Soru 13T Pro aldım ama kutuyu hala açmadım. Araştırıyorum beğenmezsem iade edeceğim.

mahubey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sami
Cihazım
Mi 8
Konular
2
13T Pro aldım ama cihazla ilgili detaylar netleşmediği için hala kutuyu açıp kullanmaya cesaret edemedim. Bunun en büyük sebebi kamera ve işlemci konusundaki şüphelerim olması. Hiç mediatek işlemcili telefon kullanmadım. Youtube daki yorumcular da sanki xiaomi'den para almış gibi cihazı övdükçe övdüler. Sanki mükemmel bir cihazmış gibi anlatıp duruyorlar. Ama gsmarenadaki kamera karşılaştırmasında kamera ile ilgili bazı bilgilere sahip olabildim. Ancak sonuçtan memnun kalmadım. Sizce cihazı almak mantıklı mı? Kullananların şikayetleri var mı? Gerçek kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
Bana göre eksikleri ön kameranın 1080p 30 fps olması birde usb 2.0 olması.bunun dışında fena değil

Lionelmessi1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cans
Cihazım
Mi9t
Konular
0
Hocam merhaba.Ben düz modelini aldım çıkar çıkmaz.Kamerada şöyle bı sorun yaşadım.Sarja takip cikardiktan sonra kamera açınca kameranın içinde bugulanma oldu.Ayni şeyi başka 13t pro alan bir arkadasta yasamıs ben cihazı iade ettim.Sorun kronik mıdır bilmem ama bilgin olsun diye yazıyorum.

Ekli dosyalar

• 1696791810313_1696791753220.jpg
    1696791810313_1696791753220.jpg
    261,2 KB · Görüntüleme: 99

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
13T Pro aldım ama cihazla ilgili detaylar netleşmediği için hala kutuyu açıp kullanmaya cesaret edemedim. Bunun en büyük sebebi kamera ve işlemci konusundaki şüphelerim olması. Hiç mediatek işlemcili telefon kullanmadım. Youtube daki yorumcular da sanki xiaomi'den para almış gibi cihazı övdükçe övdüler. Sanki mükemmel bir cihazmış gibi anlatıp duruyorlar. Ama gsmarenadaki kamera karşılaştırmasında kamera ile ilgili bazı bilgilere sahip olabildim. Ancak sonuçtan memnun kalmadım. Sizce cihazı almak mantıklı mı? Kullananların şikayetleri var mı? Gerçek kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.
ne kadara aldiniz acaba

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Detaylı kamera analizi için Dxomark'a bakmak gerekir

Kamerası düz Xiaomi 13 ayarında aslında öyle abarttıkları gibi değil.

İşlemci noktasında 8Gen2'yi geçmek için yapılan bir işlemcisi var.

Benchmark testlerinde 8Gen2'yi geçiyor ancak kullanımda ne kadar stabil bilemem.

Isınma sorunu ve ısı nedeniyle kamera buğulanmansı olduğu biliniyor şimdilik.

Ayrıca custom rom desteği de çok az hatta yok gibi bir şey.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
xiaomi nin en tepe modelleri dahil KAMERA AÇISINDAN HİÇBİR ZAMAN ALINMAZZZZ
çöp bir kamera yazılımı var en kaliteli merceğide kullansalar çöpe dönüyor fotoğraflar.Ön kamerasını demiyorum bile zaten dxomark xiaominin ön kameralarını adam yerine koyup teste bile taabi tutmuyor.
O paraya güzel bir samsung s23 serisi alınır.
Ahh asus ahhh neden türkiyeden çekildinki
size yazılım ile ilgili bir olayı anlatayım.
Zamanında asus zenfone 2 (ze551ml) model telefonum vardı ois destekli vs vs. arka kamera ile deniz kenarı bir resim çekilmiştim bundan 9 sene önceydi....
Prof fotoğrafçılık yapan bir arkadaş bu resmi gördü ve resmin detaylarına filan baktı pc de.sanki prof foto makine ile çekilmiş gibi dedi ve karşılaştırcak olsak sanki 13 pro max ayarında çekmiş...ben hiç bir özel ayar yapmamıştım oto modda çelişmiştim.Söyleyeceğim oki yazılımı olan taş gibi resimler çeker XİAOMİ gibi çöp firmanın asla kamerasına güvenmeyin arayüz desen buglarla dolu. İade et hocam git bitane s23 serisi al foroğraf nedir nasıl çelikilir görmüş olursun.akıcılık güncelleme vs vs de cabası

