Haber 5 Kameraya Sahip Xiaomi Telefon Geliyor!

2018 yılında 100 milyon telefon satışı gerçekleştiren ve dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, 2019 yılında da büyük oynayacak gibi duruyor. Bir değil iki değil üç değil dört hiç değil tamı tamına beş kameralı bir telefon tanıtacak. (Şimdi farkettim de bal reklamı gibi oldu bu anlatım)
bal-reklamı-.jpg

Her neyse konumuza gelecek olursak Xiaomi ürün yöneticisi Wang Teng Thomas Weibo üzerinde çeşitli Xiaomi cihazlarını paylaştı. Bunlar Black Shark Mi 8 Poco Mi Mix 3 gibi cihazlardı ancak daha çok dikkat çeken ise fotoğraf sol atında bulunan filigranda yazan yazıydı.
xiaomi-pentacam.jpg

xiaomi-pentacam-2.jpg

Shot On Mi AL PENTA CAM yazısından da anlayabileceğimiz gibi Thomas bu fotoğrafı 5 Kameralı bir Xiaomi cihaz ile çekmiş. Fotoğraf kısa süre içerisinde siteden...

Okumaya devam et...

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yine Üstün Photoshop becerilerimi konuşturduğum bir haber oldu :D

Son düzenleme:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
bu kamera sayısını abarttılar bence. çok yapınca çok çocuk olmayacağı gibi, çok kamera olunca da çok güzel görütüler elde edilmez. bence.

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Maharet çok kamera koymak değil, tek kamera ile çok iş başarmakta. Böyle anca maliyeti yükseliyor telefonların.

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Tek kamerayla bile çok güzel fotoğraflar çeken telefonlar mevcut. Telefon üreticilerindeki bu 4-5 kamera sevdası nedir anlayamadım gitti ya. Bence tasarımı çok olumsuz etkiliyor.

ErayGulmez

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Mi 8 pro
Konular
1
Fiyatı ne kadar uygun olursa olsun şahsen yanından bile geçmem. Bizler telefonları sadece kamerası için almıyoruz. Telefon dediğin şık zarif performanslı uygun fiyatlı kamerası az çok idare eden bir cihaz olsa yeterli. 4-5 kamera gerçekten abartı

bersan1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
B. Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
5 kamera cihazı çok kötü gösteriyor. Ayrıca muhtemelen bu cihaz fiyatına da yansır. O farka DSLR veya mirrorless makina alınabilir. Bilmeyenler arkadaşlar için söyleyeyim mirrorless kameraların boyutları küçük oluyor ve objektifleri portatif olup değişebiliyor. Onun dışında telefonlar günlük yaşam yeterli olup, iki kamera bile fazlasıyla yeterli. Zaten gezi gibi aktiviteye giden birisi çok rahat f. makinasını yanına alabilir.

ErayGulmez

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Mi 8 pro
Konular
1
Aynen öyle 2 kamera ideal

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Telefonlara yapısı gereği dslr sensörü koyulamayacağı için hiç bir zaman dslr kadar ışığı alamaz ve buna göre dslr sensörü ve objektif farklılıklarının yeteneklerini kazanamazlar.
Ama bir görüntüyü çok fazla sensöre bölüp birleştirir ve bunu işlerseniz hem ışığı iyi alan hem de değişik optik özellikleri içeren fotoğraflar elde edebilirsiniz. Burada amacın kamera çoğaltma yarışı olmadığını belirtmek istiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Karasinek gözünün yapısını okumak bu konuda değişik bir bakış açısı kazandırabilir.

bersan1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
B. Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
Telefonlara yapısı gereği dslr sensörü koyulamayacağı için hiç bir zaman dslr kadar ışığı alamaz ve buna göre dslr sensörü ve objektif farklılıklarının yeteneklerini kazanamazlar.
Ama bir görüntüyü çok fazla sensöre bölüp birleştirir ve bunu işlerseniz hem ışığı iyi alan hem de değişik optik özellikleri içeren fotoğraflar elde edebilirsiniz. Burada amacın kamera çoğaltma yarışı olmadığını belirtmek istiyorum.
Hocam yanlış anladınız galiba. Benim demek istediğim 5 kameralı telefon yerine DSLR makina + telefon.

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Hocam yanlış anladınız galiba. Benim demek istediğim 5 kameralı telefon yerine DSLR makina + telefon.
Üstadım lafım size değil. Genel olarak önyargı ile bakacaklara , üreticilerin çoklu kamera sistemine ilham kaynağını yazmak istedim. Dslr konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Hatta nx300 ile mi5s gayet iyi bir ikili oluyor.
.

Üst Alt