Soru 10 PRO alınır mı?

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Mi 10t,mix 2 gibi telefonları kullandıktan sonra redmi serisinden herhangi bir telefon kullanmayı asla tavsiye etmem. Tuşlu telefonlardan redmi serisine geçen biri ancak redmi serisini tavsiye eder.
Redmi cihaz kullanmadan önce tuşlu telefon falan kullanmıyordum. Bu söyleminizi biraz garip ve abartılı buluyorum. Siz beni de anlamamışsınız ama siz öyle diyosanız öyle olsun ne diyeyim 😄

Kendi adıma konuşmam gerekirse; Kullandığım cihaz Redmi ise ve memnunsam, tavsiye etmemem için hiçbir sebep yok. Gayette tavsiye edebilirim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Redmi alınmaz Mi alınır falan muhabbetlerini hiç sevmiyorum. Bir yerden sonra bana komik bile geliyor ☺️
Sorun çıkacaksa Mi sersinde de çıkıyor yani. Mi 10T Pro'nun yere çarpılarak kronik mikrofon sorununun düzeltilmeye çalışılmasından yola çıkarsak durum bu yani 😂

Durumun yetmiyorsa Redmi serisinden bir cihazı gayette alırsın. Elbette bir çok konuda Mi serisi, Redmi serisinden daha iyi, Xiaomi'nin gözdesi Mi serisi ama Mi serisinde de gayet sorun çıkabiliyor. Teknoloji işi şans işi. Tabi kronik sorunu olan cihazlar pek şans faktörüne tâbi tutulamıyor ama yine de şans faktörü biraz da olsa var kronik sorunlu cihazlar için 😊
Maddi durumunda pek bir sınırlama yoksa ve daha çok yurtiçi cihaz düşünüyosan Samsung kesinlike önerebileceğim bir marka olurdu. Bir çok farklı marka da cabası. Bana kalsa artık Xiaomi marka cihaz direk alınmaz da işte napalım kader mahkumuyuz biz de. Durum buna yetiyor bunu alıyoruz. Note 10 Pro'da gayet iyi cihaz. Ben şahsen memnunum.
Redmi serisi maalesef üvey evlat.
Bir 10T kullanıcısı olarak Note 10 Pro ile bir kaç gün geçirdim ve maalesef aşırı kötüydü. Daha önce Amiral gemisi kullanmamış biri için iş görür ancak o akıcılığı yaşamış birine çok zayıf geliyor.

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Redmi serisi maalesef üvey evlat.
Bir 10T kullanıcısı olarak Note 10 Pro ile bir kaç gün geçirdim ve maalesef aşırı kötüydü. Daha önce Amiral gemisi kullanmamış biri için iş görür ancak o akıcılığı yaşamış birine çok zayıf geliyor.
Yani aşırı kötü demek bilmiyorum çok doğru gelmiyor bana. Bir çok insan Redmi serisi kullanıyor ve aşırı kötü olsa o kadar insan kullanmazdı diye düşünüyorum. Herkesin Mi serisi alacak durumu da olmayabiliyor ayrıca. Elbette Mi serisi daha iyidir Redmi'den ama "aşırı kötü" demek de çok doğru bir tabir değil.

Marriedman92

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Marriedman
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
8
Yani aşırı kötü demek bilmiyorum çok doğru gelmiyor bana. Bir çok insan Redmi serisi kullanıyor ve aşırı kötü olsa o kadar insan kullanmazdı diye düşünüyorum. Herkesin Mi serisi alacak durumu da olmayabiliyor ayrıca. Elbette Mi serisi daha iyidir Redmi'den ama "aşırı kötü" demek de çok doğru bir tabir değil.
Kesinlikle katılıyorum hocam. Keza kaldı ki kıyaslanan seriler bambaşka bir seriler yani şimdi kendi markasında orta segmentteki cihazlar ile üst segment cihazların birbiriyle kıyaslanması zaten mantıklı değil, redmi serisi daha çok fiyat performans ürünüdür, mi serisi direk performans ürünüdür çünkü mi serileri genelde piyasadaki Samsung,Huawei vs gibi firmaların ortanın üstü dediğimiz cihazlarla karşılaştırılacak cihazlardır ama redmi note 10 pro veya redmi note 11 proyu Samsung s20 ile karşılaştırmak çok saçma olur çünkü birbirinin kalemi değil biri 7 8 bin TL iken diğeri 12 13 bin TL 😊

