Mod Adreno Team Exclusive Thermals [Geliştirilmiş Termal Motor ve Kodlar]

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Hocam ben magisk olanini indirdim demin yukledim acilis ekraninda kaldi unlocked yazisinda yani. Sonra root sildim reboot ettim 1 dk bekledim yeniden baslattim 1 dk bekledim acildi snra root kurdum suan thermali kurdum sabit duruyorum zaten kurulmuyor :D suan burda duruyorum bakalim guncellenirse kurarim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bzmki akilli sistem telefonlar oldugu icin system de ne degisse zaten fastboot a dusuyor bende dusmemesi icin tek tık yukleme aracindaki recovery i attim hafiza kartina tecrubelerimdeki fastboot a dusurme olaylarinda ne flashladiysam ordan da recovery yi flasliyorum en azindan fastboot a dusmek yerine twrp de kaliyor :D buda degisik bi yontem
Hocam karıştırdınız hep bi recovery bi magisk ,rn8 için olan termali bile kurdunuz haha-- . Şuan 464te iseniz sıkıntı yok. Bizim cihaz için magisk yöntemi stabil çalışmıyor en azından benim denediğimde. Uygulama ikonları kayboluyor systemui sürekli yeniden başlıyor vs. Recovery olanı da sorunsuz hale getirmek için opengl dosyasının içindeki bir kaç kodu değiştirmemiz gerekiyo.
Ben cihazı alalı 2-3 hafta oluyo henuz fastboota hiç düşmedim:D

Bu arada magisk bootloopa düşme denediniz kullandığınız sürüm olabilir. Magisk yöntemi sadece magisk canary sürümünde çalışıyor. Termal için sıkıntı yok stabil magisk sürümlerinde de çalışıyor

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
Hocam karıştırdınız hep bi recovery bi magisk ,rn8 için olan termali bile kurdunuz haha-- . Şuan 464te iseniz sıkıntı yok. Bizim cihaz içihaha--haha--n magisk yöntemi stabil çalışmıyor en azından benim denediğimde. Uygulama ikonları kayboluyor systemui sürekli yeniden başlıyor vs. Recovery olanı da sorunsuz hale getirmek için opengl dosyasının içindeki bir kaç kodu değiştirmemiz gerekiyo.
Ben cihazı alalı 2-3 hafta oluyo henuz fastboota hiç düşmedim:D

Bu arada magisk bootloopa düşme denediniz kullandığınız sürüm olabilir. Magisk yöntemi sadece magisk canary sürümünde çalışıyor. Termal için sıkıntı yok stabil magisk sürümlerinde de çalışıyor
Valla oyle oluyor hocam . Neyse suan sknti yok haha--

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Performansa katkısını bilmem de pile katkısı yok, hatta eksisi var diyebilirim. Kurduktan sonra aynı kullanımda yüzdeler daha bir hızlı düşmeye başladı. Kaldırınca düzeldi. :)

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Performansa katkısını bilmem de pile katkısı yok, hatta eksisi var diyebilirim. Kurduktan sonra aynı kullanımda yüzdeler daha bir hızlı düşmeye başladı. Kaldırınca düzeldi. :)
Öyle olmasıda gerekli zaten hocam. Asıl amacı performansı yükseltmek,bunun yanında pili de normalde çok hızlı düşmesi gerekirken çok daha az hızlı düşüyor haha--
OpenGL ve Vulkan Sürücüleri güncellediniz mi hocam? O güncel kalabilir,normal kullanımda pile etki edeceğini pek düşünmüyorum.. Artıları GPU nun ana görevlerini,oyun performansını ve sistemin kararlılığı için optimize edilmiş. Aynı zamanda güncel opengl ve vulkan optimizasyonlarını da içeriyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Öyle olmasıda gerekli zaten hocam. Asıl amacı performansı yükseltmek,bunun yanında pili de normalde çok hızlı düşmesi gerekirken çok daha az hızlı düşüyor haha--
OpenGL ve Vulkan Sürücüleri güncellediniz mi hocam? O güncel kalabilir,normal kullanımda pile etki edeceğini pek düşünmüyorum.. Artıları GPU nun ana görevlerini,oyun performansını ve sistemin kararlılığı için optimize edilmiş. Aynı zamanda güncel opengl ve vulkan optimizasyonlarını da içeriyor.
Belki performansı düzenler de gereksiz güç harcamayı engelleyerek pili iyileştirir diye kurdum hocam. Biraz da ümitliydim ama nasip işte. :D

