Yardım .

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
9
Telefon Modeli
Mi8
Bootloader Kilidi
Açık
..

Son düzenleme:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Aslında garip ses gelmediğinden kapatıyor olmasın , şarkı kaydederek denediniz mi ?

Oyla:

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
Aslında garip ses gelmediğinden kapatıyor olmasın , şarkı kaydederek denediniz mi ?

Şarkı açarken kayıt yapıyom zaten misal ses almayı kesince mic deliklerine vurunca 3-5 saniye alıp tekrar kesiyor.

Kulaklık takıp ondada denedim kapandığında onunda mic deliğine parmağımla vurunca sesi algılayıp kapıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tek mic girişi yok üstelik desemki bozuldu mesela
telefonun üst tarafta mic çıkışı var,kulaklıkta mic çıkışı var hepsi aynı

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
gürültü algılama var belki ondan ola bilir videoda v.s denedinizde sorun oluyor mu ?

Oyla:

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
gürültü algılama var belki ondan ola bilir videoda v.s denedinizde sorun oluyor mu ?
Hepsinde aynı görüşme sırasında,video kayıtta,ses kayıtta,mic test proğramında 20 saniyede kesiyor.

Kaçtane telefoncuya mesaj attım bilen yok daha öncede böyle sorun olmamış,
Birisi yazdı anakarttında sorun olabilir 400tl microfon sorunu için 400tl istenirmi ekran kırılsa keşke ona versem.
Ama kesinde değilmiş anakartla ilgisi

Benim düşündüğüm cihazdaki rom mesela komple silip tekrar yükleyince imei filan silinmiyor.
Microfon ayarları vs imei olduğu bölümde bu ayar mevcuttur belki onun sıfırlanması lazım.
Fazla rom sonucu telefonda sorun olabiliyormu sensörde,parmak izinde çalışmama gibi

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hepsinde aynı görüşme sırasında,video kayıtta,ses kayıtta,mic test proğramında 20 saniyede kesiyor.

Kaçtane telefoncuya mesaj attım bilen yok daha öncede böyle sorun olmamış,
Birisi yazdı anakarttında sorun olabilir 400tl microfon sorunu için 400tl istenirmi ekran kırılsa keşke ona versem.
Ama kesinde değilmiş anakartla ilgisi

Benim düşündüğüm cihazdaki rom mesela komple silip tekrar yükleyince imei filan silinmiyor.
Microfon ayarları vs imei olduğu bölümde bu ayar mevcuttur belki onun sıfırlanması lazım.
Fazla rom sonucu telefonda sorun olabiliyormu sensörde,parmak izinde çalışmama gibi

bu dediğin olsa hepmizde olurdur , nasıl deniyorsun söylersen bende deniyip soruna bakayım , mi-room var bendede ,

Oyla:

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
Buldum persist dosyası bozulmuş olabilirmi ? bozulsa böyle etki yaparmı sizde ?

bu dediğin olsa hepmizde olurdur , nasıl deniyorsun söylersen bende deniyip soruna bakayım , mi-room var bendede ,
Rehber - Persist Nasıl Yüklenir?

Konusu var bakabilirmisiniz.

Oyla:

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
Persist dosyasını tekrardan flaşladınız mı ? Sonucu merak ediyorum hacam.
Hayır şuan lineage rom kuruyom olmazsa son onu yapıcam çünkü biraz riskliymiş brick olma gibi durumları varmış biraz karışık bilgim net yok videolardan yapılması gerekenleri öğrenip denicem inş başka soruna neden olmaz :)

Oyla:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
hocam şöyle bir durum var eğer ki persist dosyası bozuldu ise farklı rom da işe yaramaz . Tabi sorunun persist ile alakası var mı o da meçhul deneme yanılma yöntemi. Umarım çözersiniz sorunu

Oyla:

tolgabjk98

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Xiaomi Mi 8se
Konular
19
hocam şöyle bir durum var eğer ki persist dosyası bozuldu ise farklı rom da işe yaramaz . Tabi sorunun persist ile alakası var mı o da meçhul deneme yanılma yöntemi. Umarım çözersiniz sorunu
Evet doğru ama baya bir rom denedim bir tane romda sesi tam 40.saniyede almıyordu,diğerlerinde hep 20 saniyede o yüzden aklıma takıldı inş yaparım çünkü persist konusunda sık rastlanmayan sorunlara neden oluyor benimkide aynısı google aramadık yer bırakmadım.
Samsung not 3 olmuş ses belli süreden sonra gitmiyormuş batarya şişkinliği deniyormuş

Bu telefondan önce Zenfone 5 ze620kl kullandım,ondada düşme sonucunda kamera odaklama sorunu çıktı bulanık çekiyordu tamir yaptıramadım 750tl servis istedi kamerası türkiyede yok sadece serviste var amazon vs araştırdım bulamadım çöp oldu.
Bundada böyle sorun çıkarsa 6610 kullanırım

Oyla:
Üst Alt