Yardım A2 Lite Unutulan PIN kodu ve Bootloader Kilidi

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Arkadaşlar selam, A2 Lite Android 9 Pie cihazımın PIN kodunu unuttum. Bugün şarjım bitti ve pini bilmediğim için cihazı açamıyorum maalesef. Fastboot'tan twrp yükleyip pin dosyalarını sileceğim fakat bootloader kilitli olduğu için twrp yüklememe izin vermiyor. Bootloader kilidini açarsam dosyalar silinir mi acaba? Ya da pin kodunu aşmak için başka bir yol biliyor musunuz? Bir de cihazım imei atılmış bir cihaz. IMEI atmak için bootloader kilidinin açılmış olması gerekmiyor muydu? Atıldıktan sonra geri mi kilitlenmiş acaba?
Yardımınız için şimdiden teşekkürler

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam, bl açarsanız cihaz format atacaktır.Verileriniz silinecektir. İmei sorununuz varsa sıkıntı olabilir. Zenex hocama yazar mısınız? Cihaz elinizde kalmasın.

Oyla:

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam, bl açarsanız cihaz format atacaktır.Verileriniz silinecektir. İmei sorununuz varsa sıkıntı olabilir. Zenex hocama yazar mısınız? Cihaz elinizde kalmasın.

Hocam selamlar, cevap için teşekkür ederim. Bootloader'ı dosyaları silmeden açmanın bir yolunu buldum ama fastboot oem unlock komumtunu verince bu sefer de remote: oem unlock is not allowed hatasını veriyor lanet.
Uğraşırken recovery'ye girdim ve şimdi de recovery ekranında ünlemli android ve Error! yazıyor sadece. Şaka gibi.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam selamlar, cevap için teşekkür ederim. Bootloader'ı dosyaları silmeden açmanın bir yolunu buldum ama fastboot oem unlock komumtunu verince bu sefer de remote: oem unlock is not allowed hatasını veriyor lanet.
Uğraşırken recovery'ye girdim ve şimdi de recovery ekranında ünlemli android ve Error! yazıyor sadece. Şaka gibi.

Fastboot oem unlock-go
Fastboot flashing unlock
Fastboot flashing unlock_critical

Komutları deneyebilirsiniz hocam

Oyla:

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Fastboot oem unlock-go
Fastboot flashing unlock
Fastboot flashing unlock_critical

Komutları deneyebilirsiniz hocam
İlkinde aynı hata, diğerlerinde komut tanınamadı aldım hocam. Yine de teşekkürler. Sıfırlamak gerekecek gibi duruyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bootloader kilidinin açılabilmesi için ilk olarak geliştirici seçeneklerden oem unlock un açılması gerekir. Bootloader bu komutla açılırken de sıfırlanır cihaz.

İçinde önemli veriler varsa cihaz elime gelirse ekran kilidini kaldırmayı deneyebilirim

Oyla:

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Merak eden arkadaşlar için:
Cihaz sıfırlandı. Fotoğraflarımı vs. kaybettim maalesef. Cihazı EDL moda aldım. EDL modda fastboot çalıştırmanın bir yolunu aradım ama bulamadım. Açılsa twrp kurup şifreyi silecektim ama olmadı. Sonra EDL modda son sürümü flashladım. Yalnız dosyalarım gitmesin diye "Flash all except data and storage" seçeneğini işaretledim ama telefon sıfırlanmış şekilde açıldı maalesef. Sebebini anlamadım.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
Merak eden arkadaşlar için:
Cihaz sıfırlandı. Fotoğraflarımı vs. kaybettim maalesef. Cihazı EDL moda aldım. EDL modda fastboot çalıştırmanın bir yolunu aradım ama bulamadım. Açılsa twrp kurup şifreyi silecektim ama olmadı. Sonra EDL modda son sürümü flashladım. Yalnız dosyalarım gitmesin diye "Flash all except data and storage" seçeneğini işaretledim ama telefon sıfırlanmış şekilde açıldı maalesef. Sebebini anlamadım.

Bir üst mesajda hocamız yazdı. Geliştirici seçeneklerinde ki oem kilidi seçeneği pasif olduğu için bl açılmadı.

Oyla:

Tolga

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 4 LTE
Meslek
Öğrenci
Konular
19
Bir üst mesajda hocamız yazdı. Geliştirici seçeneklerinde ki oem kilidi seçeneği pasif olduğu için bl açılmadı.
Yani dirty flash olması için bootloader kilidinin açık olması gerekiyor, kapalıyken edl'den fastboot room flashlayınca "save user data" seçilse dahi cihaz her şekilde flash all olarak flashlanıyor doğru mu anladım hocam?
Zenex

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Evet edl üzerinden flashlama yaparken o seçeneklerin hiçbir anlamı yok malesef. Ne seçerseniz seçin cihaz sıfırlanacaktır. Zaten verileriniz önemli olmadığından üzülmeniz gereken bir şey yok hocam.

Tekrardan geçmiş olsun.

Oyla:
Üst Alt