Soru Neden EU Beta Rom kullanıyorum

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
arkadaşlar EU Beta Rom orangefox da format data ile kursanda bir iki recovery den sonra şifre soruyor şifre koymadığım halde
sorunu bilen varmı

Son düzenleme:
Oyla:

-_-

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
lg g4
Konular
8
İlk xiaomi telefonum mi mix 2 yurtdışıydı ve üzerinde miui.eu beta rom vardı. Sürekli güncelleme aldı, otomatik kurdu ve beni yormadı. Bazı güncellemeler telefonda bir takım sorunlara yol açtı ama 1 hafta içinde çözüleceğini bildiğimden hiçbir arayışa girmedim. Yaklaşık 2.5 yıl sonunda yeni telefonuma da miui.eu beta kurulması konusunda ısrarcıydım. Huyunu suyunu biliyorum en azından. 2.5 yıl boyunca telefonuma 1 kere format atma ihtiyacım bile olmadı. Bir 2.5 yıl daha olacağını sanmıyorum.

Piyasada belki daha iyi romlar vardır ya da kerneller bunu ben bilemem hiç denemedim. Söyleyebileceğim tek şey, mi9t pro'nun global sözde kararlı romları miui.eu'nun anca elini öper.

Oyla:

omurserap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omur
Cihazım
Mi6
Konular
56
eu beta roma yenı gectım mi 6 kullanıyorum bataryasında gozle gorulur artıs gördüm,gayet ıyı gıdıyor

Oyla:

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
29
Değerli Arkadaşlarım,

Beni bilen bilir… Sayın Escobar1945 hocam sayesinde; kullanmış olduğu MİDO cihazında gördüğüm ve hastalığıma iyi gelebileceği düşüncesiyle aşık olduğum MIUI arayüzüne ve dolaysıyla da Xiaomi dünyasına Haziran 2017 yılı itibariyle adım atmış bulunmaktayım…

İlk başlarda Max 2 cihazımda mevcut tüm romları teker teker yükleyip test etmek suretiyle romların engin sularında kulaç atmaya başladım. Ancak tüm AOSP Romlarda bulunan Bug’lar beni sırf MIUI bazlı mükemmel rom arayışına itti. Tabi bu geçen süre zarfında MİUİ-Am, Mi Globe vb. romlarla forum ahalisini bilgilendirdikten sonra; önce Sayın Escobar1945 hocamın EPİC Romu, daha sonra ise Belaruslu geliştirici arkadaşımız Greeshan romları ile tanıştık ve artık başka rom arayışlarına bir son verdik.

Kulakları çınlasın çok saygı değer Hocam ve üstadım Sayın Codered ’ in bana taa o zamanlar “ EU dan başka rom tanımam “ demesini nedendir bilinmez hep kulak ardı etmiştim. Fakat sebebini artık çok iyi biliyorum.

Max 3 sonrası denediğim MIUI Bazlı bütün romlarda sanki hep bir eksiklik vardı. Nihayetinde gördüm ki en problemsiz ve belki de mükemmele yakın olan tek rom EU Beta romdu. Üstelik her hafta düzenli şekilde güncelleme vermesi suretiyle, hastalığıma çok iyi gelen haftalık dozajımı almama da sebep oluyordu. Ve artık Eu-Beta rom benim vazgeçilmezim oldu.

Muhakkak ki sizlerin de Eu Beta rom kullanıcıları olarak bu romla alakalı olumlu yada olumsuz düşünce ve fikirleriniz vardır. Başka romlarda olup ta Eu beta roma geçmeyi düşünüp benim gibi mükemmeliyete ulaşmayı isteyen arkadaşlara iyi bir rehber olması için neler söylemek istersiniz?

Neden EU Beta kullanıyorsunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Bende benzer şeyleri söylüyorum forumda aosp rom diye tutturmuşssunuz ne zaman kursam karşıma birden fazla sorun çıktı. Miui arayüzü bile yeter. Sonrasında miui tabanlı romlara döndüm masik haricinde hepsinde sorun yaşadım diyebilirim. Aosp heveslisi olan insanlar neden xiaomi yerine general mobil almıyorlar?

Oyla:
Üst Alt