Rehber A2 Lite TP ile EDL Modda Rom Atmak

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Nasıl hard brick oluyor cihaz dostum ???

Singe

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
17
Aklınızda bulunsun: Mi A2'de olan MIUI kurma yöntemini A2 Lite ve Redmi 6 Pro arasında denemeyin, test pinleriyle bile rom atılamıyor.

mertrich

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
A2 lite
Konular
7
Eline emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Eline emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler
Rica ederim 1 insana faydam dokunsa ne mutlu bana...
Bu aralar hayatımın en zor günlerini geçiriyorum bir süre aktif olamayacağım ancak diğer tecrübeli arkadaşlar sıkıntılarınızda size elinden gelen desteği verirler bu mesaj geneldi tabi ki diğer arkadaşlar için de öyle...

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Aklınızda bulunsun: Mi A2'de olan MIUI kurma yöntemini A2 Lite ve Redmi 6 Pro arasında denemeyin, test pinleriyle bile rom atılamıyor.
Xda'da araştırdınız mı veya konu açmak. Burada konunuz var mı?
Burayı denediniz mi?

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Elinize sağlık güzel anlatmışsınız

xburakatli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi a2 lite
Meslek
ATT
Konular
3
Merhabalar benim cihazım Hardbrick olmuştu arka kapağı açıp EDL modunda rom attım size de elimden geldiğince açıklamak istedim.Burada yapacağınız işlemler sizin sorumluluğunuzdadır tabi ki cihazınız garanti dışı kalabilir veya yanlış bir harekette ve zorlamada kullanılamaz hale gelebilir ben kendi başımdan geçen olayları söylüyorum size de destek olabilirsem ne mutlu bana, rehberi telefondan hazırlıyorum dün yaptım bu işlemleri ve şimdi kullanıyorum bilginize sunarım yazım hatası olursa kusuruma bakmayın...

1) Cihazın arka kapağını açalım, açmadan önce sim kart yuvasını çıkarmayı unutmayalım dikkatlice parmak izi soketini çıkaralım. Plastik aparatlar oluyor zarar vermeden onlarla açalım, tornavida vb aletler kesinlikle kullanmayalım.

2) Pil soketini dikkatlice çıkaralım
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cımbızla gösterdiği yerin sağındaki soket.

3) Şimdi pil soketini çıkardıktan sonra o resimdeki iki noktayı cımbız, kablo gibi bir şeyle kısa devre yapalım (1 adet Kablonun 2 ucuyla dokunarak ya da resimde gördüğünüz gibi cımbız gibi bir şey ile yapabilirsiniz) burada en önemli nokta kısa devre yaptıktan sonra cımbız, kablo vs. basılı tutun bırakmayın, bir kişiden yardım alabilirsiniz daha kolay olacaktır.

4) Şimdi bilgisayarımızda aygıt yöneticisini önceden açmış olalım kullanım rahatlığı için ve kablo ile telefonu bağlayalım. Aygıt yöneticisinde 9008 port olarak görmesi gerekiyor eğer 900E portu olarak gördüyse kısa devrede basılı tutamamışsınızdır veya temas ettirememişsinizdir kabloyu çıkarıp tekrar bağlayalım.

5) Eğer ünlem varsa aygıt yöneticisinde sarı ünlem Qualcomm 9008 driver yazalım Google'da rahatlıkla bulabilirsiniz indirip kuralım (Windows 8-10 kullanıyorsanız sürücü imza zorlamasını kapatmamız gerekiyor bunu da arayarak rahatlıkla bulabilirsiniz)

6) Şimdi Mi Flash Tool'u kuralım ben 64 bitlik versiyonu kurmadım sıkıntı oldu en başta, sonra kurdum oldu.

7) Mi Flash Tool'da refresh dediğimizde sıkıntı olmadan görecektir cihazımızı 9008 portunda ve ünlem yoksa...

8) Şimdi fastboot rom indirip winrar, 7 zip vb. program ile klasöre çıkaralım ve flashlayalım... (Daha detaylı anlatım için Mi Flash Tool kullanımı diyerek YouTube'da bakabilirsiniz)
Fastboot rom linkleri:

Benim tavsiyem Android 9 sürümlerinden birini kurmanızdır ben 9.6.4.0 kurdum simler karıştı geri Android 9'a güncelledikten sonra düzeldi

10) Flashlama işlemi bittikten sonra isterseniz bi parmak izi ve pil soketini takıp kapağı kapatmadan güç tuşuna basın. (Tabi ki güç tuşu açık olacak kapak çıktığı için oradan basacaksınız.) Deneyin olmuş mu diye, olmuşsa dikkatlice kapatın kapağı. (Vidaları fazla sıkmayın kapatacağınız zaman ben fazla sıkmıştım ekranım titreme yapıyordu çok hafiften, çok şükür erkenden farkettim zenex hocamın sayesinde gevşetince düzeldi). İşlem bu kadardı umarım yardımcı olabilmişimdir. Buradan benim bu aşamaları uygulamama en büyük desteği veren @Zenex hocama çok çok teşekkür ediyorum.

edl moda giremiyorum

Üst Alt