Yardım Acemiye el atalım :)

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
Herkese selamlar. 2 gün önce Mi 8 128gb satın alarak aranıza katıldım. Çok uzun yıllardır iPhone kullandığım için android ile arayı epey açmışım onu farkettim. Şimdi karşılaştığım sorunlar ve merak ettiğim bir kaç şeyi dilim döndüğünce yazmaya çalışacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Apple cihazlardaki iCloud hizmetini kullanabileceğim bir Google hizmeti var mı? Bir kaç yerde Google drive ile çözebileceğim söylendi. Ancak ben daha rehberimi bile google'a yedekleyebilmiş değilim.

2) Cihazı aldığımda bir çok Çince yazılım ile karşılaştım. Sanırım Çin romu yüklü geldi. Eu roma geçiş için bootloader kilidini mi açmam gerekir? Şunu söylemeliyim ki şu an askerim ve bilgisayar erişimimim sınırlı. O yüzden mobil çözümler daha etkili olacak.

3) Ana ekranda yukarı doğru bir kaydırma yaptığımda açılan varsayılan tarayıcıyı Chrome ile değiştiremedim bir türlü.

4) instagram da hikayeleri izlerken hikayelerin bir kısmının kırıldığını, zoom yapılmış gibi olduğunu farkettim. Bir kaç yerde araştırdım ancak bir çözüm bulamadım.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Global beta veya stabil rom yüklerken rot veya bootloaderin açık olmasına gerek yok arkadaşlar
EU romlar orjinal rom olmadığından twrp yüklü olması gerekir dolayısıyla twrp bootloader açık olmadan yüklenmez
Bu beklenen resmi rom geldikten sonra yüklemek için bootloaderi açıp 15 gün beklemeye gerek yok yani doğru mu anladım

Oyla:

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
Global beta veya stabil rom yüklerken rot veya bootloaderin açık olmasına gerek yok arkadaşlar
EU romlar orjinal rom olmadığından twrp yüklü olması gerekir dolayısıyla twrp bootloader açık olmadan yüklenmez
Sonuç olarak china romdan eu roma geçerken her şekilde bl açılmasını beklemek gerekiyor.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Sonuç olarak china romdan eu roma geçerken her şekilde bl açılmasını beklemek gerekiyor.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Benim alacağım telefonda china rom varmış global rom yüklemek için 15 gün beklememe gerek yok di mi yanlış anlamadım. Gerek yok ise mi 10 global stable veya betaya geçme olayını nasıl yapıcam şebeke üzerinden mi gelicek

Oyla:

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Bu yanlıs bilgi xiaomide orjinalde olsa rom yuklerken bl kilidinin acılması gerekiyor yani cihazı yeni aldınız cihazınız cin romu ise globale gecerken bl kilidi acmalısınız bazı cihazlarda istisna olarak sansınıza cihaz edl moda girip global yuklenebilir ama yuzde 5 ihtimal genel olarak soyle tolarlıyım yeni arkadaslar için bl kilidini acmakbüçin 15 gun bekliceksiz acıp oyle global yukliceksiniz eu yada flash tool fark etmiyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Yasin003

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Bu yanlıs bilgi xiaomide orjinalde olsa rom yuklerken bl kilidinin acılması gerekiyor yani cihazı yeni aldınız cihazınız cin romu ise globale gecerken bl kilidi acmalısınız bazı cihazlarda istisna olarak sansınıza cihaz edl moda girip global yuklenebilir ama yuzde 5 ihtimal genel olarak soyle tolarlıyım yeni arkadaslar için bl kilidini acmakbüçin 15 gun bekliceksiz acıp oyle global yukliceksiniz eu yada flash tool fark etmiyor

Teşekkür ederim sağolun

Oyla:

kolozi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
"istisna" kelimesini kulanmasaydınız daha iyi olurdu bence
Xiaomi telefonların çoğunda çin veya global yüklüyse kesinlikle sıfırlamak şartıyla fastboot rom miflaş veya orjinal beta yada stable rom direk telefona atarak rom yüklenir bunu ne bir kaç defa denemiş bir olarak soylüyorum

Şimdi BL açık olsada bazen rom yüklenmiyyor veya hata veriyor buda istisna
BL açık olması daha rahat ve kesinlik kazanır çünkü bütün kapılar açıktır çıkmaz yola girmezsiniz

Oyla:

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Cevabınız için teşekkürler. 1 tamamdır :) 4 hakkında bir bilgim yok dediniz onu da geçtim. Gelelim 2 ile 3'e :) eu roma geçiş için bootloader kilidini açmam şart mı? Yoksa direk indirip kurabilir miyim? Settings>installed apps kısmında kaldım. Defaults gibi bir yer bulamadım.
bir bilgisayarla kurtaramayabilirsin . windows 10dan mı yoksa xiaominin sürücülerinden mi kaynaklı bilemiyorum. çok aptal sorunlar var unlock toolda.
cn romda bazı uygulamalar düzgün çalışmıyor. wps office, çinceye dönüyor sürekli ve pdfleri açarken ilk seferde hata verip tekrar açınca çalışıyor. linkedin çinceye dönüyor. google contacts çalışmıyor, kişileri vcf olarak yedekleyin. mi cloud geri kalan verileri ve uygulamaları yedekliyor.
sim kart aktifleştirme diye de aptal bir uygulama var, ara sıra yurtdışı mesaj gönderiyor. geçen ayki faturama 12 lira işletmiş sağolsun...
dual gps var bir de akıllara zarar. 100 metre doğrulukla çalışıyor, güvenip de konum atmayın :)
güzel günlerde kullanın. donanımı çok güzel, yazılımı bakkal osman abiye yaptırılmış bir cihazınız oldu

