Yardım ABD de note 8 pro internetim edge hızında

Kadircng

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Note 8 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Türkiye'den garantisiz note 8 pro almıştım. LTE olarak kullanıyordum sıkıntı yoktu. ABD ye geldim t mobile hat aldım. Konuşurken mesajlasirken sıkıntı yok fakat internet edge hızında. Başka bir arkadaşım ABD den note 9 pro aldı aynı hattı kullanırken sıkıntı yasamadi. Edge hızını nasıl LTE yapabilirim. En azından 3g bile idare edebilirim . YouTube da izlemedigim video kalmadı. Wifi olmayan yerde interneti kullanamıyorum .

Kadircng

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kadir
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1
Öncelikle bulunduğunuz bölgede şebekenizin hangi band üzerinden yayın yaptığını bir kontrol edin.

T-Mobile 4G yayınını genel olarak 2, 4, 5 ve 66. bandlar üzerinden yapıyor.

Eğer cihazınız global ise ciddi bir sorun olmaması lazım çünkü global cihazlar B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28 bandları üzerinden yapılan yayınları sorunsuz almakta.

Eğer Hindistan veya Çin sürümü kullanıyorsanız sadece B1/3/5/8 yayınlarına ulaşabilirsiniz. T-Mobile'ın B5 üzerinden yayın yaptığı yerlerde 4G kullanılabilir.

T-Mobile 3G yayınlarını ise B2 ve B4 üzerinden yapıyor. Global Note 8 Prolarda sorun yok fakat Hint ve Çin sürümü Note 8 Prolarda bu bandlar için destek bulunmuyor.

Özetle cihazınız Hint veya Çin sürümüyse chnekn hocamın da belirttiği üzere cihazla konuşabildiğinize şükredin ama global versiyonsa bir sorun var ve uzun süreli kalacaksanız bir çözüm üzerinde beraberce düşünelim :)
Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Cihazım çin cihaziymis. Dediğiniz gibi sadece band 5 seçili görünüyor . Bu nedenle telefonu kullanmayacağim sanırım. Uzun süre burfayim . iPhone ya da Google pixel almayı düşünüyorum . Xiaomi macerası buraya kadarmis

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Note 8 pro da global cihaz yerine 8 gb ram, Mi9t pro da global cihaz yerine 8 gb ram gibi tercih yapanlar oluyor. Note 8 pro ve note 7 dede aynı şekildeydi. Bence her zaman global cihaz tercih edilmeli. Ram faktörünün bunun kadar önemli olmadığını düşünüyorum.

Oyla:
Üst Alt