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
xiaomi nin en tepe modelleri dahil KAMERA AÇISINDAN HİÇBİR ZAMAN ALINMAZZZZ
çöp bir kamera yazılımı var en kaliteli merceğide kullansalar çöpe dönüyor fotoğraflar.Ön kamerasını demiyorum bile zaten dxomark xiaominin ön kameralarını adam yerine koyup teste bile taabi tutmuyor.
O paraya güzel bir samsung s23 serisi alınır.
Ahh asus ahhh neden türkiyeden çekildinki
size yazılım ile ilgili bir olayı anlatayım.
Zamanında asus zenfone 2 (ze551ml) model telefonum vardı ois destekli vs vs. arka kamera ile deniz kenarı bir resim çekilmiştim bundan 9 sene önceydi....
Prof fotoğrafçılık yapan bir arkadaş bu resmi gördü ve resmin detaylarına filan baktı pc de.sanki prof foto makine ile çekilmiş gibi dedi ve karşılaştırcak olsak sanki 13 pro max ayarında çekmiş...ben hiç bir özel ayar yapmamıştım oto modda çelişmiştim.Söyleyeceğim oki yazılımı olan taş gibi resimler çeker XİAOMİ gibi çöp firmanın asla kamerasına güvenmeyin arayüz desen buglarla dolu. İade et hocam git bitane s23 serisi al foroğraf nedir nasıl çelikilir görmüş olursun.akıcılık güncelleme vs vs de cabası
Kesinlikle katılıyorum hocam, kamera önemli ise ve paran varsa, direkt iPhone alınmalı, çocuklarım ve gelinlerimin hepsi iPhone kullanıyorlar ve torunlarımın resimleri gerçekten de mükemmele yakın

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Cumartesi günü bende bende aldım ve yaklaşık 1 hafta olacak kullanıyorum şimdiye kadar sorun yaşamadım almadan önce forumda hatırlayan arkadaşlar vardır 11t pro cihaza karar vermiştim ama son anda cihaz yanında 4.000tl lik hediye çeki çeki olunca biraz işin rengi değişti üstelik 2 cihaz aldım toplamda 8.000tl hediye çeki verdiler toplamda mağazadan 11.000tl ekosistem ürün aldım onlarıda fiyatta yardımcı oldular ve hediye çekinin karşılamasını sağladılar eğer hediye çeki olmasaydı sanırım bende almazdım hediye çeki benim ve eşimin bu cihazları almasını sağladı işin gerçeği :D umarım ileride sorun yaşamayız

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Cumartesi günü bende bende aldım ve yaklaşık 1 hafta olacak kullanıyorum şimdiye kadar sorun yaşamadım almadan önce forumda hatırlayan arkadaşlar vardır 11t pro cihaza karar vermiştim ama son anda cihaz yanında 4.000tl lik hediye çeki çeki olunca biraz işin rengi değişti üstelik 2 cihaz aldım toplamda 8.000tl hediye çeki verdiler toplamda mağazadan 11.000tl ekosistem ürün aldım onlarıda fiyatta yardımcı oldular ve hediye çekinin karşılamasını sağladılar eğer hediye çeki olmasaydı sanırım bende almazdım hediye çeki benim ve eşimin bu cihazları almasını sağladı işin gerçeği :D umarım ileride sorun yaşamayız
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Aslında ShanSheyyy dostumuz doğru bir tesbitte bulunuyor. Kamera sizin için önemliyse ( hani profesyonel fotoğrafçılık falan yapmayı düşünüyorsanız ) Xiaomi markasından uzak durun. 8=)yn~~ Zamanında 18 Bin TL verip Xiaomi' nin en tepe modeli 13 Pro aldım. Aldığıma köpekler kadar pişman oldum. Benim küçük kızın iPhone 11 i çok daha iyi fotoğraflar çekiyor. Samsung falan deniyor ya, S23 gibi üst düzey telefona gerek yok. Bizim hanımın orta sınıf A54 ü çektiği fotoğraflarla 13 Proya rahmet okutuyor. Yani Leica meica falan hikâye...
Altmışından sonra mobil fotoğrafçılığa soyunalım dedik, o da yalan oldu. Selfie kamerasıyla 4K video bile çekemiyoruz... Bütün hevesim kaçtı. ;(
Şu an müthiş hayalkırıklığı yaşıyorum. Xiaomi pişmanlıktır...facepalm~~

Son düzenleme:
Üst Alt