İnceleme 2 aylık deji batarya deneyimim (mi 8 dipper)

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Hocam verdiğiniz linkteki siteye baktım pek güvenilir durmuyor. Ben tüketici hakem heyetinde görev yapıyorum. Firma bilgileri eksik hep. Orjinal üründe satıyor olabilir günahını almayayım ama firma bilgilerinin eksik oluşu sıkıntı.
Ben incelemesini yazdım hocam güvenli değil benim düşüncem zaten orijinal yedek parça bu gibi sitelerde satilmaz

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Merhaba üstadım,
Hiç bir telefonun batarya, ekran, anakart, kamera, aklınıza gelen envai çeşit ne kadar donanım varsa, garanti servisi dışında hiç bir yerde bulamazsınız..

Herhangi yan sanayi bir üreticinin replika yada benzeri bir ürün satışında, ürüne orjinal demesinin yasal olarak bir unsuru bulunmamakta. Dolayısı ile bu kanun boşluğundan merdiven altı üreticiler çokta güzel istifade ediyorlar. Hatta hali hazırda açılan bir ton mahkeme vardı. Ta ki, emsal niteliği taşıyan mahkeme kararları ile bu durum onaylanana kadar.

O yüzdendir ki, hepsiburada, n11, amazon ne kadar güvenilir satıcı var ise, Ürün başlığında belirtilen orjinal ibaresini rahatça faturaya işleyebiliyorlar ve kanunen bir mahsuru da olmuyor.

Saygılar.

Onizukasensei

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9t
Konular
2
Ben de 8 mi 9T'ye deji batarya taktım ve 8 aydır kullanıyorum. Gayette iyi performans veriyor. O kadar dikkat etmeme rağmen orjinal batarya 1 yılda ölmüştü :/ Arkadaşa hatalı bir ürün mü gelmiş nolmuş bilmiyorum ama üzüldüm 🙁

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Ben bir tanıdık vasıtasıyla necatibey caddesindeki evofonede değişim yaptırdım. Oradan da yaptırabilirsiniz adamlar en nihayetinde Türkiye distribütörü bu arada cihazın kayıtlı olması gerekiyor aklınızda bulunsun.
Kaç TL ye değiştirdiniz?

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Kaç TL ye değiştirdiniz?
Ben 130tlye değiştirdim ama dediğim gibi tanıdığım vardı size ne kadar derler bilemiyorum

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31

prenssible

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan Basri
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 yıldır xiaomi mi 8 kullanıyorum. Takdir edersiniz ki bu sürecin sonucunda bataryamın ömrü çok kısaldı ve kendi kendine kapanmalar şarja takınca %30 dan açılmalar başlamıştı.

Bu tip problemlerden illallah edip deji bataryaya geçtim ve devamında accubattery ile sürekli takip ettim. %98 ile bataryam açıldı.

Ancak zamanla kullandıkça telefonumun aşırı yavaş şarj olduğunu, şarjdayken zaman zaman telefonun %0 ları gördüğünü., Telefonun çok ısındığını farkettim.

Ayrıca telefonum aşırı laglı çalışıyordu, yeni rom arayışlarına girmiştim. Nihayetinde bir çok aosp ve miui based rom deneyip en son one os 21.9.3 kullanmaya başladım. Telefon yine iyiydi ancak şarj problemim devam ediyordu. Accu battery ile takip ettiğimde şunu fark ettim. Telefonum 3 ampere kadar gerçekten şarj etmeye başlıyor, batarya sıcaklığı 45 lere dayanıp gücü kesiyordu. Ve telefon tamamen şarjdan çıkmış gibi davranıyordu. Ekran sürem 5.30 saatleri görüyordu tatmin ediyordu ancak şarj olurken böyle problemlerin olması beni işkillendirdi.

En son internetten mi storedan orijinal xiaomi batarya sipariş ettim. Bugün bataryayı bir telefoncuya götürüp taktırdım. Telefonu geri aldığımda şunu farkettim ki telefonda hiç bir lag takılma bir şey kalmamış. Yaklaşık 2 aydır telefonumun kasma sebebi bataryaymış.

Kesinlikle kimseye orijinal olmayan, deji gibi bataryalar önermiyorum. Param çöp oldu ve telefondan soğumuştum.
Hocam batarya linkini paylaşır mısınız. Hangi siteden aldınız

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
Deji'den aldığınız bataryayı Deji ile iletişime geçip değiştirebilirdiniz. Durumunuzu izah ettikten sonra işlem yapıyorlar.Bende yakın zaman öncesinde Deji aldım daha önce de kullanmıştım Deji'yi ve sonuç aşağıda ki gibi - Ayrıca kasma donma takılma vs sorunlarım olmadı.

screenshot_2021-09-18-18-26-57-193_com-miui-securitycenter-jpg.156836

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Ben de LG G3 telefonumda kullanmıştım. Şans mıdır bilmiyorum ama batarya değiştirdikten sonra ısınmaya başladı, bir haftaya da anakartı yandı

muratia4141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Hocam accubattery ile kaç ma gösteriyor batarya bir de orijinal olup olmadığını teyit edebiliyor musun

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba hocam accubattery bataryayı %80 gösteriyor. Sanırım gerçekten bu batarya da orijinal değil.

Üst Alt