Yardım A2 Lite Hafıza Kartı Sorunu

Senatorians

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozan
Cihazım
MI A2 Lite
Konular
1
Elimde SanDisk Ultra 64 GB Class 10 hafıza kartı var. A2 Lite'a taktığım zaman şöyle bir uyarı alıyorum:

İkinci seçenek olan dahili depolama olarak kullanın seçeneğini işaretlesem, telefon kartı biçimlendirip içindekileri silecek mi? Yoksa içindekileri silmeksizin telefonun okuyabileceği bir hale mi getirecek? İçindeki verileri önemli olduğu için kartı kullanamıyorum şu an.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181027-122859.png
    Screenshot_20181027-122859.png
    590,1 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_20181027-122903.png
    Screenshot_20181027-122903.png
    274,5 KB · Görüntüleme: 69

Kadirli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi NOTE 5
Meslek
Bankacı
Konular
16
Dahili yaparsan herşey gider, ve dahili yaptıktan sonra başka kartta kullanmak için karta format atman lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Taşınabilir yaparsan sorun olmaz hiç hep türlü kullanırsın, ama yine de muhakkak yedek al

Oyla:

Senatorians

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozan
Cihazım
MI A2 Lite
Konular
1
Dahili yaparsan herşey gider, ve dahili yaptıktan sonra başka kartta kullanmak için karta format atman lazım
İlk seçeneği işaretlersem ne olur?

Taşınabilir yaparsan sorun olmaz hiç hep türlü kullanırsın, ama yine de muhakkak yedek al
Emin misiniz? Hafıza kartının yediğini alırken sorun yaşadığım için soruyorum da :)

Oyla:

Kadirli

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi NOTE 5
Meslek
Bankacı
Konular
16
Hocam eğer kartı yedek almak kablo ile olmuyorsa pc ye bir Wifi programı var telefon ile eşleştirip Wifi üzerinden gönderiyorsun, sonra formatla gitsin.

Hocam eğer kartı yedek almak kablo ile olmuyorsa pc ye bir Wifi programı var telefon ile eşleştirip Wifi üzerinden gönderiyorsun, sonra formatla gitsin.

Oyla:

fct1071

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi A2lit
Konular
0
Herkese selamlar, 21 Ocak 2019 'da Xiaomi Mi A2 lite 32GB/3Gb telefon aldım. Telefon fena değil ancak ben de SD kart konusunda sıkıntı yaşıyorum. birbirinden farklı onlarca kart denedim ama sonuç aynı. Sd kartı dahili hafıza olarak tanıtınca boyutunu iki katı olarak görüyor. Harici veri taşıma belleği olarak tanıtınca telefon ekranını her kapatıp açtığımda sol üstte çok kısa süreliğine hafıza kartı logosu yanıp sönüyor. Telefonun zil melodisini hafıza kartındaki bir şarkı yaptım bazen onu görmüyor ve telefon farklı çalıyor. Kısaca hafıza kartı sorunu yaşıyorum. Bununla ilgili yabancı forum sitelerindeki tüm önerileri denedim ancak bir sonuç alamadım. Bu sorunu çözebilen var mı? Önerisi olan var mı?

Oyla:

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Bir telefon bu kadar sorunlu olurmu olur.arkadasımizın söylediği sorun bende de var ekran kilidini açar açmaz (yada reboot sonrası) yukarı menü aşağı çekilirse gorulurki hafıza kartı ni çekmi ediyor tanımlıyor mu neyse her defasında yapıyor .ancak yinede bataryası ekranı ve fiyatı için alınır.gelecek tam sürümlerde hataların düzeltilmesi gerek yoksa custom romlara yonelicez.

Oyla:

cakalcarlos95

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
mi a2 lite
Konular
8
ben dahili ve tasınabilir olarak kartı biçimlendirdim ama sorun hala aynı. Pc ye bagladıgımda kartı görmüyor

Oyla:

alicank

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Can
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
0
Bu sorun bende de var arkadaslar kilit kapatip acinca hafiza kartini cikartip takmis gibi oluyor sol ustte hafiza karti isareti cikiyor bende alali 1 hafta oldu ama boyle bi hata var yok mu bunun cozumunu bilen?

Oyla:

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
Telefonu yeniden başlattıktan sonra yukarıda çıkan hafıza kartı simgesi sadece kontrol ettiğini gösteriyor. Bu bahsettiğiniz normal bir durum. Kilit kapatıp açınca vs olması normal değil ancak sorun hafıza kartında mı emin olun derim. Başka hafıza kartı deneyin.

Başka cihazda hafıza kartı düzgün çalışıp telefonda sıkıntı yapabilir. Bundan önceki lg ve sony cihazlarda yaşadım böyle bir şey. O yüzden farklı hafıza kartı deneyin diyorum. Başka yoksa veya alamıyorsanız pc üzerinden hızlı biçimlendir olmadan biçimlendirmeyi deneyin.

Oyla:

hrngndz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
harun
Cihazım
mi a2 lite
Konular
0
benzer sorun bende de var.. mi a2 lite cihazıma eski telefonumda sorunsuz kullandığım hafıza kartımı takıyorum, ister dahili ister harici biçimlendirdiğimde önce normal görünüyor, kısa bi süre sonra "sd kart medyasında sorun oluştu" uyarısı geliyor ve tekrar biçimlendirme istiyor.. android 9 güncellemesinden sonra çözülür diye bekliyordum ama çözülmedi..
bu sorunu telefonun içindeki geri bildirim uygulamasından yazdım.. bu sorunu yaşayan herkes geri bildirim uygulamasına kaydetsin bence.. belki ilgilenen olur o zaman..

Oyla:
Üst Alt