Diğer 1800₺ Zararla Sonuçlanan Telefon Serüvenim [Sorumlusu: Hasan Bahar]

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
H.kadioglu Hocam, yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Gelmesi mümkün değil denen Band20'yi getirdiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son bir şey daha sormak istiyorum. Ben Global Rom kullanıyorum telefonu. Mesajlar ve arama uygulaması Google'ın. Bunu sevmediğim için farklı bir rom kullanmak istiyorum. Rom değiştirdiğimde Band20 gider mi?
Gitmez değiştirebilirsiniz. Güle güle kullanın..

98956

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmad
Cihazım
Redminite2
Konular
4
Suçlu Hasan Basri değil orcinal dosya kullanmayan güven. Bir de her şeyin çözümü vardır dinansimsal sorun olmasın yeter.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
H.kadioglu Hocam, yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Gelmesi mümkün değil denen Band20'yi getirdiniz.

Son bir şey daha sormak istiyorum. Ben Global Rom kullanıyorum telefonu. Mesajlar ve arama uygulaması Google'ın. Bunu sevmediğim için farklı bir rom kullanmak istiyorum. Rom değiştirdiğimde Band20 gider mi?
Hayırlı olsun çözüme kavuşmanıza sevindim. İlk aşamada yanlış kişilerden destek aldığınız için böyle bir sorun yaşamış oldunuz.

lonelyusuf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Meslek
Erkek kuaförü
Konular
14
Öncelikle şunu belirteyim. Tek isteğim, Hasan Bahar denen şahısın özür dilemesiydi. Israrla özür dilemeyip, kâle almadığı ve görmezden geldiği için; ayrıca kendi grubunda paylaşım yapmama izin vermediği ve engellediği için, konuyu buraya yazıyorum. Bu şahıstan alışveriş yapacak başka arkadaşlar aynı mağduriyete uğramasın. Başka bir amacım yok.

16 Ocak 2020'de, bir Facebook grubunu yöneten Hasan Bahar adlı şahıstan Mi 9 Lite model telefonu satın aldım. Band20 meselesini sordum. Bana verdiği cevap tam olarak şuydu:

Bunun üzerine, tek sim ile kullanacağımı belirttim ve 17 Ocak 2020'de ödemeyi yapıp siparişi verdim. 20 Ocak'ta telefon elime geçti. Birkaç, yazılımsal sorun yaşadık. Uzaktan bağlantı ile halledemeyince, Hasan Bahar'ın yönlendirdiği Güven adlı şahsa telefonu elden teslim ettim.

