cankurtgs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Şuna bir haber paylaşayım bilen var mı bilmiyorum. Yani bilmeyenler olabilir ama bizim cihazın android 10 da kullanılan vendorları çok kötü hatta o kadar kötü ki android 10 vendorları ile android 10 gsi çalıştıramıyoruz doğal olarak bununla da android 11 gsi de çalıştıramıyoruz. Android 9 vendorlarımız 10 a göre daha iyi ve genelde gsi bootlanacağı zaman android 10 o kullanılıyordu yani kısaca bizim telefonda gsi bootlayacağımız zaman android 10 için android 10 vendorları kullanamıyoruz çünkü vendorlarımız o kadar kötü ki android 10 u android 10 vendorları ile boot edemiyoruz onun yerine android 9 vendorları ile boot ediyoruz o da sıkıntılar çıkarıyor ve bu android 10 port romların çıkmasında büyük bir engel oluşturuyor ve çoğu aosp romun stabil olmamasına sebebiyet veriyor. Bunu buraya kadar açıklayabildiysem şimdi haber konusuna geçeyim mido yani redmi note 4 den portlanan bir vendor yapılıyor bu vendor 3.18 linux kerneli üzerinde olacak eski android 8 deki kullanılan kernele yani.(Şuan ki android 10 kerneller 4.9 linux sürümü kullanıyor.) Bu portun önemi ne derseniz bu port olursa redmi note 4 ün çalıştırabildiği tüm gsi ları ve romları çalıştırabilirz anlamına geliyor yani android 11'i çok rahatlıkla açabiliriz ve android 10 romlar düzelebilir. Yani bunu takip ediyorum bir süredir lineage os 17.1 3.18 sürümü için test ediyorlar şuan olursa güzel şeyler olabilir.
Açıklamanız için teşekkürler. Cihazdan ayrı kaldım ama yeni haberler oldukça hala kendi cihazıma çıkmış gibi seviniyorum. :)

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3
Yüz tanıma özelliği geliyormuş aosp romlar için.

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3

RaDLoFF

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
gm 5+
Konular
3
denemediğim yok kalmadı. Açılmıyor bir türlü. boot ekranında kalıyor. nerede yanlış yapıyorum acaba

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular