Sohbet 20 Yaş altı için sokağa çıkma yasağı geldi

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Ne zormuş ya genel sokağa çıkma yasağı ilan etmek. facepalm~~
Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde zor tabi efendim. Almanya gibi Kanada gibi siz evinizde oturun biz size bakarız diyecek paramız olmadığı için çarklar bir şekilde dönmeli. Olası bir genel sokağa çıkma yasağı şu şartlarda ülkenin ve haliyle hükümetinde sonun gelmesi anlamına gelir.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde zor tabi efendim. Almanya gibi Kanada gibi siz evinizde oturun biz size bakarız diyecek paramız olmadığı için çarklar bir şekilde dönmeli. Olası bir genel sokağa çıkma yasağı şu şartlarda ülkenin ve haliyle hükümetinde sonun gelmesi anlamına gelir.
Tamamen haklısınız hocam. Eğer sokağa çıkma yasağı gelirse devlet her haneye bakmak zorunda fakat ekonomimiz bunu kaldıramaz. Çalışan kesim olan 20-60 aralığı dışındakileri yasaklayarak çözüm bulmaya çalışıyorlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu IBAN meselesi de ekonomimizin çok iyi olmadığının kanıtı bence. Hükümet bağış topluyor ki ileride yasak vb. çıktığında devletin alacağı zararı minimuma indirmek. Yanlışım varsa bilgilendirirseniz sevinirim:)

Son düzenleme:

rear

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
R
Cihazım
Gm
Konular
1
Tamamen haklısınız hocam. Eğer sokağa çıkma yasağı gelirse devlet her haneye bakmak zorunda fakat ekonomimiz bunu kaldıramaz. Çalışan kesim olan 20-60 aralığı dışındakileri yasaklayarak çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Bu IBAN meselesi de ekonomimizin çok iyi olmadığının kanıtı bence. Hükümet bağış topluyor ki ileride yasak vb. çıktığında devletin alacağı zararı minimuma indirmek. Yanlışım varsa bilgilendirirseniz sevinirim:)

Bu doğru cümleyi epeyden beri bekliyodum, sizi tebrik ederim.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18

İlk mesaj doğru ikincisi yanlis hocam :) ama buradan yazmak da forumda tartışmaya yol acabilir. İsterseniz ozelden anlatirim durumu

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
İlk mesaj doğru ikincisi yanlis hocam :) ama buradan yazmak da forumda tartışmaya yol acabilir. İsterseniz ozelden anlatirim durumu
Haklısınız hocam en iyisi hiç o konulara girmeyelim :) İsterseniz yazın dm'den farklı bir fikir görmüş olurum.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Henüz Covid-19'un bilenen bulaşma yollarına göre tedbirler alınmaktadır. Yani bu virüs, yeni bir virüs olduğu için, bilinen bulaşma yolları dışında bilinmeyen bulaşma yolları vardır. Ama bilinmeyen bulaşma yolları hangileridir, bunu bilim adamları henüz belirleyemediler. Ama bilinmeyen bulaşma yollarının hangileri olduğu hususu üzerinde çalışmaya devam ediyorlar. Zaten bu tespit( bilinmeyen bulaşma yolları olduğu ) dünya sağlık örgütü tarafından da ilan edilmiştir.

Durum bu iken; vatandaşlar olarak bizlere düşen görev, idarenin aldığı tedbirlere harfiyen uymaktır. Oto kontrolü( kendi kendine ) gelişmiş ülkelerde, virüsün yayılımı daha yavaş seyretmektedir.

Hasılı; genç - yaşlı demeden, idarenin aldığı tedbirlere büyük bir bağlılık göstererek katılmalıyız. Çünkü yapacağımız her bir tedbirsizliğin, bir başkasının hayatını riske atacağını unutmamalıyız.

Teknoloji çağını yaşadığımız bu 21nci yüzyılda, insanlığın bu virüs karşısında ne kadar çaresiz olduğu gerçeğidir. Allahın izniyle insanlık bu sınavı da başarıyla verecektir inşallah.

hknyllmz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
24
herkese gelmeli ancak o zaman önüne geçilir

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
herkese gelmeli ancak o zaman önüne geçilir
Herkese tedbir gelirse, bir süre sonra yiyecek maddesi bulunamaz, ilaç bulunamaz, lojistik ulaştırma yapılamaz hale gelir ve toplumsal kaos olur ve ölüm sayıları daha da artar.

Bu nedenle "herkese gelmeli" gibi ucu açık genellemeler yapılarak, fikir beyan etmek, sorunun büyüklüğünü görmezden gelmek gibi olur. Herkese gelmeli demek yerine, alınacak tedbirlerin neden ve niçinleri tek tek sayılmalı, alınan/alınacak her bir tedbirin, yaratacağı olumsuzlukların nasıl deruhte edileceği de yazılmalıdır. Yani yaşlıyı dışarıya çıkarmadığımızda, temel ihtiyaç maddelerini evine servis yapılması gibi, her bir tedbirin yaratacağı mağduriyetin nasıl giderileceği de tek tek yazılmalıdır. İşte ancak o durumda "herkese gelmeli" yaklaşımı anlamlı bir yaklaşım olur.

İbrahim kavak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Poco X3 (Karna)
Konular
34
20 yaş altı zaten sokağa cikmiyoki ,cebinde parasimi var ,ancak zenginin çocuğu dışarda geziyo Beyler
Hocam 20 ve 20 yaş altı çalışan ve babası olmayıp eve ekmek getirmek zorunda kalan çok kişi var olan onlara oldu

hknyllmz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 10T PRO
Konular
24
Herkese tedbir gelirse, bir süre sonra yiyecek maddesi bulunamaz, ilaç bulunamaz, lojistik ulaştırma yapılamaz hale gelir ve toplumsal kaos olur ve ölüm sayıları daha da artar.

Bu nedenle "herkese gelmeli" gibi ucu açık genellemeler yapılarak, fikir beyan etmek, sorunun büyüklüğünü görmezden gelmek gibi olur. Herkese gelmeli demek yerine, alınacak tedbirlerin neden ve niçinleri tek tek sayılmalı, alınan/alınacak her bir tedbirin, yaratacağı olumsuzlukların nasıl deruhte edileceği de yazılmalıdır. Yani yaşlıyı dışarıya çıkarmadığımızda, temel ihtiyaç maddelerini evine servis yapılması gibi, her bir tedbirin yaratacağı mağduriyetin nasıl giderileceği de tek tek yazılmalıdır. İşte ancak o durumda "herkese gelmeli" yaklaşımı anlamlı bir yaklaşım olur.

bunları tartışmak yasak ise mesajlar silinebilir yönetici tarafından ama bu ülke yıllarca araplara baktı tekrar olsa yine 40 milyar dolar harcarız dendi kendi vatandaşımıza gelince bakmıyorlar. 15 gün çok mu zor 80 milyon kişiye bakmak? Sokağa çıkma yasağı gelmeden bu virüs asla engellenemez.

Üst Alt