HyperOS 13 serisi hyperOS hakkında

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Merhaba arkadaşlar bootloader kilidi açık direnç işlemi uygulanmış Xiaomi 13 kullanan bir arkadaş hyperos güncellemesini aldı, bu demek oluyor ki 13 ultra içinde güncelleme gelecek. Malum xiaomi yaptığı açıklamada bl kilidini açan kullanıcılara güncellemeyi vermeyeceğini duyurmuştu ama yinede güncelleme ota yoluyla gelmeye başladı, şimdiden hayırlı olsun umarım sorunsuz bir sürümdür.

Ekli dosyalar

• sevgigsm-20231224-0001.jpg
    sevgigsm-20231224-0001.jpg
    286,6 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Umarım öyle değildir 13 serisine güncelleme gelmeye başlamış benim bl açık bir kaç güne kadar belli olur inşallah.
Arkadaşa sordum kendi bl kilidi yapalıymış ama eşiminki açık onada geldi dedi, umarım sadece CE sertifikası olan global cihazlara bu desteği sunmazlar tüm cihazlara gelir

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Arkadaşa sordum kendi bl kilidi yapalıymış ama eşiminki açık onada geldi dedi, umarım sadece CE sertifikası olan global cihazlara bu desteği sunmazlar tüm cihazlara gelir
İnşallah toprağım heyecanla bekliyoruz bizde🙏

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Eu ekibi çıkartırır hocam en fazla onu kullanırsınız 😅 Yöntem çok çare tükenmez 🤗
Bence bl ile alakalı bir durum olacağını da sanmıyorum 😊

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Okuduğum tüm haber kaynaklarında global bir karar olduğu yazıyordu sadece shiftdeletede ilk zamanlarda çine özel olabileceği haberi vardı ama sonraki haberlerde tüm bl kilidi açan kullanıcılar için geçerli olduğu haberi yazıyordu. gizmochina, reddit gibi sitelerde. gerçi güncelleme gelsinde haberin detayının bi önemi yok :)

Doğrudur, öncelikle bl kilidi davasını bende birçok haber kaynağında görmüştüm ama resmi açıklamamı değilmi bilemiyordum. Bu arada konunuzu okurken bende bl kilidi davasını gözden kaçırmışım kusura bakmayın diğer arkadaş gibi :) Söz konusu Xiaomi bunu yapar ise kendi topuğuna sıkar bence yapmaz diye düşünmekteyim. Bir zamanlar Samsung da bunu yapıyordu bl kilidi açılınca güncelleme gelmiyordu cihaza ama sonradan bunu toparlamışlardı dediğim dönem de touchwiz arayüzü kullandığı zamanlar.

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Doğrudur, öncelikle bl kilidi davasını bende birçok haber kaynağında görmüştüm ama resmi açıklamamı değilmi bilemiyordum. Bu arada konunuzu okurken bende bl kilidi davasını gözden kaçırmışım kusura bakmayın diğer arkadaş gibi :) Söz konusu Xiaomi bunu yapar ise kendi topuğuna sıkar bence yapmaz diye düşünmekteyim. Bir zamanlar Samsung da bunu yapıyordu bl kilidi açılınca güncelleme gelmiyordu cihaza ama sonradan bunu toparlamışlardı dediğim dönem de touchwiz arayüzü kullandığı zamanlar.
Facebook'ta olduğum bir grup var orada 13 Ultra sahibi bir arkadaşa bugün sabah güncelleme gelmiş. Sordum bl kilidi kapalıymış. Benim açık bana henüz gelmedi. Umarım güncellemeyi verirler. Stabilite açısından merak ediyorum yoksa değişen pek bir şey yok hyperOS ile🙂

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Facebook'ta olduğum bir grup var orada 13 Ultra sahibi bir arkadaşa bugün sabah güncelleme gelmiş. Sordum bl kilidi kapalıymış. Benim açık bana henüz gelmedi. Umarım güncellemeyi verirler. Stabilite açısından merak ediyorum yoksa değişen pek bir şey yok hyperOS ile🙂

Aynen öyle, gelir diye düşünüyorum ben.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
13 ultra Çin cihazı değil mi hocam? Bl kilidi açılmadan global rom yükleniyor mu? Biz mi yanlış biliyoruz?

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
13 ultra Çin cihazı değil mi hocam? Bl kilidi açılmadan global rom yükleniyor mu? Biz mi yanlış biliyoruz?
Cihaz Türkiye dışında farklı bölgelerde global olarak satıldığı için içinde global Rom oluyor

Oyla:

Serq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
0
Xiaomi13 üme biraz önce otomatik güncelleme geldi ve yükledim ama temalarda süper duvar kağıtları ve herzaman açık ekran sıkıntılı her zaman açık ekrana girdiğimizde temalar uygulamasını açıyor değiştiremiyorum

Oyla:
Üst Alt