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Kesinlikle katılıyorum hocam. Keza kaldı ki kıyaslanan seriler bambaşka bir seriler yani şimdi kendi markasında orta segmentteki cihazlar ile üst segment cihazların birbiriyle kıyaslanması zaten mantıklı değil, redmi serisi daha çok fiyat performans ürünüdür, mi serisi direk performans ürünüdür çünkü mi serileri genelde piyasadaki Samsung,Huawei vs gibi firmaların ortanın üstü dediğimiz cihazlarla karşılaştırılacak cihazlardır ama redmi note 10 pro veya redmi note 11 proyu Samsung s20 ile karşılaştırmak çok saçma olur çünkü birbirinin kalemi değil biri 7 8 bin TL iken diğeri 12 13 bin TL 😊
Aynen öyle hocam. Zaten ben de yukarıda bütçesi düşük olan, durumu pek olmayan Redmi cihaz alır. Durumu iyi olan da gider Samsung alır dedim. Yani herkes bütçe konusunda eşit değil. Bazı arkadaşlarımızın empati yapabilmesi lazım. Öyle şak diye Mi serisi ya da direk amiral gemisi cihaz önermek, Redmi serisine de çöp, leş, berbat, aşırı kötü, alınmaz edilmez demek hoş değil. Yerin dibine sokulduğu kadar kötü bir seri değil Redmi serisi. Mi serisiyle eşit tutmak zaten mantıklı değil ama segment farkı var bir kere, haliyle de fiyat farkı da var. O kadar övülen Mi serilerinde de kronik problemler çıkabiliyor. Sorunlar Mi serilerinde de olabiliyor. Yukarıda bahsettim. Samsung'un S20 FE ve S20 Ultra serilerinde bile Green Screen problemleri var. Araştırabilirsiniz. İyi olduğu düşünülen Samsung cihazlarda bile problemler oluşabiliyor. O zaman Samsung'a da bir noktadan sonra çöp, alınmaz, aşırı kötü dememiz gerekiyor. Sadece yazılım, kamera değil konu. Yazılım konusunda Samsung, Xiaomi'den iyi bu arada bunu kabul ediyorum ama bu, sorun yaşanmayacağı anlamına gelmiyor.

emiramarick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Poco x3 gt
Konular
31
Bu seviyelerde bir telefon alacağım. Yurt dışı cihazı olacak kesinlikle. Sizce 10 pro alınır mı? Yoksa onun yerine aynı parayı şu cihazı al başın ağrımaz diyebileceğiniz farklı model var mı?
redmi note 10 pronun yurt dışı halini kullandım 6 ay boyunca deneyimlerim
1- sabrı öğretti
2-3 saatin fazla oldugunu farkettirdi
3- küçük bir cihazın ele alınınca eli acıtacak şekilde ısınabildiğini öğretti
4- kameranında bizim gibi bir canlı oldugunu ve her zaman ona bağlanamayacagımızı öğrendim
yurt dışı veya resmi bu telefonu almayın hepsiburadada yenı telefon alıcakken yorumlarına bakayım turkıye garantılısını alayım dedım aynı sorunları yaşayan birçok kişi varmış batarya konusunda 3 4 saat max gidiyor 60 hz en dusuk parlaklıkta telefon tiktok gibi bir uygulamda bile video izlerken ısınma yarattı daha ne diyebilirim almayın kardes almayın ama sizin bileceğiniz iş (tam yanıtı atacakken aklıma geldi arama yaparken telefon kafayı yıyo )
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu seviyelerde bir telefon alacağım. Yurt dışı cihazı olacak kesinlikle. Sizce 10 pro alınır mı? Yoksa onun yerine aynı parayı şu cihazı al başın ağrımaz diyebileceğiniz farklı model var mı?
Poco x3 gt veya poco x3 pro almanı öneririm oyun oynasanda oynamasanda iki işlemci seni 4 yıl götürür rahat ol, kendim 14 temmuzda poco x3 gt aldım deneyimlerimi senle paylaşacağım