Güven bey, işlemleri hallettikten sonra, telefonu bana iletti. Ne yazık ki, çift İMEİ atmıştı. 24 Ocak 2020'de bunu fark ettim ve Hasan Bahar'a yazdım. İnternet kullanamadığımı belirttim. 4.5G destekleyen farklı bir telefonla, kendi telefonumu yan yana koyup hız testi yapmamı istedi. Benim telefonumun internet bağlantısı yerlerde sürünürken, diğer telefonun internet bağlantısı gayet iyiydi.

~~~

Birkaç gün önce, İMEİ'nin birini kaldırırsam Band20'nin geleceğini öğrendim. Hasan Bahar'la iletişime geçtim ve beni bir yazılımcı arkadaşa yönlendirdi. Yazılımcı arkadaşa, Band20 için garanti verip veremeyeceğini sorduğumda, şu açıklamayı yaptı:

Şansımı denemekten ziyade, Hasan Bahar'ın işine güvendiğim için işlemi yapalım dedim. Kendisini epeyce öven ve yücelten bir kitle vardı ortalıkta. Cuma gecesi, Hasan Bahar'ın yönlendirdiği yazılımcı arkadaşla uzaktan bağlantı yoluyla Sim1'deki imei'yi kaldırdık ve hattımı sim2'de kullanmaya başladım. Ne yazık ki, Band20 gelmedi. Bu işleme 50₺ ödeyerek; internet sorunumun düzelmediği gibi, hafıza kartı kullanma seçeneğimi de kaybetmiş oldum.

Hasan Bahar'ın yönlendirdiği ve ilk işlemleri yapan Güven Bey, orijinal dosyaları kullanmamış. Tek sim kaydı istememe rağmen, çift imei atarak en baştan batırmış zaten...

Şu an telefonum çöp. Hiçbir işe yaramıyor. Mobil veriye geçtiğim anda, H veya H+ kullanıyorum. Nâdiren 4.5G gösterse bile, hızım H+ tadında oluyor. 1750₺ telefon ücretinin üzerine, İMEİ kaldırmak için ödediğim 50₺'lik ücreti boş yere vermiş oldum. 1800₺ zarara girdim.

Elbette kendisinden hiç sorun yaşamadan telefon alan da vardır fakat yeni alacak arkadaşların tedbirli olması için yazıyorum. İlk işlem yapılırken orijinal dosyaların kullanması gerektiğini kesinlikle belirtin. Yoksa telefon hepten çöp oluyor. Ve, mümkünse bu satıcı ile muhatap olmayın.

Bu durumu Hasan Bahar'a özel mesaj yoluyla anlattığımda, en azından bir özür bekliyordum. Yazdığım mesaja "" emojisini koyup geçiştirmesi, hayli onur kırıcı oldu... Ardından onun yönetici olduğu grupta durumu izâh ettim. Gönderimi onaylamadan geri çevirdi. Daha sonra, adlı Facebook grubunda bu yazıyı yazdım. Orada da gönderim onaylanmadı.

Konuyu Facebook dışına taşırmak istemezdim ama son çare olarak buraya yazıyorum. Umarım burada da aynı şekilde gönderim geri çevrilmez. Kimseye hakaret ettiğim veya onur kırıcı konuştuğum yok. Mağduriyetimi dile getiriyorum ki, başkaları da aynı sorunu yaşamasın. Düşük meblağlar ödemiyoruz telefon alırken...

Tüm konuşmamızın ekran görüntüsünü dosya olarak ekliyorum. Tâkdir sizindir.

Umarım cesaret edip konuya yorum yazabilir. Tek yapması gereken, ufak bir özürken egosu sebebiyle konuyu foruma kadar getirdi...
Hocam ulaşırsan ücretsiz şekilde mağduriyetini ben gidermek isterim yardım amaçlı kesinlikle ücret istemiyorum.
Edit Çözüme kavuşmuş sanırım geçmiş olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Fevkelade1i

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Gitmez değiştirebilirsiniz. Güle güle kullanın..
Teşekkür ederim hocam.

Suçlu Hasan Basri değil orcinal dosya kullanmayan güven. Bir de her şeyin çözümü vardır dinansimsal sorun olmasın yeter.
Bana yazılımcıyı öneren Hasan Bahar. Daha telefona dokunmadan sorun yaşadım. Ayrıca, kendisi "Bu sorunu daha kalifiye bir yazılımcı ile çözebiliriz." demek yerine, mesajımı kâle almadı.

Hayırlı olsun çözüme kavuşmanıza sevindim. İlk aşamada yanlış kişilerden destek aldığınız için böyle bir sorun yaşamış oldunuz.
Aynen öyle, tamamen yanlış yönlendirilmişim. Konuyu açarken çözümü olacağını bile düşünmüyordum. Sadece insanları Hasan Bahar konusunda bilinçlendirmek maksadıyla konuyu açmıştım.

Hocam ulaşırsan ücretsiz şekilde mağduriyetini ben gidermek isterim yardım amaçlı kesinlikle ücret istemiyorum.
Edit Çözüme kavuşmuş sanırım geçmiş olsun
İyi niyetin için çok teşekkür ederim hocam, yapmış kadar oldun.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ne olacak kaçakçılar bunlar sonuçta hiç birinin bilgi sahibi olduğu yok tek bildikleri konu rastgele cihazları türkiyeye sınırdan sokmak hindistan çin sürümü cihazları bilip bilmeden satıp parasını alıp yoluna bakıyolar resmi yada kurumsal olaylar yok böyle şeyler yaşamanız çok normal imei repair ve teknik servis konusu çok önemli bi durum bilgisiz kişilerin eline cihaz verildiğinde facia olarak sonuçlanabiliyor geçmiş olsun.

Firostr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
Mi 6
Konular
11

Buraya nerden giriyoruz

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Ne olacak kaçakçılar bunlar sonuçta hiç birinin bilgi sahibi olduğu yok tek bildikleri konu rastgele cihazları türkiyeye sınırdan sokmak hindistan çin sürümü cihazları bilip bilmeden satıp parasını alıp yoluna bakıyolar resmi yada kurumsal olaylar yok böyle şeyler yaşamanız çok normal imei repair ve teknik servis konusu çok önemli bi durum bilgisiz kişilerin eline cihaz verildiğinde facia olarak sonuçlanabiliyor geçmiş olsun.
Aynen geçmiş Olsun.H.kadioglu Hocamım Sayesinde Kurtulmuş

ondercok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
önder
Cihazım
mi 5s Plus
Konular
9
Orjinal qcn ile qpst'de çözülecek bir sorun ama satıcılar artık parayı cukkalıyım, gerisi umrumda değil kafasında satış yapıyor. Adamların teşkilatı sağlam, negatif yorum yapmana bile müsade etmezler, olumsuz yorumlu mesajını grupta onaylamazlar. Çok mu zor yani kardeşim getir halledelim demek. 15 20 dklık işi var adamı boşuna strese sokmuşlar.

Üst Alt