Yardım 4.5G sorunu

Ulus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mİ A2
Konular
1
Arkadaşlar telefon modelim Mi A2 ve Vodafone hat kullanıyorum. Telefonun 4.5G desteği var ama 4G aktif. Vodafone müşteri hizmetleri ile görüştüm fakat çözüme ulaşamadım. Benim gibi aynı sorunu yaşayıp çözüme ulaşabilen var mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
4.5g diye birşey yok arkadaşlar,yerli uçak uretmemiz gibi uydurmasyon birşey o

Oyla:

Ulus

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mİ A2
Konular
1
Hocam her ne ise artık gerçek veya yalan. Diğer telefon markalarında 4.5G var. Özellikle bildirim panelinde ( kısa yol tuşu) LTE bulunmakta. Hadi herşeyi bir kenara bırakalım telefonun şebeke ayarları bölümünde eğer hat 4.5G uyumlu ise tercih edilebiliyor. Xiaomi'de hiç yok yani onu söylüyoruz. Daha önce kullandığım farklı marka telefonlarda bu farkı gördük ve yaşadığımız için buraya yazıyoruz. Herkes kendince yorum yapıyor.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam her ne ise artık gerçek veya yalan. Diğer telefon markalarında 4.5G var. Özellikle bildirim panelinde ( kısa yol tuşu) LTE bulunmakta. Hadi herşeyi bir kenara bırakalım telefonun şebeke ayarları bölümünde eğer hat 4.5G uyumlu ise tercih edilebiliyor. Xiaomi'de hiç yok yani onu söylüyoruz. Daha önce kullandığım farklı marka telefonlarda bu farkı gördük ve yaşadığımız için buraya yazıyoruz. Herkes kendince yorum yapıyor.

Şahsen beni diğerleri ilgilendirmez, Xiaomi de de 4G var... ;)

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
İlk mesajdaki cihaza istinaden yazayım.

Versions: Mi A2 (Global); Mi 6X (China)

NETWORK 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps

Türkçe meali cihazda kapasite var operatörler bu hızları sağlamıyor.

Cat12 / indirme 600mbps – yükleme 150mbps

Turkcell kendi açıklaması :

4.5G ile en yüksek hangi hızları görebiliyoruz?

Terminal tarafındaki gelişmeler çerçevesinde, ticari şebekelerde günümüzde görebileceğimiz en yüksek hız 300 Mbps.

Cihazlar üzerinde görünen LTE, 4G, 4.5G sembollerinin anlamları, farkları nelerdir? Neden 4.5G göremiyorum?Cihazların modellerine göre 4.5G şebekesi farklı isimlendirilebiliyor. Örneğin LTE, 4G, 4.5G, 4G Plus gibi. Bu ifadelerin görüldüğü cihazların hepsi Turkcell 4.5G şebekesinden hizmet alabilmektedir.

Yani operator ne veriyorsa zaten kullanıyoruz 4G yazısı yazarken.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Hocam merhaba, 4.5 g diye birşey yok, bağlantının adı aynı ülkemizde 4.5 g diye geçiyor diye bazı firmalar stock romlarini yaparken 4.5 g olarak düzenliyorlar, xiaomi ise turkiyeye özel yazılım uretmedigi için 4g yazıyor. Bu sadece yazılımsal bir fark bağlantı olarak birşey farketmiyor neyini anlamadığınızı anlamıyorum hala.

Lgnin mesela Türkiye romu var, ama xiaominin global romu var bölgeyi Türkiye yaparak kullanıyorsunuz

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
İlk mesajdaki cihaza istinaden yazayım.

Versions: Mi A2 (Global); Mi 6X (China)

NETWORK 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (3CA) Cat12 600/150 Mbps

Türkçe meali cihazda kapasite var operatörler bu hızları sağlamıyor.

Cat12 / indirme 600mbps – yükleme 150mbps

Turkcell kendi açıklaması :

4.5G ile en yüksek hangi hızları görebiliyoruz?

Terminal tarafındaki gelişmeler çerçevesinde, ticari şebekelerde günümüzde görebileceğimiz en yüksek hız 300 Mbps.

Cihazlar üzerinde görünen LTE, 4G, 4.5G sembollerinin anlamları, farkları nelerdir? Neden 4.5G göremiyorum?Cihazların modellerine göre 4.5G şebekesi farklı isimlendirilebiliyor. Örneğin LTE, 4G, 4.5G, 4G Plus gibi. Bu ifadelerin görüldüğü cihazların hepsi Turkcell 4.5G şebekesinden hizmet alabilmektedir.

Yani operator ne veriyorsa zaten kullanıyoruz 4G yazısı yazarken.
Galiba xiaomide 4.5g veya 4g+ yazisi yok

Oyla:

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Yapılan açıklamalar neticesinde konu hakkında bilgi sahibi oldum. Herkese teşekkür ederim

Herkes sizin gibi olsa keske. Biz tesekkur ederiz. Bazisina bir seyi anlatiyoruz. Ya anlamiyorlar ya da islerine gelmiyor... Sacma sacma uzuyor konular

Oyla:
Üst Alt