Sürücüleri güncellemedim. Şu an biraz yoğunum, biraz riskli göründü güncelleme de. Dedim işimi riske atmayayım. :D

wborland

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tobias
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Avukat
Konular
1
Bu kernel gibi bişey o zaman eğer çekirdek hızlarıyla oynuyorsa ? Kernelden farkı ne bunun acaba ? Telefon hızlanıyorsa çekirdek hızlarını değiştiriyordur. Bu da gereksiz olarak tüm gün işlemciyi yormak ve telefonun ömrünü kısaltmak olur.? yanlısmı dusunuyorum kacırdıgım bir nokta mı var ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bu kernel gibi bişey o zaman eğer çekirdek hızlarıyla oynuyorsa ? Kernelden farkı ne bunun acaba ? Telefon hızlanıyorsa çekirdek hızlarını değiştiriyordur. Bu da gereksiz olarak tüm gün işlemciyi yormak ve telefonun ömrünü kısaltmak olur.? yanlısmı dusunuyorum kacırdıgım bir nokta mı var ?
Bilgisayarlardaki sürücü güncellemesi gibi düşünün hocam. Sadece daha iyi düzenlemeler yapıyor, cihazın potansiyelinin üstüne çıkmaya zorlamıyor.

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Hocam bunun görevinin sadece basit bir şekilde çekirdek hızını artırıp tüm gün o şekilde kullandırdığını düşünmüyorum. Modülü incelediğim de termal servisler ve termal engine dosyaları üzerinde oynama yapıyor. Termal engine dediğimiz olay cihazın ağır kullanımda veya oyun oynarken yüksek sıcaklıklara ulaştığında işlemcinin kendini kısması ve cihazda performans düşmesi lag fps düşmesi vs gibi sorunlar oluşuyor. Kernel değişmek bu kısılmalara engel olamayabiliyor,termal engineden dolayı. Bu termal enginenin başka oluşturduğu durum ise cihaz ekranın açıkken normalden daha yavaş şarj olması. Sanırım düzenlenen bu termal enginede daha hızlı şarj ediyor(ekran kapalı iken değişen bir durum yok).Yalnız sadece termal engine yok başka sisteme dahil edilen dosyalar ve servisler de var onların ne işe yaradığını bilmiyorum.Belki ilk bakışta kernel gibi gözüksede kernelden farklı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bilgisayarlardaki sürücü güncellemesi gibi düşünün hocam. Sadece daha iyi düzenlemeler yapıyor, cihazın potansiyelinin üstüne çıkmaya zorlamıyor.
Doğru hocam opengl ve vulkan sürücüleri için durum bu şekilde. Yalnız konuda verdiğim termal modülü için durum yazdığım mesajda ki gibi. Yine cihazın potasinyelinin üstüne çıkmasını sağlamıyor sadece bazı durumlarda kernelinde yapamadığı , cihazda yaşanan kısıtlamaları ortadan kaldırıyor. (Ve belki daha bilmediğim şeyler)

Son düzenleme:

MertBeet

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
27
Redmi Note 9s için deneyen var mı ?
Ben şöyle linkleri bırakayım deneyen olursahaha--
(3.5 stabil [R])
(3.5 stabil [R])

Xiaomi modelleri için sürücüleri güncellerken [M] yani magisk modülü olanları önermiyorum (Bizim cihazda sorun çıktığı için) Eğer magisk olarak kurulacak ise kesinlikle magisk canary sürümü gerekiyor(termal modül için gerekmiyor)

Üst Alt