HyperOS 13 serisi hyperOS hakkında

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Merhaba arkadaşlar bootloader kilidi açık direnç işlemi uygulanmış Xiaomi 13 kullanan bir arkadaş hyperos güncellemesini aldı, bu demek oluyor ki 13 ultra içinde güncelleme gelecek. Malum xiaomi yaptığı açıklamada bl kilidini açan kullanıcılara güncellemeyi vermeyeceğini duyurmuştu ama yinede güncelleme ota yoluyla gelmeye başladı, şimdiden hayırlı olsun umarım sorunsuz bir sürümdür.

Ekli dosyalar

• sevgigsm-20231224-0001.jpg
    sevgigsm-20231224-0001.jpg
    286,6 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Merhaba arkadaşlar bootloader kilidi açık direnç işlemi uygulanmış Xiaomi 13 kullanan bir arkadaş hyperos güncellemesini aldı, bu demek oluyor ki 13 ultra içinde güncelleme gelecek şimdiden hayırlı olsun.
Hocam çok normal değil mi zaten yeni ve amiral gemisi bir cihaz ilk onların alması ve hyper os güncellemesi alması normal durum diye düşünüyorum 😅

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
En önce gelecek cihazlar diye bahsediliyordu yanlış hatırlamıyorsam ve erken alacak idiler normalde de.

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Hocam çok normal değil mi zaten yeni ve amiral gemisi bir cihaz ilk onların alması ve hyper os güncellemesi alması normal durum diye düşünüyorum 😅
Burada söz konusu cihazın güncellemeyi alması değil dostum :) BL kilidi açık cihazın güncellemeyi alması. Malum Xiaomi yaptığı bir açıklamada bundan sonra BL kilidi açık olan cihazlara HyperOS güncellemesini vermeyeceğini duyurmuştu ama güncelleme ota yoluyla gelmeye başladı. Buna vurgu yaptım ben. Yoksa 2023de çıkmış tepe bir cihazın güncellemeyi alması tabiki normal.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

En önce gelecek cihazlar diye bahsediliyordu yanlış hatırlamıyorsam ve erken alacak idiler normalde de.
Cihazın güncellemeyi almasına değil, Bl kilidi açık cihazlara güncelleme gelmesine vurgu yapmıştım.

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Burada söz konusu cihazın güncellemeyi alması değil dostum :) BL kilidi açık cihazın güncellemeyi alması. Malum Xiaomi yaptığı bir açıklamada bundan sonra BL kilidi açık olan cihazlara HyperOS güncellemesini vermeyeceğini duyurmuştu ama güncelleme ota yoluyla gelmeye başladı. Buna vurgu yaptım ben. Yoksa 2023de çıkmış tepe bir cihazın güncellemeyi alması tabiki normal.

Cihazın güncellemeyi almasına değil, Bl kilidi açık cihazlara güncelleme gelmesine vurgu yapmıştım.

Çine özel demişlerdi işte bu durum için. Ama globalde uygulanırmı orası belirsizdi ben yapmayacağını düşünüyorum.

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Çine özel demişlerdi işte bu durum için. Ama globalde uygulanırmı orası belirsizdi ben yapmayacağını düşünüyorum.
Okuduğum tüm haber kaynaklarında global bir karar olduğu yazıyordu sadece shiftdeletede ilk zamanlarda çine özel olabileceği haberi vardı ama sonraki haberlerde tüm bl kilidi açan kullanıcılar için geçerli olduğu haberi yazıyordu. gizmochina, reddit gibi sitelerde. gerçi güncelleme gelsinde haberin detayının bi önemi yok :)

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8

Anladım hocam, ön yargı davranışım için kusura bakmayın, bl kilidi açık olmasının engel olacağını asla düşünmüyorum zaten çözümleri zamanla bulunuyor da bu tip durumlar da. İyi forumlar diliyorum

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Anladım hocam, ön yargı davranışım için kusura bakmayın, bl kilidi açık olmasının engel olacağını asla düşünmüyorum zaten çözümleri zamanla bulunuyor da bu tip durumlar da. İyi forumlar diliyorum
Estağfurullah. Tabiki yolu bulunurdu ama ota yoluyla güncellemeyi vermeleri iyi oldu. Yurt dışı cihazı alıp direnç işlemi uygulatıp güncelleme alamayan ve manuel rom yüklemeyi bilmeyenlerin daha sonra yine telefonculara gidip rom yükletmesinin önünü kesmiş oldu. İyi geceler kardeşim.

Oyla:

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Bu arkadaşın bl kilidi kapalı sanırım en azından bana öyle cevap vermişti.

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Bu arkadaşın bl kilidi kapalı sanırım en azından bana öyle cevap vermişti.
Umarım öyle değildir 13 serisine güncelleme gelmeye başlamış benim bl açık bir kaç güne kadar belli olur inşallah.

Oyla:
Üst Alt