Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Varmı hala EU Beta romu denememiş veya başka romlardan tekrar EU ya dönmüş olanlar?8=)Idea~~

Niye dönsünler hocam? Eu betanın hantallaştığını ve diğer romların yanında çok ağır kaldığını iddia edenler var.
Siz bir android ve Xiaomi duayeni olarak bu işe ne diyorsunuz?

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Niye dönsünler hocam? Eu betanın hantallaştığını ve diğer romların yanında çok ağır kaldığını iddia edenler var.
Siz bir android ve Xiaomi duayeni olarak bu işe ne diyorsunuz?

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi
Estağfurullah hocam, ben henüz bir Xiaomi duayeni değilim ancak denediğim ve test ettiğim MIUI bazlı romların içinde en iyisi EU Beta romu...EU Betanın hantallaştığını, diğer romların yanında çok ağır kaldığını ve EU beta yı baz alan diğer romların çok daha akıcı olduğunu iddia edenleri gördükçe, sadece gülüyorum 8=) haha--

Oyla:

ataseven

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bülent
Cihazım
ataseven
Konular
0
Arkadaşlar bir sorum olacak eu stabil rom kullanıyorum cihaz note 10 yüklü uygulamalarım ve düzenim bozulmadan eu betaya nasıl geçerim direk romu atıp twrp ile yüklesem olmaz mı illa sıfırlama yapmam mı lazım.

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar bir sorum olacak eu stabil rom kullanıyorum cihaz note 10 yüklü uygulamalarım ve düzenim bozulmadan eu betaya nasıl geçerim direk romu atıp twrp ile yüklesem olmaz mı illa sıfırlama yapmam mı lazım.
Sıfırlamaya gerek yok...yerel yedeklemeden yedek alın, 4 wipe yapın, romu kurun, yedeklerinizi geri yükleyin

Oyla:

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Estağfurullah hocam, ben henüz bir Xiaomi duayeni değilim ancak denediğim ve test ettiğim MIUI bazlı romların içinde en iyisi EU Beta romu...EU Betanın hantallaştığını, diğer romların yanında çok ağır kaldığını ve EU beta yı baz alan diğer romların çok daha akıcı olduğunu iddia edenleri gördükçe, sadece gülüyorum 8=) haha--

Skorpi hocam global olan cihazlarda b20 var yani Avrupa ve Türkiye de en çok kullanılan bant diye biliyorum şimdi eu beta romda çin rom'undan düzenleme yapılıyor ,çin rom'unda b20 kullanılmıyor en azindan k20 pro ile mi 9 pro arasındaki fark öyle şimdi çin beta rom,unda b20 driver yada dosyası olmaması lazım çin,liler kendi şebekelerine göre yapıyorlar ve beta romda buna benzer değişik bir kaç donanım ve yazılım değişikleri vardır bu eksikleri yada fazlaliklari global rom daki gibi tastamam yapiyorlarmi bir çok custom romlarda gördüğün eksiklikler gormusdum MIUI firması nekadarda açık kaynaklı rom kodlarını versede hep bir eksik olacağını düşünüyorum ? bu en çok merak ettiğim durum bide ücretsiz yapmaları eu 6 yıldır yada daha fazla bu işi yapıyor bu adamların başka geçim kaynağı varmı bu isden kazanç elde ediyorlarmi

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
astsel hocam haber vermek istediğiniz üye adının başına @ işareti koyun, doğru yaparsanız haber vermek istediğiniz kişinin adı mavi renk olur aksi halde yazdıklarınızdan haberi olmaz.

Oyla:

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
astsel hocam haber vermek istediğiniz üye adının başına @ işareti koyun, doğru yaparsanız haber vermek istediğiniz kişinin adı mavi renk olur aksi halde yazdıklarınızdan haberi olmaz.
Onu bilmiyordum teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt