi

Oyla:

Azizahmet

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aziz
Cihazım
Pocofone
Konular
0

Bende aynı sorun vardı . Pamuğa biraz kolonya döktüm ve ahize kısmını sildim . Düzeldi. Bende yazılımdan donanımdan zannettim . Denemediğim . Yol kalmadı. En sonunda kolonya ile pamuk ile ahizeyi temizledim. Düzeldi.

Oyla:

MalamadreX

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 6
Konular
14
mixer_paths_3_2_forte" bende bu dosya yok . Diğer mixer klasörleri de de rx1 satırı var ama hangisini değiştirmeliyim?
System/vendor/etc içinde mixer dosyaları
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

gauss21x

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rıdvan
Cihazım
mi 8 se
Konular
1
Bende aynı sorun vardı . Pamuğa biraz kolonya döktüm ve ahize kısmını sildim . Düzeldi. Bende yazılımdan donanımdan zannettim . Denemediğim . Yol kalmadı. En sonunda kolonya ile pamuk ile ahizeyi temizledim. Düzeldi.
Hocam tavsiyeniz işe yaradı teşekkür ederim..

Oyla:
Üst Alt