Soru 2 Bin TL Ye Bilgisayar

1905

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
19
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.2.0
Telefon Modeli
Redmi 5 plus
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkeze Merhaba Ben Bir Bilgisayar Almak İstiyorum Ama Telefonun Ramini İşlemcisini Anlasamda Bilgisayar Sistemine Dair Hiçbir Fikrim Yok Malesef :'( Ben 2Bin TL Ye Düzgün Bir Dizüstü Bilgisayar Alabiliceğimi Düşünmüyorum Ama Nedense Ev Masaüstü Bilgisayar İstemiyor Sahibinden Gibi Sitelere Baktığım Zaman Ram 2 Katı Oynuyor Size Sorum 2Bin Tl Ye Ne Tür Bir Bilgisayar Almam Daha Mantıklı Olur Çok Üstüne Çıkamam Ve Nelere Dikkat Etmeliyim
Cevaplarsanız Sevinirim

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
Neden sadece Intel üzerinden gittiniz hocam? Ryzen işlemciler de var hatırlatmak isterim. Üstelik tam da arkadaşın aradığı f/p ürünleri. 1905 hocam bu konularda çok tecrübeliyimdir eskiden 4 yıl bilgisayarcıda çalıştım. Sana 2. El uygun bir bilgisayar topluyorum. Parçaları buraya yazıyorum:
Ekran kartı : RX 550 2 GB - 500 TL
İşlemci : Ryzen 3 1200 - 450 TL
Anakart : A320M - 400 TL
RAM : 8 GB DDR4 2666 mHz RAM - 200 TL
PSU : Herhangi bir 500W psu yeterlidir. - 250 TL
SSD Harddisk : 480 GB SSD - 350 TL

Hocam hepsi 2150 tl tutuyor fakat siz daha ucuzunu bulabilirsiniz veya pazarlık yaparak 2000 TLye bu efsane pcyi toplayabilirsiniz. Neredeyse çoğu oyunu rahat oynatır ssd ve ram sayesinde ise tarayıcılarda vesaire rahat ve hızlı çalışır.
rx550 yerıne rx460 koysaydın keske

Oyla:

NovtyX8

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
7
Sitelerden Baktığım Sistemler Hep Birbirine Benziyor Genel Gözüme Çarpanlar Bunlar Ne Kadar İş Görür Sizce ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca Bilgisayarda Oyun Oynama Derdim Yok Genel Video Falan İzlerim Ve Hafif Birkaç Oyun Ama Kötü Bilgisayar Alıp Sonra Pişman Olmak İstemiyorum
Dostum selamlar. Öncelikle attığın sistemlerdeki işlemcinin önündeki i5 yazısına takılma. 2.Nesil bir işlemci. Yani alsan da en basit oyunlarda bile kafanı bozabilir. Büyük ihtimalle içindeki ramler de DDR3 ya da DDR2'dir. Benim sana tavsiyem apu sistemlere bakman alta link bırakacağım. Apu sistem ne diye soracak olursan da, Apu sistemlerde harici bir ekran kartı bulunmaz yani işlemcinin içindedir. Bir nevi OnBoard. Güzel işlemcili bir apu sistem alıp daha sonrasında Ekran kartı yükseltmesi yapabilirsin ki bu fiyata yapılabilecek en iyi tercih.
Dolar kuru malum zirvedeyken bütçeni biraz aman gerekecek.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Bu arada 2000 TL'ye monitörlü sistemi bulursunuz ama GTA 3 oynarsınız. Turbo X, İZOLY sistemlerine bakmayın. 7 yıllık işlemci satıyorlar.

Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
Bu arada 2000 TL'ye monitörlü sistemi bulursunuz ama GTA 3 oynarsınız. Turbo X, İZOLY sistemlerine bakmayın. 7 yıllık işlemci satıyorlar.
7 olsa iyi 12-13

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

doubt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
en azindan bir rottr farcry 5 acardi

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam açması çok çabuk ısınıp zorlanacağı gerçeğini değiştirmez ayrıca pek bir fark yok zaten RX 460 gibi bir ekran kartı 4 GB VRAMi kullanamaz yani kullanılabilir VRAM yine 2 GB civarı kalır. Siz VRAMe bakarak ekran kartı alıyorsanız bence hiç almayın. VRAMe bakılsaydı Nvidia ekran kartları çöp olurdu hep AMD kullanılırdı.

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Hocam açması çok çabuk ısınıp zorlanacağı gerçeğini değiştirmez ayrıca pek bir fark yok zaten RX 460 gibi bir ekran kartı 4 GB VRAMi kullanamaz yani kullanılabilir VRAM yine 2 GB civarı kalır. Siz VRAMe bakarak ekran kartı alıyorsanız bence hiç almayın. VRAMe bakılsaydı Nvidia ekran kartları çöp olurdu hep AMD kullanılırdı.
Bence 1050 TI için de aynı durum hocam, 4 GB çok gereksiz bir boyut.

Oyla:
Üst Alt