Soru 2 Çekirdek sorununun çözümünü

MUR55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
MIUI Forum da gördüğümü daha önce deneyen var mı acaba

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Ne fix i kardes 2 core uykuda kalıyor bu normal zaten bu sanki fix değilde bozma gibi bişey :) yani 4 çekirdek sürekli çalışırsa= batarya dayanmaz-telefon ısınır- hatta bazen kilitlenir reset atar.
Bu nedenle kesinlikle deneme derim
Her 4 veya 8 çekirdek olan telefonlar Normal olarak uykuda tutar cekirdekleri telefona aşırı işlem yükü bindiğinde veya performans modunda açılır.

Oyla:

MUR55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
hocam MIUI 7 de 4 Çekirdek birden çalışıyor MIUI 8 ile MI 4 de kısıtlama geldi telefonu performansa aldığın zaman da 4 çekirdek çalışmıyor ama telefona farklı bir custom rom attığın zaman 4 çekirdek çalışıyor yani çekirdeklerin uykuya tutma gibi bir şey yok bu xiaomi nin bir kısıtlaması

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Yardım - Xiaomi Mi4 çekirdek sorunu
Hocam açtığım konu 1 yılı geçmiş o zaman cihazda miui7 vardı ve yine 2 çekirdek çalışıyordu , hala da öyle . Attığınız linke detaylı bakmadım ama çözüm olabilir. Miui 8 ile 2 çekirdek çok da sorun yaratmıyor . Miui 7 de yetmiyordu.

Oyla:

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Sorun çekirdeklerin durması değil,duran çekirdeklerin yük altına girdiğinde tekrar aktif olmaması.1 yıldır bunu anlatamıyoruz millete.Okudugunu anlama oranı yerlerde sürünüyor hakikaten ülkede.

Neyse konuya gelecek olursak mükemmel çalışmıştı ilk zamanlar.custom ram'da dahil en yüksek antutu skorunu elde etmiştim.Sonrası maalesef hüsran.çekirdekler birdaha aktif olmamak üzere stop.
rootlamak,kernel müdaahalesi ile çekirdekleri ayarlamakta kesmiyor.Bir süre sonra o iki çekirdek yine kapanıp birdaha da açılmıyor.

xiaomi çaktirmadan güncelleştirme mi yapıyor nedir.Hani başka bişide yüklenmedi 1 haftadır neyse o.
iyice paranoyak oldum yeminle.Bir daha flashlayalım bakalım şu modu

Oyla:
Üst Alt