Rehber A2 Lite Rootlu Gcam Kurulumu (TWRPSİZ)

calypse1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

GCAM KURULUMU (ROOT)

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere A2 Lite modelinde en şikayetçi olunan özelik kameranın iyi çekememe ve gece karanlıkta kötü çekme özeliği hemen dikkatleri üzerine toplamaktadır. Sizlere kesin olumlu sonuç alabileceğiniz Gcam Rootlu cihazlarınıza nasıl yükleyebileceğinizi anlatacağım Stock Orjinal yazılım kamera ile Gcam arasında bariz şekilde fark göze çarpmaktadır. Şahsi fikrime göre her xiaomi cihazda olması gerekiyor.

İlk önce arkadaşlar yükleyebilmemiz için cihazımızın Bootloader kilidinin açık olup cihazın rootlu olması gerekiyor.

Bootloader Kilidini nasıl açabilirim ? Bootloader Kilidini açmak için tıklayınız.
Cihazımı nasıl Rootlayabilirim (TWRPSİZ) ? Cihazı rootlamak için tıklayınız.

Cihazınızın Bootloader kilidinin açık olup, root atmış magisk yi yüklemiş olduğunuzu varsayıyorum.

1- Magisk uygulamasını açıp modüller kısmına tıklayınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2- Açıktan sonra vermiş olduğum zip dosyasını cihazınıza indiriniz.(Cam2api aktif etme dosyası)

3- Dosyayı indirdikten sonra Magisk de aşağıda bulunan butona tıklayarak indirmiş olduğunuz zip dosyasını bulup seçiniz. Seçtikten sonra yükledikten sonra yeniden başlat diyerek cihazı yeniden başlatınız.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazı yeniden başlattıktan sonra Gcam uygulamasını apk olarak yükleyip kullanabilirsiniz.
A2 Lite modelinde tavsiye ettiğim gcam sürümü ;

Not : Cihazın bootloader kilidini açtığınız da cihazınızdaki verilerin silineceğini unutmayınız. ( Numara Resim yedek almayı unutmayın )

Ekli dosyalar

• C2API_enabler_v1500.zip
    7,8 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Evde pc yok bu işlemleri yapabilmek için telefoncuya götürsem yapabilirler mi?

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
Android 8 olması gerekiyor mu? Güncel android 9 da kullanabilir miyiz? Derleme numarası V10.0.3 de

calypse1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Android 8 olması gerekiyor mu? Güncel android 9 da kullanabilir miyiz? Derleme numarası V10.0.3 de
Ben android 8 Oreo ya geri dönüş yaptım , ancak 9 da aynı işlemleri yaparsanız sıkıntı olmaz çalıştığını biliyorum

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
Evet denedim ve çalışıyor sıkıntı yok. Kendi kamerası ile aradaki fark İ N A N I L M A Z! Telefonu rootlu olan herkesin kullanması lazım. Gcam in çok çok fazla ayarı varmış. Kamera işlerinden anlamadığım için kurcalamadım. Anlayan birileri kurcalar ve bir ayar önerirse daha da iyi olur diye düşünüyorum.

calypse1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Evet denedim ve çalışıyor sıkıntı yok. Kendi kamerası ile aradaki fark İ N A N I L M A Z! Telefonu rootlu olan herkesin kullanması lazım. Gcam in çok çok fazla ayarı varmış. Kamera işlerinden anlamadığım için kurcalamadım. Anlayan birileri kurcalar ve bir ayar önerirse daha da iyi olur diye düşünüyorum.
hdr seçeneği aktif ise yeter ben pek kurcalamadım güzel çekim yapıyor zaten

efecans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
efe
Cihazım
mi 5a
Konular
0
arkadaşlar twpsiz işlemi yaptım gcam yükledim. sonra aptallık yapıp xposed yükleyeyym dedim. ve tlf bootloop oldu. açılma ekranında kalıyor. twrp de yok ne yapmam lazım =(

lordcemal2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
mi4LTE
Konular
1
arkadaşlar twpsiz işlemi yaptım gcam yükledim. sonra aptallık yapıp xposed yükleyeyym dedim. ve tlf bootloop oldu. açılma ekranında kalıyor. twrp de yok ne yapmam lazım =(
Stock recovery giremiyormusun giriyosan bootloadere alip bi dene

efecans

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
efe
Cihazım
mi 5a
Konular
0
Stock recovery giremiyormusun giriyosan bootloadere alip bi dene
hocam giremiyordum en son miflash ile rom attım ve açıldı çok şükür burdan aynısıkıntısı olanlara yardım edebilirm. teşekkürler

Üst Alt