Rom [9.0] Xiaomi Mi A1 Lineage OS 16.0

mitux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
5
Stock rom mu daha kullanışlı custom lineage mi?
Tercih meselesi aslında. Bazıları stok yazılımı sever, bazıları LineageOS veya diğer custom romlar dışında yazılım kullanmaz. Bence Lineage daha kullanışlı fakat bu soruya sizin ikisini de deneyip kendiniz cevap vermeniz daha doğru olacaktır.

Telegram: @mia1turkiye
Facebook:

Son düzenleme:

Coder

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Akif
Cihazım
MiA1
Konular
0
8.1 stok uzerine kurabiliyormuyuz

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
8.1 stok uzerine kurabiliyormuyuz
Evet kurabilirsiniz, android 9.0 olmadığı sürece sıkıntı olmaz
Ama romu yükledikten sonra sisteminiz 9.0 olacağı için başka bir roma geçmeden önce 8.1e sürüm düşürmeniz gerekiyor

sawx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi A1
Konular
0
hocam direk root yapıp yükleyebilirim değilmi. 8.1 dönmeye gerek yok değilmi

telefon sürümüm:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
hocam direk root yapıp yükleyebilirim değilmi. 8.1 dönmeye gerek yok değilmi

telefon sürümüm:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Lineage 9.0 olduğu için gerek kalmaz bence fakat Lineage'de firmware eski olabilir bu da rollback sorunu yaşatabilir. Direk twrp ile kurun, sorun çıkmazsa geri dönüş yapın konuda da belirtelim. Sorun çıkarsa da doğrudan sürüm düşürme rehberini uygulayın

sawx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Lineage 9.0 olduğu için gerek kalmaz bence fakat Lineage'de firmware eski olabilir bu da rollback sorunu yaşatabilir. Direk twrp ile kurun, sorun çıkmazsa geri dönüş yapın konuda da belirtelim. Sorun çıkarsa da doğrudan sürüm düşürme rehberini uygulayın
teşekkürler deneyip bilgi veririm.

Codergrk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
MiA1
Konular
0
Öncelikle teşekkür ederim formda emeği geçenlere. Romu Kurup Denedim pie 9 üzerine kurdum TWRP ile. Genel olarak iyi ama kamera konusunda stok kamera uygulaması yanında biraz vasat kalıyor.Ben de stok kamera yükledim ancak kamera hatası verdi. Magisk ile modül olarak ekleyince çalışıyor ancak fotoğraflarda yeşil ekran hatası oluşuyor. İlerleyen Günlerde gelişeceğini umuyorum eski kullanıcısı olarak saygılarımla.

Son düzenleme:

Execuvite

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Melik Genç
Cihazım
Mı a1
Konular
1
Merhaba bir şey sorucam mi9 ben geçiş yaptığım için mi A1 telefonu kardeşime verdim sormak istediğim şuan mi A1 de kurulu epic rom var acaba direk buradan rom dosyasını indirip trp modunda yeniden başlatıp install kısmından kurabilir miyiz romu ?

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Öncelikle teşekkür ederim formda emeği geçenlere. Romu Kurup Denedim pie 9 üzerine kurdum TWRP ile. Genel olarak iyi ama kamera konusunda stok kamera uygulaması yanında biraz vasat kalıyor.Ben de stok kamera yükledim ancak kamera hatası verdi. Magisk ile modül olarak ekleyince çalışıyor ancak fotoğraflarda yeşil ekran hatası oluşuyor. İlerleyen Günlerde gelişeceğini umuyorum eski kullanıcısı olarak saygılarımla.
4.9 kernel üzerinde stock kamera düzgün çalışmıyor ancak üzerinde çalışıyoruz yakın zamanda bununla ilgili bir konu açılacaktır
Merhaba bir şey sorucam mi9 ben geçiş yaptığım için mi A1 telefonu kardeşime verdim sormak istediğim şuan mi A1 de kurulu epic rom var acaba direk buradan rom dosyasını indirip trp modunda yeniden başlatıp install kısmından kurabilir miyiz romu ?
Wipe menüsünde System Data ve Cache wipe seçip wipe yaptıktan sonra romu kurabilirsiniz.

Üst Alt