Berkeyalcnky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
RedmiNote10 Pro
Konular
29
1- sabrı öğretti
4- kameranında bizim gibi bir canlı oldugunu ve her zaman ona bağlanamayacagımızı öğrendim
yurt dışı veya resmi bu telefonu almayın hepsiburadada yenı telefon alıcakken yorumlarına bakayım turkıye garantılısını alayım dedım aynı sorunları yaşayan birçok kişi varmış batarya konusunda 3 4 saat max gidiyor 60 hz en dusuk parlaklıkta telefon tiktok gibi bir uygulamda bile video izlerken ısınma yarattı daha ne diyebilirim almayın kardes almayın ama sizin bileceğiniz iş (tam yanıtı atacakken aklıma geldi arama yaparken telefon kafayı yıyo )

Poco x3 gt veya poco x3 pro almanı öneririm oyun oynasanda oynamasanda iki işlemci seni 4 yıl götürür rahat ol, kendim 14 temmuzda poco x3 gt aldım deneyimlerimi senle paylaşacağım
Galiba farklı deneyimler yaşıyoruz bu konuda hocam, tiktokta donması falan abartı olmuş bence, adana sıcağında dışarıda izlemediyseniz😂

1- sabrı öğretti

Telefon arama yaparken nasıl kafayı yiyordu hocam kullandığınız rom ile alakalı bile olabilir bu durum ben hem global hemde eu rom kullandığım halde dediğiniz arama.sorununu yaşamadım.
Kameraya baglanamama sorununuz yüksek ihtimalle o anda başka bir uygulama arkada açık ve bir anda kameraya gitmiş olmanızdan kaynaklı olabilir. Yani dediğiniz şeyleri bazıları sizin veya fark etmeden yaptığınız hareketler sonucu olabilir hocam

1- sabrı öğretti

Ve hocam aklıma geldi 5000 batarya kapasitesi olan bir telefon 6 ay içinde 3 saat ekran sürelerine düşmesi imkansız kolay kolay düşmez. Ki forumda böyle bir sorun ile karşılaştığimi hatırlamıyorum yani batarya sorunu da sizin yaptığınız birşey kaynaklı olabilir eğer birçok kişide varsa haklısınız kronik bir sorun yani cihazın sıkıntısıdir

Son düzenleme:

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Galiba farklı deneyimler yaşıyoruz bu konuda hocam, tiktokta donması falan abartı olmuş bence, adana sıcağında dışarıda izlemediyseniz😂

Telefon arama yaparken nasıl kafayı yiyordu hocam kullandığınız rom ile alakalı bile olabilir bu durum ben hem global hemde eu rom kullandığım halde dediğiniz arama.sorununu yaşamadım.
Kameraya baglanamama sorununuz yüksek ihtimalle o anda başka bir uygulama arkada açık ve bir anda kameraya gitmiş olmanızdan kaynaklı olabilir. Yani dediğiniz şeyleri bazıları sizin veya fark etmeden yaptığınız hareketler sonucu olabilir hocam
"Şarj 3-4 saat gidiyor" yazısını gördükten sonra üzgünüm ama pek ciddiye alasım gelmedi hocam arkadaşımızı. Belki gerçekten cihazın kendisinde donanımsal ya da yazılımsal bir sorun vardır ama "3 saat şarj gidiyor" kelimesi bana abartılmış bir eleştiri hatta eleştiri de değil, direk karalama gibi geldi. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Siz yine sabırla cevap vermişsiniz 😀

Berkeyalcnky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
RedmiNote10 Pro
Konular
29
"Şarj 3-4 saat gidiyor" yazısını gördükten sonra üzgünüm ama pek ciddiye alasım gelmedi hocam arkadaşımızı. Belki gerçekten cihazın kendisinde donanımsal ya da yazılımsal bir sorun vardır ama "3 saat şarj gidiyor" kelimesi bana abartılmış bir eleştiri hatta eleştiri de değil, direk karalama gibi geldi. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Siz yine sabırla cevap vermişsiniz 😀
Onun açısından anlamaya çalıştım ancak siz daha net söylediniz 😂

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Onun açısından anlamaya çalıştım ancak siz daha net söylediniz 😂
Yani ben de empati kurmaya çalıştım ama sizin de söylediğiniz gibi 3 saat ekran süresi değil bu arada, direk batarya süresinden bahsediyor arkadaşımız. Ekran olsa yine iyi. 3 saat gitmesi bana çok imkansız geliyor. Böyle bir durum olması için kesinlikle cihazda yazılım (ki sanmıyorum) donanımla ilgili bir problem olması lazım

Üst Alt