Soru 16:9 Ekran ve 18:9 Ekran?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi eu 9.5.9 beta
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar değişik bir soru kafama takıldı.
2 sene önceye kadar telefonlar 16:9 Ekran ölçüsü ile çıkarken günümüzdeki telefonlar(bkz mi 8) 18:9 ölçü ile çıkıyor. Daha ince ve uzun yapıda.

İki cihaz ile aynı anda pub g açtığımız zaman ikisi de tam ekran açıyor. Bu başka bir oyunda olabilir.
Şimdi sorum şu. Bizim mi 8 oyunun görüntüsünü aşağıdan yukarıdan mi kırpıyor? Yoksa bizim ki orjinal onlar mi yandan kırpıyor.
Daha açık şekilde soracak olursam iki ekran ölçüsüne sahip telefon ile yan yana pub g açtığımız zaman, hangimizin ekranında daha fazla alan görünüyor. Görüntüden kırpan hangisi?

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
16:9 ekranlı, güncel yeni teknoloji, yeni işlemcili hangi telefonlar var acaba ?

Ben şahsen ince uzun telefonlara alışamadım.

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
16:9 ekranlı, güncel yeni teknoloji, yeni işlemcili hangi telefonlar var acaba ?

Ben şahsen ince uzun telefonlara alışamadım.
Yeni üretim telefonlarda bulmanız çok zor hocam ama şu linkten 16:9 ekran oranına sahip olan telefonlara ulaşabilirsiniz

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Yeni üretim telefonlarda bulmanız çok zor hocam ama şu linkten 16:9 ekran oranına sahip olan telefonlara ulaşabilirsiniz
Teşekkürler. Ancak orayı incelemiştim.

Teknolojide ileri gideceğimize, geriye gitmeye başladık. Uzaktan kumanda gibi uzun telefonlar yapınca, kimin eline ne geçiyor, merak ediyorum.

Yani, yeni telefon teknoloji almak istersek, biçim olarak bize neyi dayatırlarsa onu almak zorunda kalacağız.

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Teşekkürler. Ancak orayı incelemiştim.

Teknolojide ileri gideceğimize, geriye gitmeye başladık. Uzaktan kumanda gibi uzun telefonlar yapınca, kimin eline ne geçiyor, merak ediyorum.

Yani, yeni telefon teknoloji almak istersek, biçim olarak bize neyi dayatırlarsa onu almak zorunda kalacağız.
Hocam sizin için kötü olan bir şey başkaları için iyi olabilir. İnce uzun telefonları tek elle kullanmak daha rahat mesela. Genelde normal hayatta otobüste orda burda olduğumdan tek elle kullanmak benim için önemli mesela. Onun dışında gittikçe sinematik bir hâl alıyor ekranlar yani. Sony tarafına bakarsanız 21:9 ekranlı telefonları bile var.

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Hocam sizin için kötü olan bir şey başkaları için iyi olabilir. İnce uzun telefonları tek elle kullanmak daha rahat mesela. Genelde normal hayatta otobüste orda burda olduğumdan tek elle kullanmak benim için önemli mesela. Onun dışında gittikçe sinematik bir hâl alıyor ekranlar yani. Sony tarafına bakarsanız 21:9 ekranlı telefonları bile var.
Değerli arkadaşım, belirttiğiniz gibi benim tercihlerim açısından, olumsuz ve kötü bir durumdur.

Senin için iyi. Yeni model telefonlar, uzun ekranlı olarak çıkıyor. Şimdi ben yeni model telefon alacağım ve uzaktan kumandaya benzer birşey satın almak istemiyorum. Istediğim ölçülerde de telefon yok. Şimdi ben ne yapacağım ? Hem dünyanın parasını ödeyeceğim, hemde istediğim ölçülerde telefon alamayacağım. Bu dayatma değil mi ?

Ne rejimsiz berbat günlere kaldık !

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Değerli arkadaşım, belirttiğiniz gibi benim tercihlerim açısından, olumsuz ve kötü bir durumdur.

Senin için iyi. Yeni model telefonlar, uzun ekranlı olarak çıkıyor. Şimdi ben yeni model telefon alacağım ve uzaktan kumandaya benzer birşey satın almak istemiyorum. Istediğim ölçülerde de telefon yok. Şimdi ben ne yapacağım ? Hem dünyanın parasını ödeyeceğim, hemde istediğim ölçülerde telefon alamayacağım. Bu dayatma değil mi ?

Ne rejimsiz berbat günlere kaldık !
O kadar kötü şey varken bundan dem vurmanız ilginç hocam. Televizyon kumandası gibi yeni bir telefon değil de takoz gibi eski bir telefon alırsınız olur biter yani :D

Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Görüntüden kırpmak gibi birşey yok hocam. Mi8 de daha geniş görüntüleniyor oyun. Sabit bir formatı yok ilerde gelir 20:9 ekran onda dahada geniş görünür. Olmaz da 16:12 tarzı daha kalın yapıda bir telefon çıksaydı onda da daha uzun görünürdü. Sabit formatlı bir video değil ki bu kırpmak olsun :)
Bu şekilde gta5 oynamak gibi. Normalde ortadaki ekrandaki görüntü standart olan hali. Ek ekranlar ile boyut uzuyor daha geniş görüntü geliyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Ekran da tam Forza Horizon 4 içinmiş hocam. angel~~

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
O kadar kötü şey varken bundan dem vurmanız ilginç hocam. Televizyon kumandası gibi yeni bir telefon değil de takoz gibi eski bir telefon alırsınız olur biter yani :D
He he... Asıl sorun da burada zaten. Yani algıların içinde boğulmuşsun. Yani sana göre takoz. Bana göre değil...

Kullandığım telefonum eski ve 16:9 zaten. Ancak yeni model telefon almaya niyetlendim ama yeni model diye satılan telefonların hepsi uzun ekranlı. Uzaktan kumanda gibi.

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
He he... Asıl sorun da burada zaten. Yani algıların içinde boğulmuşsun. Tabi bana göre...

Kullandığım telefonum eski ve 16:9 zaten. Ancak yeni model telefon almaya niyetlendim ama yeni model diye satılan telefonların hepsi uzun ekranlı. Uzaktan kumanda gibi.
Anlıyorum hocam :D . İyi günler

Oyla:
Üst Alt