Gcam (18.08.20) Mi 6 GCam - Oreo-Pie - (En iyisi - Astro ve Light Painting - Mirror Selfie vs.)

thefatality

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Hocam Android 10 versiyonu bulunduran Bi romda magisk ile modülü denedim, maalesef çalışmadı. Android 10 için de modülün var mı acaba?

Sheiben

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şükrü
Cihazım
Xiami Mi 6
Konular
1
!LÜTFEN BÜTÜN YAZIYI OKUYUN, SORUNLARINIZ OLURSA BURADA ANLATILANLARI UYGULAYIN, ANLATILANLAR SORUNLARINIZI ÇÖZMEZSE YARDIMCI OLURUM!
Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle bulduğum yeni google camera sürümünü paylaşacağım. Bu sürümde portre fotoğrafları ayrı klasör oluşturmadan direk galerinize kayıt olur ve en iyisi yeni night sight modu desteklidir. Mi 6 içindir, diğer modeller üzerinde denenmemiştir.

Versiyon 6.1 için night sight modu farkı aşağıda verilmiştir. (Sokak ışığının olmadığı bir yer bulamadım)
Night Sight'sız (Hdr+ Açık) :
Night Sight'lı :
(Burda yüklerken sıkıntı olduğu için böyle yüklenmiştir.)

Versiyon 5.3 için night sight modu farkı aşağıda verilmiştir.
Night Sight'sız :
Night Sight'lı :
(Burda yüklerken sıkıntı olduğu için böyle yüklenmiştir.)

7.4 Pie Google Camera Apk (12.07.20) :

7.3 Pie Google Camera Apk (10.06.20) :

Uyarı!: 7.3 Sürümünde galeriye geçiş yapamazsanız herhangi bir kamera modunda yukarıdan aşağıya çekerek gelen menüden ayarlar simgesine basın - disable google photos'u aktif hale getirin.

Uyarı! 2: 7.3 Gece Görüşü modunda fotoğraf çekerken programdan atarsa gece görüşü modunu açın, biraz beklediğinizde yukarıda çıkan işarete basın. Çıkan menüde Astrophotography'yi kapatın.

7.0 Pie Google Camera Apk (22.01.20) :
(Önceki sürümü kaldırarak yükleyin)

6.1 Oreo ve Pie Google Camera Apk (10.04.20) :
(Önceki sürümü kaldırarak yükleyin)

6.1 - 7.3 Modül Android 9 Pie Link (22.01.20) :
(Miui için)
(Miui için (Magisk 20.3'de uyumsuzluk sorunu yaşayanlar bu modülü yüklesin))
(Miui olmayan custom romlar için)
(Magisk ile yükleyiniz.)
Bu modül gerekli olan camera2api, yavaş çekim vs özellikleri barındırır. Sadece modülü kurmanız yeterlidir.

Pie versiyonu Revos ve MiuiPro'da denenmemiştir.

6.1 Modül Android 8 Oreo Link (18.08.19) :
(LineageOs için)
(RevOs ve MiuiPro hariç diğer Miui sürümleri için)
(MiuiPro ve RevOs için)
(Sürümünüze göre Magisk ile yükleyin)
Modülün ismi değişmiştir, önceki versiyonu kaldırdıktan sonra bunu yükleyin.
Bu modül gerekli olan camera2api, yavaş çekim vs özellikleri barındırır. Sadece modülü kurmanız yeterlidir.

6.1 İçin Hazır Ayarlar (25.02.19) :

Yeni sürümde ayarlar hazır bir şekilde geliyor. Sadece uygulamayı kullanın hiç bir şey yapmanıza gerek yok.

Dahili Depolama / Gcam / Configs içine atın. Böyle bir yol yoksa bir kere ayar kaydedin kendiliğinden oluşturur.

Kaydedilmiş ayarı yüklemek için;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayarınızı kaydetmek için;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

şu adımları takip ederek düzeltin :
Ayarlar - Gelişmiş - Save to /DCIM/Camera seçeneğini aktifleştirin.

İki modülü yüklediğiniz zaman ağır çekimi açtığınızda kamera durduruldu hatası vererek ani bir şekilde kapanıyor.
Bunu çözebilmek iki modülde yüklü halde iken miui all in one modülünü kaldırıp telefonu baştan başlatın,
baştan başlattıktan sonra miui all in one modülünü tekrardan kurun. Telefonu tekrar baştan başlattıktan sonra ağır çekim düzelecektir.

S (Sabre): Google tarafından geliştirilen fotoğrafın kalitesini arttırmayı sağlayan moddur. Keskinliği ve detayı üzerinde düzenleme yapar.
NS (Night Sight): Gece çekim modudur. Diğer modlarda da kullanılmasını sağlar.
AWB: Beyaz dengesini ayarlar.

Eski Versiyon (5.3) Link (29.12.18) :

!5.3 Sürümünün tek güzel tarafı night sight modunu portre modunda bile kullanabilmeniz!

ayarlardan aynı Save to /DCIM/Camera seçeneğini aktifleştirin.

Yüklemeden önce yedekleme yapmayı unutmayın! Olası bir durumdan ben sorumlu değilim. Mi 6 içindir diğer modeller için denenmemiştir.

Hocam MIUITR romunda GCAM 7.4 ü kullanıyorum ama ayarların %50 İngilizce %50 türkçe. Acaba dil patchi mevcut mudur? Yada diğer telefonlar için hazırlanmış GCAM 7.4 TR apklarından nasıl alabiliriz dil dosyasını?

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Hocam MIUITR romunda GCAM 7.4 ü kullanıyorum ama ayarların %50 İngilizce %50 türkçe. Acaba dil patchi mevcut mudur? Yada diğer telefonlar için hazırlanmış GCAM 7.4 TR apklarından nasıl alabiliriz dil dosyasını?
Öyle bildiğim bir şey yok. Uygulama sistemden aldığı kadarıyla Türkçe gösteriyor.

sunal66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
sasa
Cihazım
mi6
Konular
9
Uygulamayı kullanmadığım halde arka planda ekran görüntüsünde olduğu gibi fotograf, video vs. gibi bir takım işler yapıyor. Sizlerde de var mı böyle bişey acaba? Bu bilgiye, uygulamanın üzerine basılı tutup uygulama bilgilerine tıklayıp gelen ekranda uygulama davranışı menüsünden bakılabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-11-12-27-08-444_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-08-11-12-27-08-444_com.miui.securitycenter.jpg
    215,7 KB · Görüntüleme: 41

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Uygulamayı kullanmadığım halde arka planda ekran görüntüsünde olduğu gibi fotograf, video vs. gibi bir takım işler yapıyor. Sizlerde de var mı böyle bişey acaba? Bu bilgiye, uygulamanın üzerine basılı tutup uygulama bilgilerine tıklayıp gelen ekranda uygulama davranışı menüsünden bakılabilir.
Evet ama sadece ne zaman programı kullansam o zaman gösterdiğiniz şeyler ortaya çıkıyor.

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular