Rehber 7 Pro Unbrick Dosyaları / Firmware İsimlendirmeleri

• Konbuyu başlatan Zenex
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 9
  • Görüntüleme 1K

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Firmware İsimlendirmeleri

GM21AA: Global ve Hint romları bu başlık altında bulunuyor. Rom ismindeki O ve I kodundan global/hint ayrımı yapılabilir.
GM21BA: Avrupa romları bu başlık altında bulunuyor. E kodu ile sunuluyorlar.

Peki hangisini kullanalım? Bu sorunun bana göre cevabı AA romlarını kullanmanız yönünde olacaktır. AA global romları en sade, gereksiz uygulamalardan arınmış versiyonlar oluyor. Hint romlarında gereksiz uygulamalar ve bölgesel iyileştirmeler mevcut. Fakat global romda bu gereksiz uygulamalar yok.

Unbrick Dosyaları

P kodlu global unbrick dosyası linki
E kodlu avrupa unbrick dosyası linki

Nasıl kullanacağız? İndirdiğiniz rom dosyasını arşivden çıkartıp programı çalıştırınız. Cihazı 2 tuş ile (ses açma, ses kısma) bilgisayara bağladığınızda 9008 portu açılacaktır. Program üzerinden enum butonuna tıklayıp telefonu görmesini bekleyin. Target kısmını O2 seçtikten sonra start butonuna basabilirsiniz. Geçmiş olsun :)

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Eline sağlık hocam :)

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Elinize sağlık hocam.
Genel de GM21AA yı kullanıyorum. Bir dönem GM21BA ya geçmiştim.Daha sonra daha stabil ve güncellemeler daha erken geldiği için GM21AA ya geçtim.

meyyit06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Pocophone f1
Konular
8
Firmware İsimlendirmeleri

GM21AA: Global ve Hint romları bu başlık altında bulunuyor. Rom ismindeki O ve I kodundan global/hint ayrımı yapılabilir.
GM21BA: Avrupa romları bu başlık altında bulunuyor. E kodu ile sunuluyorlar.

Peki hangisini kullanalım? Bu sorunun bana göre cevabı AA romlarını kullanmanız yönünde olacaktır. AA global romları en sade, gereksiz uygulamalardan arınmış versiyonlar oluyor. Hint romlarında gereksiz uygulamalar ve bölgesel iyileştirmeler mevcut. Fakat global romda bu gereksiz uygulamalar yok.

Unbrick Dosyaları

P kodlu global unbrick dosyası linki
E kodlu avrupa unbrick dosyası linki

Nasıl kullanacağız? İndirdiğiniz rom dosyasını arşivden çıkartıp programı çalıştırınız. Cihazı 2 tuş ile (ses açma, ses kısma) bilgisayara bağladığınızda 9008 portu açılacaktır. Program üzerinden enum butonuna tıklayıp telefonu görmesini bekleyin. Target kısmını O2 seçtikten sonra start butonuna basabilirsiniz. Geçmiş olsun :)
Hocam cihazım fastboot mode durumunda kaldı. Başkat diyorum geri buraya geliyor poweroff diyorum gene buraya geliyor recıvery mode diyorum tekrar buraya geliyor. Dediğiniz programı indirdim enum butonuna tıklıyorum fakat bir şey olmuyor . Kutucuklarda 2 adet com30 ve com20 yazıyor ve yan slot da N/A yazıyor başka bir durum yok yardımcı olursanız çok sevinirim. Zenex

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

meyyit06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Pocophone f1
Konular
8
Hallettim hocam tamamdır :)

meyyit06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Pocophone f1
Konular
8
Global 10.3.2 ile , Avrupa 10.0.5 ile güncellendi.
Hocam merhaba şuan telefonum hiç açılmıyor fastboot ekranı gelse bir şekilde halledeceğim ama telefonu ses açma ve güç tuşu ile hard reset yeniden başlatıyorum by android yazısı geliyor sonra tekrar kapanıyor telefon. Ne yapmamı tavsiye edersiniz ? Şuan çok acil ihtiyacım var telefona.

ayhanaykut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ayhan aykut
Cihazım
redmi note3
Konular
3
Hocam merhaba şuan telefonum hiç açılmıyor fastboot ekranı gelse bir şekilde halledeceğim ama telefonu ses açma ve güç tuşu ile hard reset yeniden başlatıyorum by android yazısı geliyor sonra tekrar kapanıyor telefon. Ne yapmamı tavsiye edersiniz ? Şuan çok acil ihtiyacım var telefona.

çokmu geç oldu bilmiyorum ama ,yukardaki dosyayı indirip,zipten çıkartın daha sonra dosya içindeki msm tools u tıklayıp çalıştırın ,tel kapalı vaziyette iken pc ye baglayın ve (driverler kurulu olmalı ve edl modda telefon görülmeli yani 9008 modda)ses açma kapama ve güç tuşlarına aynı anda basın teli edl moda alın kurulum otomatik olarak başlayacaktır,hiç bir veriyi kurtarma şansınız olmaz,telefon açılınca tekrar "lock" olacaktır twrp kurmadan önce mutlaka unlock etmelisiniz,aynı zamanda android 9 olarak sürüm düşecektir,bırakın kendi kendine güncellemeleri alsın

Üst Alt