Rom AbhiX ROG Edition Tulip Final [Android 10 EOL] 12.6

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
internet sorunu ne yaptıysam geçmedi. Daha önce romu bırakmıştım, 1 hafta önce son bir şans daha vermek için geri döndüm. Yok aga olmayacak böyle internet sorunu kanser ediyor.

not: Webview fln yazdığınız her şeyi denedim sonuç aynı.

Yardım: Bu telefon için bi' rom önerisi alabilir miyim?
Miui arayüz istiyosaniz ufak tefek takılmaları kabullenerek stock miui 11 kullanın aosp rom olarakta xda foruma bakın pixel Android 12 rom var onu deneyebilirsiniz fakat hangi romu kullanırsanız kullanın ekteki 69hz ekran overclocku yapın yoksa bütün romlar kasıyor takılıyor hissi veriyor.

murodo
Hocam abartmıyo musunuz Chrome ve Android system Webview silmek dogru bi hareket olmaz uygulamaların bi çoğu web tabanlı hatalar ve çökmelere sebep olur bu silin dediğiniz ikili androidin bi parçası artık.

Ekli dosyalar

• 69hz.zip
    1,6 MB · Görüntüleme: 27

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Miui arayüz istiyosaniz ufak tefek takılmaları kabullenerek stock miui 11 kullanın aosp rom olarakta xda foruma bakın pixel Android 12 rom var onu deneyebilirsiniz fakat hangi romu kullanırsanız kullanın ekteki 69hz ekran overclocku yapın yoksa bütün romlar kasıyor takılıyor hissi veriyor.

murodo
Hocam abartmıyo musunuz Chrome ve Android system Webview silmek dogru bi hareket olmaz uygulamaların bi çoğu web tabanlı hatalar ve çökmelere sebep olur bu silin dediğiniz ikili androidin bi parçası artık.
kabul ediyorum kökünden kesip atmak gibi ama romdan vazgeçemiyorsa kullanıcı bir tercihtir. Ayrıca başka MIUI arayuzlerinde de bu sorunu yaşama ihtimali cok yuksek. Bu sorun bu Roma özel bir sorun degil. Xiaominin kendi tarayıcısı kullanılabilir... Webviewerin eski sürümünde kalmak şartıyla... Chrome şifreler kullanıcı geçmişi gibi nedenlerden vazgecilmez gibi benim için. Webvieweri güncellemem sonrası problem 24 saat devam etti. Chrome guncellemesi ile sorun çözüldü...

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
internet sorunu ne yaptıysam geçmedi. Daha önce romu bırakmıştım, 1 hafta önce son bir şans daha vermek için geri döndüm. Yok aga olmayacak böyle internet sorunu kanser ediyor.

not: Webview fln yazdığınız her şeyi denedim sonuç aynı.

Yardım: Bu telefon için bi' rom önerisi alabilir miyim?
Malesef global geçtim onda bile bu sorun vardı başta, kendiliğinden gitti ama. Aosp romlarda hiç yoktu böyle bir sorun.

murodo
Evet webviev olmadan çoğu uygulama çalışmaz hale gelir. Ve MIUI romların hepsinde webviev devre dışıdır çünkü chrome yüklü gelir. China romlarda mesela chrome bulunmadığı için webviev devreye girer. Telefonun stock yazılımında bulunan getapps tarzı uygulamalar gibi. Son chrome güncellemelerini yapmayı deneyin. Webviev chromeda gömülü haldedir o yüzden sadece biri çalışır. Webviev kaynaklı olup olmadığını anlamanın bir yolu mevcut sistemden webvievi ve chromeu silip o uygulamaların çalışıp çalışmadığına bakarız çalışmıyorsa neden budur eğer çalışıyorsa nedeni bu değildir.

Son düzenleme:

Mentor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed Pus
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
0
Normalde biliyorsunuz custom rom konularını en üstte yer alan sabit konular arasına almıyoruz fakat Redmi Note 6 gibi desteği neredeyse tamamen kesilmiş bir telefonda bile deneyimli üyelerimizi bu derece memnun ettiğine ve yüzün üzerindeki mesajda, yorumda hiç bir olumsuz kelime dahi yazılmadığına göre bu rom konusu sabite alınmayı ve çok daha fazla kullanıcımıza ulaşmayı hak etmiş demektir.

Paylaşım ve geri bildirimler için herkese teşekkürler. Konu sabit+
Merhabalar hocam benim de cihazım redmi note 6 pro bahsedilen rom u uygularsak telefonumdaki fotoğraf ,video vs. Silinir mi ?

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Farklı aosp maceralarindan sonra bu romu bugün tekrar kurdum. Güncellemeler açık. 2 Şubat tarihli Chrome guncellemesi ile 12 Ocak tarihli webviewer güncellemelerini de aldım. Şu anda ne uygulamalar özelinde ne de rom bazında mobil ve wifi erisiminde son 12 saattir herhangi bir sorun yok. Bu cihaz icin şu rom gibisi yok maalesef...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Farklı aosp maceralarindan sonra bu romu bugün tekrar kurdum. Güncellemeler açık. 2 Şubat tarihli Chrome guncellemesi ile 12 Ocak tarihli webviewer güncellemelerini de aldım. Şu anda ne uygulamalar özelinde ne de rom bazında mobil ve wifi erisiminde son 12 saattir herhangi bir sorun yok. Bu cihaz icin şu rom gibisi yok maalesef...
Bu kadar uğraşmaya hiç gerek yokmuş stock 11.0.6.0 romada 69hz ve strix kernel yükleyince hızlı akıcı çalışıyor hemde hatalar yok. Kullandığım tüm custom romlarin bana öğrettiği hiç biri bir üretici yazılımı etmiyor.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Bu kadar uğraşmaya hiç gerek yokmuş stock 11.0.6.0 romada 69hz ve strix kernel yükleyince hızlı akıcı çalışıyor hemde hatalar yok. Kullandığım tüm custom romlarin bana öğrettiği hiç biri bir üretici yazılımı etmiyor.
Aslında rogda sadece 48 saat problem yaşadım. Onun dışında bende kusursuz calisiyor. Zaman zaman yeni romlar deniyorum. başka romlara geçme nedenim rogdan bir memnuniyet duymamam değildi daha ziyade yeni rom deneme arzusuydu. Stock romlar içinde ROG 12.5 EOL kusursuzlugunda tek rom 11.0.6 zaten. Ama gorsel olarak roga alıştım bir de sorunsuz bir rom. Kullanabildigim kadar kullanacağım. Her defasında bu Roma dönmem tesadüf değil.

dilimeftun

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
6
Hocam strix kernelin hangisi ile çalışıyor. farklı sürümleri var çünkü.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam strix kernelin hangisi ile çalışıyor. farklı sürümleri var çünkü.
Stock miui 11 icin Newcam yüklenir ben linki atayım direk birde kernel yükledikten sonra 69hz modu kurmanız gerekiyo.

dilimeftun

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
6
Stock miui 11 icin Newcam yüklenir ben linki atayım direk birde kernel yükledikten sonra 69hz modu kurmanız gerekiyo.

Normal twrp den rom kurar gibi kuruyoruz değil mi?

Üst Alt