Yardım Ahize Kısmından Ses Çok Az Geliyor

Alperen35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Alperen
Cihazım
Nokia C3
Konular
4
Merhabalar herkese .Yaklaşık 7 aydır Redmi Note 2 kullanıyorum. Son birkaç haftadır telefon görüşmesi yaparken (sesi ne kadar açarsam açayım) karşı tarafın sesi konuşulanları anlayamayacağım kadar kısık geliyor. Kulaklık takınca ya da sesi hoperlöre verince gayet noral ama ahizeden gelen ses çok kısık. Ahize hoperlörünün ömrünü yitirdiğini düşünmeye başladım. İşin garibi bu problemin oluşmasına sebep olacak hiçbir şey yapmadım.Yedek parçasını sipariş edebileceğim bir e bay satıcısı var mı acaba? Ayrıca aynı sorunu yaşayan kişiler oldu mu? Lütfen yardım.

babdeyd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Babdeyd
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
8
Merhaba ayni sorun benim Mi4 te de var. Benimki fabrika ayarlarina donunce olustu. Ama bana hoparlorun seside az cikiyormus gibi geliyor. Bende bu konuyla ilgili forumda konu acmistim, forum yoneticilerinden ricam benim actigim konuyu kapatmalari ve konuyu tartismayi buradan devam edelim.
Ben konunun yazilimsal cozulebilecegine inaniyorum, cunki donanimsal bir anda sebebsiz bir sekilde olmasina anlam veremiyorum.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar system/etc klasörü altında "mixer_paths_3_2_forte" adında bir dosya olması lazım. Bu dosya içerisinde "path name="headphones" başlığı altındaki değerler hoparlörden gelen ses seviyesini düzenliyor.
<ctl name="RX1 Digital Volume" value="84" />
<ctl name="RX2 Digital Volume" value="84" />
satırlarında en sonda yer alan 84 ses seviyesinin yükseklik derecesini gösterir. Bu satırları değiştirdikten sonra (örneğin 90 yapabilirsiniz) değişiklikleri kaydedip telefonu yeniden başlatmanız halinde ses seviyesi yükselecektir. :)

Tabii bu işlemleri yapabilmeniz için cihazın rootlu olması gerekiyor. Ayrıca değiştirdiğiniz bu dosyanın izinlerini rw-r-r olarak ayarlamazsanız cihazınız açılmayacaktır.

Oyla:

cihan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cihaan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
4
Yanlız değilsin kardeş bir suru kişi de aynı ama dikkate alıyorlar.
Çantara admin yöntemini ilk defa gordum ama benm tel roodlu değil rood yapmak için ne gerekiyor . bide bu işlem yapabilmek için nasıl yapıldığına dair video hazırlayabilirsiniz...

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yanlız değilsin kardeş bir suru kişi de aynı ama dikkate alıyorlar.
Çantara admin yöntemini ilk defa gordum ama benm tel roodlu değil rood yapmak için ne gerekiyor . bide bu işlem yapabilmek için nasıl yapıldığına dair video hazırlayabilirsiniz...

Hocam aşağıdaki konuda anlatıldığı şekilde root yapabilirsiniz.

http://forum.miuiturkiye.net/konu/recovery-degistirmeden-mi4u-root-yapma-videolu-anlatim.3455/

Video elbette hazırlanabilir ancak kendi cihazımda böyle bir sorun olmadığı için deneme yapmam çok da mümkün değil hocam. Yani çözüm bu gibi görünüyor fakat farklı bir şey de olabilir. Dolayısıyla önce bir arkadaşımız denesin ve sorunun çözüldüğünü teyit etsin. Ondan sonra videoyu hazırlayalım. :)

Oyla:

babdeyd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Babdeyd
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
8
Bu sadece hoparlor sesini mi yukselticek, yoksa ahize sesinide yukseltecek mi?

Oyla:

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Donanım Testi Yaptınız Mı?

"Ayarlar > Telefon Hakkında > Çekirdek Sürümü" Üzerine 3-4 Defa Tıklayın. 2 Numaralı Resimdeki Menü Gelecek. "Single İtem Test" Tıklayın. 3 Numaralı Resimdeki Menü Gelecek. Oradanda "Receiver" Kısmına Girerek (4 Numaralı Resim) Test Edin.

Hala Ahize Sesi Kısık Olduğunu Düşünüyorsanız Smiui veya Xiaomi.Eu Romlarını Kullanın. Genelde Ses Seviyesi Normalden Biraz Fazla Oluyor. Redmi 2 Telefonumda Xiaomi.Eu Global 7.2.2 Rom Kullanıyorum. Çok Fazla Ses Seviyesi Olduğu İçin Kısarak Kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    105,4 KB · Görüntüleme: 779
  • 2.png
    2.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 831
  • 4.png
    4.png
    49,2 KB · Görüntüleme: 752
  • 3.png
    3.png
    111,1 KB · Görüntüleme: 718
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu sadece hoparlor sesini mi yukselticek, yoksa ahize sesinide yukseltecek mi?

Hayır hocam "headphone" sesini yani konuşurken karşı taraftan gelen sesin seviyesini ayarlıyor. Diğer sesler için "mixer_paths_3_2_forte" dosyasının içindeki diğer başlıkları düzenlemeniz gerekir.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba ayni sorun benim Mi4 te de var. Benimki fabrika ayarlarina donunce olustu. Ama bana hoparlorun seside az cikiyormus gibi geliyor. Bende bu konuyla ilgili forumda konu acmistim, forum yoneticilerinden ricam benim actigim konuyu kapatmalari ve konuyu tartismayi buradan devam edelim.
Ben konunun yazilimsal cozulebilecegine inaniyorum, cunki donanimsal bir anda sebebsiz bir sekilde olmasina anlam veremiyorum.
Cihazlar farklı olduğu için dosyalar da farklı. Bu yüzden konuların ayrı olması daha iyi.
Mi4 cihazlar için o konuya bazı dosyalar ekledim. İsterseniz bir deneyin.
http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi4-ses-sorunu.5281/

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Oyla:

cino8616

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cidm
Cihazım
Mi max
Konular
0
Merhabalar herkese .Yaklaşık 7 aydır Redmi Note 2 kullanıyorum. Son birkaç haftadır telefon görüşmesi yaparken (sesi ne kadar açarsam açayım) karşı tarafın sesi konuşulanları anlayamayacağım kadar kısık geliyor. Kulaklık takınca ya da sesi hoperlöre verince gayet noral ama ahizeden gelen ses çok kısık. Ahize hoperlörünün ömrünü yitirdiğini düşünmeye başladım. İşin garibi bu problemin oluşmasına sebep olacak hiçbir şey yapmadım.Yedek parçasını sipariş edebileceğim bir e bay satıcısı var mı acaba? Ayrıca aynı sorunu yaşayan kişiler oldu mu? Lütfen yardım.
Merhaba mi max kullaniyorum.ayni sorun bende de var siz nasil cozdunuz sorunu.

Oyla:
Üst Alt