Haber Abd Amborgosu

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Xiaomi ile huawei biraz farklı. Xiaomi daha çok toplama ürün tarzında cihazlar yapıyor, huawei ise kendi teknolojisini geliştiriyor ve ülkelere satıyor özellikle iletişim ve haberleşme alanında yapıyor bunu.Böyle olması sebebiylede baz istasyonları ve iletişimin ABD kontrolünden çıkması durumu ortaya çıkıyor dahası casusluk bilgi sızması olası savaş durumunda haberleşmenin kesilmesi gibi bir sürü etken var.

Sanki herkes huawei telefon çok sattı da ABD bunu engellemeye çalışıyor zannediyor ama arka planda yaşanan telefon satması filan değil iletişim ağının önemli bir tedarikçisi olmasıdır. ABD tarafında bunu yapan firmalar ve ABD kendi firmaları tercih edilsin istiyor ki rahatça dinlesin bilgi toplasın.

İşin özü Xiaomi'nin böyle bir ambargo ile karşılaşacağını zannetmiyorum. Kendi öz teknolojisini geliştiren firmaları baskı altında tutmaya çalışıyor. Sebebi de işte yukarıda saydıklarım.

endspeed

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
1
Karşılaşması muhtemel ama çin B planı yaptı ve bugün sabah 90 gün boyunca kararını askıya aldıklarını açıkladı. Çin muhtemel kendi platformunu piyasaya sürecek bekleyin görün dedi benim kafamdaki soru Xiomia da aynı duruma düşerse OneAndroid A2 vs. Telefonların desteği kesilince nasıl bir yol izleyecekler tüm servisler google bağlı miui arayüzümü verirler acaba .

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Dünya nufusunun 3 te 1 inden fazlası Çin ve Hindistanda yaşıyor , buna İran , Rusya gibi ülkeleri eklediğinizde dünyanın yarısı yapar.
Google kendi topuğuna sıkamaz , 2.mesajda belirtildiği gibi mevzu zaten android işletim sistemi veya market değil.

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Kendi yazılımı yazar fikri içinde şunu söylemek istiyorum. Şuanda arayüz olarak aslında bir nevi kendi yazılımlarını sunuyorlar ve bu kadar imkanı olan firmalar Android'e alternatif yazılımı isteseler hemen ortaya çıkarırlar.

Ama konu sadece yazılımı yazmak değil ki bir ekosistemdir aslında android yazılımı yazdın ama facebook twitter instagram whatsapp dediler ki bu yazılıma destek vermem uygulamalarımı kuramazsın ne olacak o zaman o kadar özelliği olan telefonu 3310 gibi kullanacağız bununla birlikte sizin sisteminize uygulama yazacak geliştiriciler bulmanız teşvik etmeniz gerek zaman ve para demek bu herşeyi geçtiniz android ekosistemi ios ile birlikte şuanda dünyanın her yerinde kabul görüyor akıllı ev platformu ve birçok alanda sizin yazılım hangi cihazlara destek verecek.

Ben evime sistem kurmuşum android ile çalışıyor senin telefonunu almışım sonra sen diyorsun ki android yok kendi yazılımımı vereceğim benim evimdeki sistem anında devre dışı kaldı ben sistemi mi değiştiririm yoksa telefonu mu?

Huawei tabiki çıkıpta abd ye teslim oluyoruz diyemez ne isterlerse yapacağız gibi görünemez mecburen alternatiflerimiz var diyor vardır da mutlaka ama o alternatifler huaweiyi en az 10 yıl geriye götürür. Asya piyasasına sıkışıp kalan bir firma yapar.

Sevsekte sevmesekte ABD gerçeği var bugün birçok ülkenin teknoloji geliştiriyoruz dediği şeyleri yıllar önce öyle yada böyle geliştirmişler pazarlamışlar kendilerini tekel yapıp onlara muhtaç duruma getirmişler şimdi de bunu sonuna kadar kullanıyor.

endspeed

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
1
2 saat önce okudum linuxtan bahsediliyor

endspeed

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
1
Aptoide, Huawei cihazların uygulama mağazası oluyor
Google Play Store desteğini güvenlik güncellemeleri dışında kaybeden Huawei, yeni uygulama mağazası arayışında mutlu sona ulaştı. AptoideCEO’sunun da doğrulamasına göre Huawei, bu boşluğu Aptoide ile doldurmayı planlıyor.

Üst Alt