Gcam (18.08.20) Mi 6 GCam - Oreo-Pie - (En iyisi - Astro ve Light Painting - Mirror Selfie vs.)

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Yılların DH'lisi yeni MİUİTURKİYE'lisi olarak.. Asla konuyu ve tüm yazılanları okumadan cevap yazmam. :) Elbette okudum..
!!! Eğer çalışmaz ise bu LİNKTEKİ modülü magisk ile yükleyin !!! Bu modülü magisk ile yükledim. Onda bir sıkıntı yok ve çalışıyor. Ama ; Night Sight modu yok. Ve kamera hala aynıymış gibi geliyor.

Modül yüklemesi ve kamera gece ekran yüklemesi ektedir. :)
Gcam 6 yüklediyseniz altta fotoğraf, portre diye devam eden listenin sonunda diğer menüsünde gece görüşü var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

burada.

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Gcam 6 yüklediyseniz altta fotoğraf, portre diye devam eden listenin sonunda diğer menüsünde gece görüşü var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

burada.

Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım önce camera2apiyi magisk üzerinden kurmam lazım kameranın çalışması için?

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım önce camera2apiyi magisk üzerinden kurmam lazım kameranın çalışması için?
All in one modülü kurduysanız başka birşey gerek yok

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Yardımlarınız için çok sağolun. Şu an ALL-İN mod ana kamerada yüklü ve GCAM' de kurdum. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yalnız gündüz çekimlerinde Mİ6'nın kendi kamerası daha iyi sonuçlar veriyor. GCAM gündüz çekimlerinde iyi değil. Gece çekimini de deneyeceğim.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Yardımlarınız için çok sağolun. Şu an ALL-İN mod ana kamerada yüklü ve GCAM' de kurdum. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yalnız gündüz çekimlerinde Mİ6'nın kendi kamerası daha iyi sonuçlar veriyor. GCAM gündüz çekimlerinde iyi değil. Gece çekimini de deneyeceğim.
Gündüz fotoğraf çekerken gcam üzerinden hdr'ı kapatın. Arka kamera ile portre fotoğrafı çekerken orjinal kamerayı kullanın.

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Gündüz fotoğraf çekerken gcam üzerinden hdr'ı kapatın. Arka kamera ile portre fotoğrafı çekerken orjinal kamerayı kullanın.

İpuçları için sağolun. Fark ettiğim bir şey daha var. GCAM'in ile az ışıklı ortamlarda ön kamera çok kötü. Orijinal kamera ise daha iyi. Fakat ışığın yeterli olduğu yerlerde ise, GCAM ön kamera portre modu orijinal kameradan daha başarılı.

Ayrıca GCAM ile arka kamera portre modu çektiğim zaman ''seri çekim'' adı altında 2 tane fotoğraf oluşturuyor. Bunun sebebi nedir?

GCAM az ışıklı ortamlarda noisi neredeyse yok ediyor ve geniş açılı bir çekime sahip. Fakat, renk doygunluğu orijinal kamera gibi değil. Renkleri biraz soluk çıkıyor. Orijinal kameranın çektiği fotoğraflarda renkler daha canlı ama noisi çok fazla.

Orijinal kamera gece portre çekimi bildiğiniz karanlık. Hatta kamera diyor ki çok karanlık. Görüntü varla yok arası. :) Fakat GCAM o şekilde karanlık çekmiyor. Ama onunda arka kamerada bokeh efekti iyi değil.

Bu arada GCAM için önerilen ayarlar nedir? Biraz karıştırdım ama; pek sağlıklı sonuç elde edemedim.

Night Sight modu mükemmel çalışıyor.. Sadece ortamı ışıklandırmakla kalmayıp noisi de yok ediyor.

İlk resim Night Sight olmadan çekildi
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. resim ise, Night Sight modu açık
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yasinakoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6
Konular
13
Ağır çekim modunu çalıştırma şansımız var mı bide pocof1 960 FPS desteklerken MI6 ya neden bu destek sunulmadığını anlamıyorum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

farukbngl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi 5 plus
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Elinize sağlık hocam

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Ağır çekim modunu çalıştırma şansımız var mı bide pocof1 960 FPS desteklerken MI6 ya neden bu destek sunulmadığını anlamıyorum

Çünkü donanımsal olarak desteklemiyor. Ağır çekim modu orjinal camerada çalışıyor daha bir çözüm bulamadım.

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21

Maalesef hocam. Destiny'nin dediği gibi.. donanım desteklemez ise, yazılım bir yere kadar müdahale edebilir.

Üst Alt