İnceleme 1 aylık Mi 13 Deneyimim

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Poco F5 Pro'ya geçebilirsiniz.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Merhaba arkadaşlar, mi 9 dan beri xiaomi kullanmaktayım. En son romlardaki buglardan dolayı s20 fe alıp bir sene Xiaomi ye uzak kaldım. Ardından Xiaomi 13'ü görüp tasarımı ve özelliklerinden dolayı bu cihaza geçtim. Şimdi sizlere bir aylık kullanımda yaşadıklarımı anlatacağım. Tavsiyeleriniz ve önerilerinize ihtiyacım olacak. Şimdiden teşekkür ederim.
* Cihaz tasarım olarak harika
* Görenler iPhone zannediyor. Tasarımına sadece üsteki 4 delik dışında diyecek yok. (Bu 4 deliği de anlamadım neye yarıyor. 2 mikrofon 1 kızılötesi ama diğerini bulamadım 😄)
* Batarya hızlı tükeniyor. 67 watt la yaklaşık 40 dakikada doluyor. Ama keşke 120 watt olsa daha iyi olurdu.
* Gelelim asıl mevzuya yazılım !!!
* 1 sene boyunca Samsung S20 Fe kullandım ne bug vardı ne donma kasma arkadaş bir senede romda değişen hiçbir şey yok. Hiç mi kendini düzeltmez. Hala bug dolu takılma kasma var. Neler denemedim ki EU rom yükledim (eu romda tr olmasına rağmen hala İngilizce olan kısımlar mevcut eskiden böyle sorunu yoktu.) Sonrasında EAA rom kurdum, Global kurdum yok maalesef cihaz resmen göstergede 300 gösterip 200 e zor gelen araba gibi. Bazı uygulamaları açıp kapatıyor miui bildir diye uyarı geliyor. Sildim geri kurdum başka cihazda test ettim yok arkadaş açmıyor ( ör. sipay uygulaması) sonra arama google aramada bile hata alıyorum miui e bildir diye.
* Bildirim geliyor mesela letgodan bildirime tıklıyorum uygulamayı açmıyor illa uygulamalardan uygulamayı bulup açacaksın sonrasında görebiliyorsun bildirimi.
WhatsApp durumunda gezerken mesela bir kişi durumunda video ve fotoğraf paylaşmış. video geliyor videoyu geciyorsun fotoğrafa geliyorsun yani durumdaki diğer görsele ama arkada videonun sesi oynamaya gelmeye devam ediyor.
* Aramada telefon çekiminde problem var. Turkcell kullanıyorum bazen arayanın sesi gelmiyor bazen benim gitmiyor.
* Kamera (!) ya arkadaş 28 bin fiyata sahipsin bu nasıl iştir. Anlamak mümkün değil. Çok koyu çekiyor vibrant modu daha parlak ama hangi modla çekersen çek koyu kontrast ayarı sonda gibi çok koyu çekiyor gerçekten. Ön kamera güzel. Ama o da özellikle WhatsApp aramasında berbat insan kendini taniyamiyor sanki nokia n73 ön kamerası ile görüşüyorsun. Anlamadım vallahi.
Vlog çekeyim diyorsun 8 tane mod var biradere 12t pro aldık onda iki katı mod var. Güya leica yapmış. Geniş açıda 60 fps de video çekimi yok.

* Ele oturması güzel fakat tam ekran hareketleriyle kullanıyorsanız cihaz bazen mallaşıyor algılamıyor aynı hareketi birkaç kez tekrar etmek zorunda kalıyorsun.

* Isınma problemi oluyor hele ısınınca pil uçuyor resmen.

* Cihazı ilana koydum bakalım satabilirsem s23 veya s23 ultraya geçmeyi düşünüyorum. İphone sevmediğim için android önerilerinize açığım.

Şimdilik bunları yazayım. Karşılaştıkca ilave ederim. Sizin de karşılaştığınız sorunlar veya çözüm önerileriniz varsa dinlemek isterim. Hepinize teşekkür ederim.

#xiaomi #mi13 #miui
12t pro mu mi 13 mu sizce?

Mogans00

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Tuğra
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
0
bende 2 aydır kullanıyorum arkadaşın yazdığı hiç bir sorunu yaşamadım. mi 11 ultradan sonra çok iyi geldi. mükemmel...
Hocam merhabalar ben de mi 11 ultra ile 13 pro arasında kaldım farkları nelerdir sizce alınır mı 13 pro bir de buradaki yazılar beni endişelendirdi ısınma oluyor mu cidden (hızlı şarj harici) şu anki telefonum da 10 t pro geçeyim mi sizce 13 pro ya ?
cevap verirseniz sevinirim

msakdogan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
MI5S+
Konular
2
Hocam merhabalar ben de mi 11 ultra ile 13 pro arasında kaldım farkları nelerdir sizce alınır mı 13 pro bir de buradaki yazılar beni endişelendirdi ısınma oluyor mu cidden (hızlı şarj harici) şu anki telefonum da 10 t pro geçeyim mi sizce 13 pro ya ?
cevap verirseniz sevinirim
ben mi 13 kullandım. 13 pro değil. mi 13 gerçekten mükemmel bir telefon. ısınma vs hiç bir şey yok.

Üst Alt