İnceleme 2 aylık deji batarya deneyimim (mi 8 dipper)

muratia4141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 yıldır xiaomi mi 8 kullanıyorum. Takdir edersiniz ki bu sürecin sonucunda bataryamın ömrü çok kısaldı ve kendi kendine kapanmalar şarja takınca %30 dan açılmalar başlamıştı.

Bu tip problemlerden illallah edip deji bataryaya geçtim ve devamında accubattery ile sürekli takip ettim. %98 ile bataryam açıldı.

Ancak zamanla kullandıkça telefonumun aşırı yavaş şarj olduğunu, şarjdayken zaman zaman telefonun %0 ları gördüğünü., Telefonun çok ısındığını farkettim.

Ayrıca telefonum aşırı laglı çalışıyordu, yeni rom arayışlarına girmiştim. Nihayetinde bir çok aosp ve miui based rom deneyip en son one os 21.9.3 kullanmaya başladım. Telefon yine iyiydi ancak şarj problemim devam ediyordu. Accu battery ile takip ettiğimde şunu fark ettim. Telefonum 3 ampere kadar gerçekten şarj etmeye başlıyor, batarya sıcaklığı 45 lere dayanıp gücü kesiyordu. Ve telefon tamamen şarjdan çıkmış gibi davranıyordu. Ekran sürem 5.30 saatleri görüyordu tatmin ediyordu ancak şarj olurken böyle problemlerin olması beni işkillendirdi.

En son internetten mi storedan orijinal xiaomi batarya sipariş ettim. Bugün bataryayı bir telefoncuya götürüp taktırdım. Telefonu geri aldığımda şunu farkettim ki telefonda hiç bir lag takılma bir şey kalmamış. Yaklaşık 2 aydır telefonumun kasma sebebi bataryaymış.

Kesinlikle kimseye orijinal olmayan, deji gibi bataryalar önermiyorum. Param çöp oldu ve telefondan soğumuştum.

Shewky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şevki Akdemi
Cihazım
Mi2
Konular
4
Merhaba.

Bayağı uğraştırmış ama sonuç olarak aydınlatıcı bir deneyim yaşamışsınız. Bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Orjinal batarya edindiğiniz linki buradan paylaşırsanız belki daha da faydalı olur

Teşekkürler

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kralcapan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 yıldır xiaomi mi 8 kullanıyorum. Takdir edersiniz ki bu sürecin sonucunda bataryamın ömrü çok kısaldı ve kendi kendine kapanmalar şarja takınca %30 dan açılmalar başlamıştı.

Bu tip problemlerden illallah edip deji bataryaya geçtim ve devamında accubattery ile sürekli takip ettim. %98 ile bataryam açıldı.

Ancak zamanla kullandıkça telefonumun aşırı yavaş şarj olduğunu, şarjdayken zaman zaman telefonun %0 ları gördüğünü., Telefonun çok ısındığını farkettim.

Ayrıca telefonum aşırı laglı çalışıyordu, yeni rom arayışlarına girmiştim. Nihayetinde bir çok aosp ve miui based rom deneyip en son one os 21.9.3 kullanmaya başladım. Telefon yine iyiydi ancak şarj problemim devam ediyordu. Accu battery ile takip ettiğimde şunu fark ettim. Telefonum 3 ampere kadar gerçekten şarj etmeye başlıyor, batarya sıcaklığı 45 lere dayanıp gücü kesiyordu. Ve telefon tamamen şarjdan çıkmış gibi davranıyordu. Ekran sürem 5.30 saatleri görüyordu tatmin ediyordu ancak şarj olurken böyle problemlerin olması beni işkillendirdi.

En son internetten mi storedan orijinal xiaomi batarya sipariş ettim. Bugün bataryayı bir telefoncuya götürüp taktırdım. Telefonu geri aldığımda şunu farkettim ki telefonda hiç bir lag takılma bir şey kalmamış. Yaklaşık 2 aydır telefonumun kasma sebebi bataryaymış.

Kesinlikle kimseye orijinal olmayan, deji gibi bataryalar önermiyorum. Param çöp oldu ve telefondan soğumuştum.
S. A orijinal batarya bulduğunuz linki bize de atabilir misiniz aynı sorunları taktırdığım batarya dan alıyorum ben de deji almayı düşünüyordum ama orijinalini almak daha iyi olacak o zaman

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

samirqelender

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
samir939
Cihazım
mi9 lite
Konular
21
mi 8 guzel bir cihaz.benden 2yil 6ay kullandim.en sonunda x3 pro ya gectim.bataryasi fena degildi 6saat ekran suresi aliyordum.siz nasil kullanmissinizki batarya oyle olmus.mi 8 halen 2yil daha kullanilir islemcisi bu yillarda bile goturur.o cihaza oyle dandik bataryalar kullanipda mahv etmeyin guzelim cihazi.zaten xiaomi mi 8 e olan guncellemeleri kesti.sizde mahv etmeyin

muratia4141

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
4
S. A orijinal batarya bulduğunuz linki bize de atabilir misiniz aynı sorunları taktırdığım batarya dan alıyorum ben de deji almayı düşünüyordum ama orijinalini almak daha iyi olacak o zaman

Merhaba üstadım,

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Hocam bu orijinal mi store değil.Zaten mi store olsa yedek parça satışı yapmaz burda direk hepsi yedek parça.Bu sitede başka bir şey var bilginize detaylı inceleyin ve batarya orijinal de olmayabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Verilen adrese bakın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve dipnot daha Xiaomi yada başka bir telefon markası anlaştığı teknik servisten başka yedek parçaları satılmaz.Boyle bir sitede de gördüğüm kadarı ile orijinal mi store değil

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-03-10-29-39-699_com.google.android.apps.maps.jpg
    Screenshot_2021-10-03-10-29-39-699_com.google.android.apps.maps.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 122
Son düzenleme:

kralcapan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5

Hocam accubattery ile kaç ma gösteriyor batarya bir de orijinal olup olmadığını teyit edebiliyor musun

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Deji bataryaya iyi diyende var kötü diyende var anlamadım gitti. Bende redmi note 4x telefonum için batarya arıyorum ama bulamıyorum. Xiaomi telefonlar için orjinal batarya bulmak imkansız. Sizin verdiğiniz site de mi web tr alalade bir site gibi geldi bana. Fiyat da baya şişirilmiş. Benim telefonun pili için 188₺ gibi bir fiyat konulmuş. Bana fazla abartılı geldi.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Ben bir tanıdık vasıtasıyla necatibey caddesindeki evofonede değişim yaptırdım. Oradan da yaptırabilirsiniz adamlar en nihayetinde Türkiye distribütörü bu arada cihazın kayıtlı olması gerekiyor aklınızda bulunsun.

Alaka

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
veysel
Cihazım
mi 8
Konular
17
Hocam verdiğiniz linkteki siteye baktım pek güvenilir durmuyor. Ben tüketici hakem heyetinde görev yapıyorum. Firma bilgileri eksik hep. Orjinal üründe satıyor olabilir günahını almayayım ama firma bilgilerinin eksik oluşu sıkıntı.

Üst Alt