Yardım A2 Lite Unutulan PIN kodu ve Bootloader Kilidi

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Arkadaşlar selam, A2 Lite Android 9 Pie cihazımın PIN kodunu unuttum. Bugün şarjım bitti ve pini bilmediğim için cihazı açamıyorum maalesef. Fastboot'tan twrp yükleyip pin dosyalarını sileceğim fakat bootloader kilitli olduğu için twrp yüklememe izin vermiyor. Bootloader kilidini açarsam dosyalar silinir mi acaba? Ya da pin kodunu aşmak için başka bir yol biliyor musunuz? Bir de cihazım imei atılmış bir cihaz. IMEI atmak için bootloader kilidinin açılmış olması gerekmiyor muydu? Atıldıktan sonra geri mi kilitlenmiş acaba?
Yardımınız için şimdiden teşekkürler

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Evet edl üzerinden flashlama yaparken o seçeneklerin hiçbir anlamı yok malesef. Ne seçerseniz seçin cihaz sıfırlanacaktır. Zaten verileriniz önemli olmadığından üzülmeniz gereken bir şey yok hocam.

Tekrardan geçmiş olsun.

Kalsa iyi olurdu tabii ama sağlık olsun hocam. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Oyla:

milano88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
fastboot oem unlock ile bootloader kilidini açınca eğer verileriniz gitmesin istiyorsanız, fastboot oem unlock dedikten hemen sonra ses kısma tuşuna basılı tutun. Böylece cihaz sıfırlanmayacak ve fastboot moduna geri dönecektir. Ardından istediğiniz işlemi yapabilir yada fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatabilirsiniz.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
fastboot oem unlock ile bootloader kilidini açınca eğer verileriniz gitmesin istiyorsanız, fastboot oem unlock dedikten hemen sonra ses kısma tuşuna basılı tutun. Böylece cihaz sıfırlanmayacak ve fastboot moduna geri dönecektir. Ardından istediğiniz işlemi yapabilir yada fastboot reboot ile cihazı yeniden başlatabilirsiniz.
İşe yaramayacaktır. Fastboot tan çıktığı anda cihaz kendini sıfırlar.

Oyla:

milano88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
İşe yaramayacaktır. Fastboot tan çıktığı anda cihaz kendini sıfırlar.
İşe yarıyor isterseniz deneyin, defalarca yaptığım bir işlem.

Son düzenleme:
Oyla:

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Ben de aynısını okumuştum işe yarıyormuş hocam bir çok kişi yazmış. Zenex
Bilgi için teşekkürler hocam ama cihazın geliştirici seçeneklerinden oem kilidi açma açık olmadığı için fastboot oem unlock komutu çalışmıyordu. milano88

Oyla:

milano88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Ben de aynısını okumuştum işe yarıyormuş hocam bir çok kişi yazmış. Zenex
Bilgi için teşekkürler hocam ama cihazın geliştirici seçeneklerinden oem kilidi açma açık olmadığı için fastboot oem unlock komutu çalışmıyordu. milano88
İlk başlarda herkesin başına gelebilir, zamanında benimde başıma geldi, üzülmeyin. Hata yapmadan tecrübe kazanılmıyor. Verilerinizin gitmesine üzüldüm, ama yapacak bir şey yok. Bir daha ki sefere daha tecrübeli ve dikkatli olacağınıza eminim. Bol şans.

Oyla:
Üst Alt