Yardım 75Hz modundan sonra bootda takılı kalma.

kaanayaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi9T
Konular
1
Selamlar herkese yine bir yedeksiz işe giriştim ve bu modu program üzerinden flashladım şuan telefon açılmıyor. TWRP giremiyorum. DBTO.img yedeğini almıştım.
TWRP tekrar fastboot modunda flashlasam sistemden silinen birşey olur mu ve TWRP açılırsa orjinal DBTO.img dosyasını tekrar flashlayıp teli açabilirmiyim ?.

kaanayaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi9T
Konular
1

XDA dan indirdim benim hatam heralde XDA dan indirip Mod - [Mi9T/K20] Ekranınızı overclock edin. Ekran Yenileme Oranı 75HZ [RooT] buradaki kurulum şekili ile kurmak oldu.

10.3.14.0 kurulu iken denedim ben ordan patladık galiba. Zaten kurmaktan da vazgeçtim :D Cihazın akıbeti ne olacağı belli değil gerçekten bu Mod ile. Bi gaza gelip bi deneyeyim dedim cihazı elime aldım valla.

Oyla:

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
hata ettin :D neyse sağlık olsun. dediğim gibi bu hz oranını istiyorsan attığım romu kur sonra bu dosyası kur sorun kalmayacak.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

her rom üzerine ve hatta eu dahi olsa her sürüm üzerine olmuyor maalesef. bende çokça kez hata almıştım. neyse sonunda öğrendim :D

bence kurmalısın, geçmiş hayatımı sorguluyorum resmen, elimdeki poco'ya şarj veresim gelmiyor k20 pro'daki hz olayını görünce :D

Oyla:

kaanayaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi9T
Konular
1
O kadar farkediyorsa 3.12 ye döneyim de sonra dan garantisiz cihazda başımızı ağrıtacak bi sorun yaşamayayım diye korkuyorum yani şöyle Xiaomi bunu neden 75Hz olarak Reklamını bile yapıp piyasaya sürerdi o kafa mı karıştırıyor ?

Oyla:

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
ohoo etmez mi yaa, sürümü bırakmak istemezsin, hatta güncelleme gelmesin diye dua edersin :D

Orasını bilmiyorum ama zaten 280, 300, 400 dolara sattığı cihaz için çok kasmaz diye düşünüyorum :D

bu yazılımlar sorun çıkarmaz rahat ol, tabi temkinli olmakta fayda var :D sen kur ve sonra dtbo dosyasını kur sonra keyfine bak.

Bu arada yedek aldığın dtbo dosyasının silinmesi önemli değil, işine yaramaz, zaten her rom içinde var, doğal olarak 10.3.12 sürümünde de var, çok önemli değil.

Oyla:

kaanayaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi9T
Konular
1
ohoo etmez mi yaa, sürümü bırakmak istemezsin, hatta güncelleme gelmesin diye dua edersin :D

Orasını bilmiyorum ama zaten 280, 300, 400 dolara sattığı cihaz için çok kasmaz diye düşünüyorum :D

bu yazılımlar sorun çıkarmaz rahat ol, tabi temkinli olmakta fayda var :D sen kur ve sonra dtbo dosyasını kur sonra keyfine bak.

Bu arada yedek aldığın dtbo dosyasının silinmesi önemli değil, işine yaramaz, zaten her rom içinde var, doğal olarak 10.3.12 sürümünde de var, çok önemli değil.

Yedek aldığım dbto ile cihazı bu halden kurtarabilir miyim diye çabaladım ama artık deminden beri yaptığım işlemlerden sonra onun da bi şansı kalmamıştır heralde. Son olarak düzgün çalışan sorunsuz TWRP hangisi ? Bu attığın 3.12 sürümü için çünkü bi kaç tanesini deneyip 35mb olan twrp-3.3.1-2-davinci-fix diye indirdiğim TWRP çalıştı cihaz üzerinde sadece.

Oyla:

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
dostum valla benim k20 pro 10 gündür hasta, en son forumdaki twrp'yi kurdum, bu konuda bir şey diyemeyeceğim valla, benim cihaz unlocked evresinde yarın son gün modifiyeli twrp kuracağım. pitchblack varmış bakalım. Xda'da ve muhtemelen forumumuzda konusu vardır.

unlocked evresinde deme sebebim, yetkili hesap ile açılmış bana gelmeden, ben normal yoldan açacağım yarın.

Oyla:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Ne olduğu belirsiz işlere girişmeyin bence. Bu yaşadıklarınız başınıza gelebilecek en iyi şeyler yani yazılımsal sorunlar bir de bunun donanımsal sorunları var ekranın kalıcı olarak zarar görmesi gibi. Adamlar bu cihazı 60hz çalışsın diye üretmiş sen bu yazılımlarla 75hz yapabilirsin ama bu yaptığının zaman içerisinde ekrana zarar vermediği nereden biliyorsun? yada bu garantiyi kim veriyor?

Oyla:

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Ne olduğu belirsiz işlere girişmeyin bence. Bu yaşadıklarınız başınıza gelebilecek en iyi şeyler yani yazılımsal sorunlar bir de bunun donanımsal sorunları var ekranın kalıcı olarak zarar görmesi gibi. Adamlar bu cihazı 60hz çalışsın diye üretmiş sen bu yazılımlarla 75hz yapabilirsin ama bu yaptığının zaman içerisinde ekrana zarar vermediği nereden biliyorsun? yada bu garantiyi kim veriyor?
Risk olmadan zafer olmaz hocam. Bende Mi 8 var ve satıp Mi 9 almayı planlıyorum sırf bu ekran overclock muhabbeti için :D

Oyla:

kaanayaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Mi9T
Konular
1
Başta bariz bi fark vardı ama sonradan göz alışınca heralde pek bi olayı kalmıyor gibi geldi bana. Hani kendine ben bu ekranı O.C. etmiştim dersen bi böyle gözüne ufaktan ana menüde hız farkı ilişiyor ama risk almaya değer mi bilmiyorum artık. İnsan daha fazlasını istiyor :D 75HZ az gelmeye başladı yani.

Oyla:

teknopat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VOLKAN
Cihazım
Mİ 13T
Meslek
Fitcross,Fitness
Konular
11
iyi akşamlar arkadaşlar bendede aynı problem oldu twrp yüklüyorum ama açılmıyor.Rom flashlasam imei gider mi acaba ?

Oyla:
Üst Alt