0,75 Dolara Xiaomi Mi-key

Bu yıla rekor seviyede akıllı telefon satışı ile
başlayan Çinli Xiaomi, bununla birlikte
depolama birimleri ve aksesuar çeşitleri ile de
Çin'in en başarılı firmalarından birisi
arasında yer alıyor. Firmanın son aksesuarı
ile Kickstarter'dan esinlenmiş.
Geçen yıl 700 000 dolar bağış ile gerçekleşme
imkanı bulan Pressy adlı aksesuar, benzer bir
tasarım ile Xiaomi envanterine de girmiş
durumda. Xiaomi aksesuara MiKey adını
takmış.
MiKey, 3.5mm kulakık girişine takılıyor ve
üzerindeki butona tıklandığında farklı
görevler yerine getirebiliyor. MiKey toplamda
10 farklı göreve izin verebiliyor. Bunlar
arasında fotoğraf çekme, bir kişiyi arama gibi
fonksiyonlar yer alıyor.
Xiaomi MiKey yaklaşık 80 cent fiyat etiketine
sahip ve bu ay itibariyle Çin ve komşu
ülkelerde satışa çıkacak. ABD pazarı için
aksesuara farklı bir isim belirlenecek ve
ilerleyen dönemde piyasaya sürülecek. Pressy
aksesuarı ise 27$ fiyat etiketine sahip
bulunuyor.

kaynak:Donanımhaber

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
@proton252 pardon büyük yazdığım için.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Cvp: 0,75 Dolara Xiaomi Mi-key

benkimim pid=1016 dateline=1399907590' Alıntı:
@proton252 pardon büyük yazdığım için.
Problem yok paylaşıma devam :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: 0,75 Dolara Xiaomi Mi-key

benkimim' Alıntı:
KONUN ADININ KONUYU AÇAN KİŞİYE SORULMADAN DEĞİŞTİRİLMESİ HİÇ ETİK DEĞİL.BARİ BİR SÖYLENSEYDİ ADI DEĞİŞECEK DİYE. @12dyl1983 @cantara,
@Ethnic

Aslında etik değil gibi görünse de forum düzeni ve konuların anlaşılabilir olması adına böyle şeyler yapılması bir zorunluluktur. Konular taşınabilir, değiştirilebilir, silinebilir, yeniden düzenlenebilir, kapatılabilir, birleştirilebilir v.s. Zaten bunlar forum kurallarında da belirtilir. Bu nedenle haber verilmesine gerek yoktur. Ancak yine de silinen konular hariç, yapılan işlem konu içinde belirtilir. Şu nedenle kapatıldı, şu nedenle birleştirildi, şu nedenle mesaj içeriği değiştirildi gibi. Fakat vakit darlığı, site yoğunluğu, moderatörün o anki durumuna bağlı olarak bunu belirtmek mümkün olmayabilir. Bu yüzden sitem etmek doğru değil. Eğer yanlış birşey yapıldığını düşünüyorsanız bunu dile getirir ve niçin yanlış olduğunu söylersiniz. Değerlendirilerek çözüm bulunur.
Özellikle de böyle yerinde ve çok basit birşey için bu kadar yüksek bir tepki doğru değil.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
@chatin_62 bende biraz ağır bir tepki olduğunun farkındayım bunu yaparak kendimi haksız duruma düşürdüm.benim öyle bir başlık atmamın sebebi ise 0.75 dolar gibi meblaya xiaomi adına nasıl bir ürün olabilir onu düşündürmekti.üstü hafif kapalı bir başlıkta merak uyandırıp daha çok kişinin bakmasını sağlamaktı amaç.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Cvp: 0,75 Dolara Xiaomi Mi-key

benkimim' Alıntı:
KONUN ADININ KONUYU AÇAN KİŞİYE SORULMADAN DEĞİŞTİRİLMESİ HİÇ ETİK DEĞİL.BARİ BİR SÖYLENSEYDİ ADI DEĞİŞECEK DİYE. @12dyl1983 @cantara,
@Ethnic

Mesajinizi simdi gördüm ve bu mesajda etiketlendigim için cevap hakkimin dogdugunu dusunuyorum.

Konunuzun basligini ilk duzenleyen benim. sebebi ise forum duzenini bozan tamamen buyuk harfle yazilan konu basligi. Ve bunu sizden habersiz yapmadim. Basligi degistirmeden once size mesaj attim. Cevap gelmeyince bunu evet olarak kabul ettim. Mesaj kutunuza bakmanizi oneririm.

Size attigim o.m. (Dün 11:43)

Ethnic' Alıntı:
Gunaydın hocam. Foruma kayıt olduğunuzdan beri sürekli dikkat çekici konular açarak forumun canlı kalmasını sağlıyorsunuz. Yönetim adına size teşekkür ederim. Fakat bir öneride bulunmak isterim. Konu başlığının tamamen büyük harfle yazılması hoş bir görüntü vermiyor. Burda açılan kunuları, daha çok kişi tarafından okunması için twitter'da link vererek paylasıyoruz. Bu haliyle de hoş durmuyor. Eğer sizde benimle aynı fikirdeyseniz konu başlıklarını yeniden düzenlemek istiyorum tabi müsadeniz olursa.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
@Ethnic yapabilirsiniz memnun olurum bende rahatsız oluyorum büyük harf kullanımından. ben biraz gazete usulü gitmeye çalıştım ama unuttuğum bir nokta vardı forumda büyük yazmak saygızlıktır neyse konuyu artık uzatmayalım.bu sitede gaye teknoloji dünyasına bir şey katmak.

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
@Ethnic şimdi siz öyle diyince baktım ama görünmüyor mesaj .bu sitenin kimyasıyla uğraşan kişiyle irtibata geçerseniz iyi olur mesela bildirimlerde de sorun var her halde etiketleme oluyor ama bildirimde görünmüyor.ben forumları kurcalayınca farkediyorum.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Evet niyet önemli. Siz büyük harfle yazarken iyi niyetliydiniz, bizde mesajınızı düzenlerken. Ortada sorun teskil edecek bir durum yok..:)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: 0,75 Dolara Xiaomi Mi-key

benkimim' Alıntı:
@chatin_62 bende biraz ağır bir tepki olduğunun farkındayım bunu yaparak kendimi haksız duruma düşürdüm.benim öyle bir başlık atmamın sebebi ise 0.75 dolar gibi meblaya xiaomi adına nasıl bir ürün olabilir onu düşündürmekti.üstü hafif kapalı bir başlıkta merak uyandırıp daha çok kişinin bakmasını sağlamaktı amaç.

Niyet iyi olunca herşey çözülür hocam. Sıkıntı olmaz.
Madem böyle bir niyetiniz vardı, buna uygun olarak yeniden bir başlık yazılabilir. Açıkçası ben de başlığı ilk gördüğümde meraktan öte yanlış yazdığınızı düşünmüştüm.
Bu konuda yöneticilerin mutlaka yardımcı olacağına eminim.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Üst Alt