Oyla:

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
bir bilgisayarla kurtaramayabilirsin . windows 10dan mı yoksa xiaominin sürücülerinden mi kaynaklı bilemiyorum. çok aptal sorunlar var unlock toolda.
cn romda bazı uygulamalar düzgün çalışmıyor. wps office, çinceye dönüyor sürekli ve pdfleri açarken ilk seferde hata verip tekrar açınca çalışıyor. linkedin çinceye dönüyor. google contacts çalışmıyor, kişileri vcf olarak yedekleyin. mi cloud geri kalan verileri ve uygulamaları yedekliyor.
sim kart aktifleştirme diye de aptal bir uygulama var, ara sıra yurtdışı mesaj gönderiyor. geçen ayki faturama 12 lira işletmiş sağolsun...
dual gps var bir de akıllara zarar. 100 metre doğrulukla çalışıyor, güvenip de konum atmayın :)
güzel günlerde kullanın. donanımı çok güzel, yazılımı bakkal osman abiye yaptırılmış bir cihazınız oldu
Ben hiç karşılaşmadım ancak Gps sorununun çözümü forumda mevcut pdf sorununuzu da drive pdf görüntüleyici kullanarak çözebilirsiniz kullanımınızı kolaylaştırmak için nacizane birkaç öneri.
Google contacts ile numaralarımı da rahatça aktardım anlamıyorum bitek bendeki mi 8 mi düzgün çalışıyor sim aktiflestirme gibi bir sorunla da karşılaşmadım yaklaşık 1.5 ay oldu telefonu alalı

Oyla:

gabamarul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Ben hiç karşılaşmadım ancak Gps sorununun çözümü forumda mevcut pdf sorununuzu da drive pdf görüntüleyici kullanarak çözebilirsiniz kullanımınızı kolaylaştırmak için nacizane birkaç öneri.
Google contacts ile numaralarımı da rahatça aktardım anlamıyorum bitek bendeki mi 8 mi düzgün çalışıyor sim aktiflestirme gibi bir sorunla da karşılaşmadım yaklaşık 1.5 ay oldu telefonu alalı

merhabalar :) sevindim sorun yaşamamanıza. note5le de default olarak drive pdf görüntüleyici kullanıyordum. wps normalde daha hızlı çalışıyor ve tüm office eklentilerini içeriyor diye kullanıyor'dum'. xiaomiye geçene kadar :)
google contactstan vcf olarak kişileri çekmeden, diğer android telefonlarda olduğu gibi hesabınız üzerinden senkronize olayını nasıl yaptınız anlatırsanız ben de yapayım. bu şekilde yeni eklenen numaraları tekrar google contactsa eklemem gerekiyor maalesef.
sim aktifleştirme olayı find my device kısmından kaynaklanıyor sanırım. sizde kapalı olabilir. cihazın size ait olduğunu nedense sms ile onaylıyor ve kendi serverları da sıkıntılı.

Oyla:

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
merhabalar :) sevindim sorun yaşamamanıza. note5le de default olarak drive pdf görüntüleyici kullanıyordum. wps normalde daha hızlı çalışıyor ve tüm office eklentilerini içeriyor diye kullanıyor'dum'. xiaomiye geçene kadar :)
google contactstan vcf olarak kişileri çekmeden, diğer android telefonlarda olduğu gibi hesabınız üzerinden senkronize olayını nasıl yaptınız anlatırsanız ben de yapayım. bu şekilde yeni eklenen numaraları tekrar google contactsa eklemem gerekiyor maalesef.
sim aktifleştirme olayı find my device kısmından kaynaklanıyor sanırım. sizde kapalı olabilir. cihazın size ait olduğunu nedense sms ile onaylıyor ve kendi serverları da sıkıntılı.
Bende biraz Google hastalığı var da google servisi varsa herhangi bir alanda direk onu tercih ediyorum önceden de kullanıyordum Google contacts uygulamasını Xiaomi ye de indirdigimde hesaba giriş yaptığımda otomatik olarak tüm numaralar geldi ve uygulamanın özelliği olarak exportladım bahsettiğiniz senkronizasyonu kullanmıyorum contacts haricinde ama cn rom da çalışmaması çok normal çünkü Google servislerini manual olarak ekliyoruz global roma geçtiniz mi acaba ?
find my device da cn romda açıktı sonrasında bl kilidi için kapattım zaten bl kilidi açıkken kullanılamıyor bildiğim kadarıyla.

Oyla:
Üst Alt