Yardım Acemiye el atalım :)

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
Herkese selamlar. 2 gün önce Mi 8 128gb satın alarak aranıza katıldım. Çok uzun yıllardır iPhone kullandığım için android ile arayı epey açmışım onu farkettim. Şimdi karşılaştığım sorunlar ve merak ettiğim bir kaç şeyi dilim döndüğünce yazmaya çalışacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Apple cihazlardaki iCloud hizmetini kullanabileceğim bir Google hizmeti var mı? Bir kaç yerde Google drive ile çözebileceğim söylendi. Ancak ben daha rehberimi bile google'a yedekleyebilmiş değilim.

2) Cihazı aldığımda bir çok Çince yazılım ile karşılaştım. Sanırım Çin romu yüklü geldi. Eu roma geçiş için bootloader kilidini mi açmam gerekir? Şunu söylemeliyim ki şu an askerim ve bilgisayar erişimimim sınırlı. O yüzden mobil çözümler daha etkili olacak.

3) Ana ekranda yukarı doğru bir kaydırma yaptığımda açılan varsayılan tarayıcıyı Chrome ile değiştiremedim bir türlü.

4) instagram da hikayeleri izlerken hikayelerin bir kısmının kırıldığını, zoom yapılmış gibi olduğunu farkettim. Bir kaç yerde araştırdım ancak bir çözüm bulamadım.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

kolozi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
1- xiaomi mi cloud var hesap açıp aktifleştirin
2-çin rom yüklüyle normal tabi global rom yüklemek için global romu indirin ve güncelleme olan yerden 3 noktayı açın güncelleme oaketini açın ve indirdiğiniz romu gösterip yükleyin telefonu sıfırlayıp gerekirse tekrar aynı işlemi yapın şayet çince birşeyler görünüyorsa
3- ayarlardan chrome varsayılan tarayıcı yapmanız gerekir- ayarlar yüklü programlardan tarayıcı ayarlarından yap
4-hayatımda hiç instgram kulanmadım :) kurcala bulursun

Oyla:

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
1- xiaomi mi cloud var hesap açıp aktifleştirin
2-çin rom yüklüyle normal tabi global rom yüklemek için global romu indirin ve güncelleme olan yerden 3 noktayı açın güncelleme oaketini açın ve indirdiğiniz romu gösterip yükleyin telefonu sıfırlayıp gerekirse tekrar aynı işlemi yapın şayet çince birşeyler görünüyorsa
3- ayarlardan chrome varsayılan tarayıcı yapmanız gerekir- ayarlar yüklü programlardan tarayıcı ayarlarından yap
4-hayatımda hiç instgram kulanmadım :) kurcala bulursun

Cevabınız için teşekkürler. 1 tamamdır :) 4 hakkında bir bilgim yok dediniz onu da geçtim. Gelelim 2 ile 3'e :) eu roma geçiş için bootloader kilidini açmam şart mı? Yoksa direk indirip kurabilir miyim? Settings>installed apps kısmında kaldım. Defaults gibi bir yer bulamadım.

Oyla:

canirtuk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi8 128GB
Konular
13
Cevabınız için teşekkürler. 1 tamamdır :) 4 hakkında bir bilgim yok dediniz onu da geçtim. Gelelim 2 ile 3'e :) eu roma geçiş için bootloader kilidini açmam şart mı? Yoksa direk indirip kurabilir miyim? Settings>installed apps kısmında kaldım. Defaults gibi bir yer bulamadım.
hocam bootloader kilidini açman gerek ve bunun için 15 gün beklemen ve bir adet bilgisayar olması lazım
ya da böyle idare edeceksin

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
hocam bootloader kilidini açman gerek ve bunun için 15 gün beklemen ve bir adet bilgisayar olması lazım
ya da böyle idare edeceksin

Teşekkürler.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

timursahiner

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
timur
Cihazım
mi5s plus
Konular
7
Telefona google driveyi kurun once iphona kurup ayarlardan yedekle diceksiniz sonra mi 8 kurup geri yukle rehper takfim ve mesajlar gelicek

Oyla:

alidemirayy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ALİ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
5
Telefona google driveyi kurun once iphona kurup ayarlardan yedekle diceksiniz sonra mi 8 kurup geri yukle rehper takfim ve mesajlar gelicek

Iphone üzerinden veri aktarmasını tamamladım çok şükür. Sadece şu an mi 8'e yöneldim. China romdan eu roma geçerken tüm data sıfırlanıyornuş. O yüzden istiyorum ki tek bir noktaya yedekledikten sonra gönül rahatlığıyla wipe edebileyim.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Oyla:

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Mi cloud da Google drive da işiniz görür hocam senkronizasyonları açarsanız rom değiştirdiğinizde direk uygulamaların mesajların rehberin vs herşey geri yükleniyor otomatik

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Bu arada Mi Cloud şifresini mutlaka bir kenara yazın ve hiç unutmayın.
Aksi halde bir gün karşınıza önemli bir sorun olarak çıkar.
Güvenlik Güvenlik denildiğinde de karşımıza dezavantajları da çıkıyor.
Tabi kime göre . :))

Oyla:

kolozi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Global beta veya stabil rom yüklerken rot veya bootloaderin açık olmasına gerek yok arkadaşlar
EU romlar orjinal rom olmadığından twrp yüklü olması gerekir dolayısıyla twrp bootloader açık olmadan yüklenmez

Oyla:
Üst Alt