Rehber Magisk ile Root nasıl yapılır?

aziztezcan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz Tezcan
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
29
Ben miuipro rom kullaniyorum normalde rootlu gelir ama nedense root yoktu romumda neyse magiski flaşladigimda telefon açılmıyor bende telefonu sifirlamak yerine son güncellemeyi yüklüyorum telefon açılıyor ama sonuç olarak magisk yuklenmemis oluyor sorun nedir burada ?

eyupdenerr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyup
Cihazım
Lg g2
Konular
8
Ben miuipro rom kullaniyorum normalde rootlu gelir ama nedense root yoktu romumda neyse magiski flaşladigimda telefon açılmıyor bende telefonu sifirlamak yerine son güncellemeyi yüklüyorum telefon açılıyor ama sonuç olarak magisk yuklenmemis oluyor sorun nedir burada ?
Bende simdi farkettim miui Pro romun sürümü yükselttim rootsuz olmuş cihaz simdi Manisa yüklesem sorun olur mu

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam büyük ihtimal önceki root un kalıntıları kalmıştır.romu manuel yükle twrp den 4 wipe ile.yükledikten sonra wipe dalvik cache yap ondan sonra teli aç bi kendine gelsin ayarlarını yaptıktan sonra tekrar twrp yi açıp magisk i flaşlarsan oluyor.bootta kalırsan da twro ye girip system reboot dersen açılır büyük ihtimal

suatsari

Süper Üye
Onursal Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Suat
Cihazım
Mi Note 3
Konular
16
Google play sorunları olduğu için Android 8 kullanan cihazlarda rootsuz geliyor artık...

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Bende simdi farkettim miui Pro romun sürümü yükselttim rootsuz olmuş cihaz simdi Manisa yüklesem sorun olur mu
Sana da aynı yol hocam.çünki daha önce root varsa hata verebilir

Hocam büyük ihtimal önceki root un kalıntıları kalmıştır.romu manuel yükle twrp den 4 wipe ile.yükledikten sonra wipe dalvik cache yap ondan sonra teli aç bi kendine gelsin ayarlarını yaptıktan sonra tekrar twrp yi açıp magisk i flaşlarsan oluyor.bootta kalırsan da twro ye girip system reboot dersen açılır büyük ihtimal

eyupdenerr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyup
Cihazım
Lg g2
Konular
8
Sana da aynı yol hocam.çünki daha önce root varsa hata verebilir

Şimdi bnim romu tekrar sıfırdan mı yüklemem lazım ve 4wipe nedir şimdi wipe filan yapınca hafızadaki rom dosyası silinmez dimi

aziztezcan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz Tezcan
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
29
Şimdi bnim romu tekrar sıfırdan mı yüklemem lazım ve 4wipe nedir şimdi wipe filan yapınca hafızadaki rom dosyası silinmez dimi
Tüm dosyalar silinir , wipe/advanced wipe/4ünüde wipe lıyorsun sonra pcden romu atıp o romu ınstall ediyosun hocam da bu kalıntıları silmenin sıfırlamadan yapmanın yolu yokmudur?

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Silinmez hocam dosyaların resimlerin.programların silinir.twrp yi açınca wipe ye tıklıyorsun,açılan ekranda sol altta advanted wipe var ona tıklayıp ilk 4 seçeneği (dalvikart,cache, system, data) işaretliyorsun ve alttan kolu kaydırıyorsun,sonra geri gelip install a tıklayıp tom dosyasını seçip flaşlıyorsun,rom yüklenince sol altta wioe dalvik cache yazar onu tıklıyorsun sonra reboot system diyorsun ve temiz bi kurulum yapmış oluyorsun
[doublepost=1521839160,1521838889][/doublepost]
Tüm dosyalar silinir , wipe/advanced wipe/4ünüde wipe lıyorsun sonra pcden romu atıp o romu ınstall ediyosun hocam da bu kalıntıları silmenin sıfırlamadan yapmanın yolu yokmudur?
Hocam yanlış bilgi verme.4 wipe yapınca dosyaları silinmez.internal storage i seçerse silinir dosyaları

aziztezcan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz Tezcan
Cihazım
Xiomi mi 6
Konular
29
Benim bildiğim öyleydi tüm dosyalardan kastım telefon hafızasındaki tüm indirili dosyalar falan

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Dahili hafıza kısmını isaretlemezse dosyalar olduğu gibi kalır. Silinmez.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt