Araçlar KernelSU - Kernel tabanlı ROOT ve modül yönetim sistemi

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
kafam karıştı, relase sayfasında bir sürü boot img var hangisin indirmek gerekiyor?
edit: kullandığım rom ve kernelde gömülüymüş zaten. manager kurdum fakat root izni veremiyorum uygulamalara, failed to grand root diyor

Uygulamanın ana sayfasının ekran görüntüsünü paylaşmanız mümkün mü?

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
cantara hocam issue açtım github'ta feature request olarak: Buradan takip edebilirsiniz.
Kafamdaki metodu biraz değiştirdim. Susmaya bağlanan sonuç yeniden başlatma yönünde. Yeniden başlatmama istiyorsa modül geliştiricisi NONEEDREBOOT=1 flag'ini customize.sh dosyasına eklemeli. Ayrıca etraflıca oluşabilecek komplikasyonları da düşünüp bu konuda da bilgi verdim. Misal birden fazla modül güncellenmesi/yüklenmesi hali.

Depremzede olmasam kendim geliştirmeleri yapıp pull request atacam. Ama emin olun bu kadar detaylı çalışma gerektiren bir eklemeyi yapmam uzun sürebilir. Kendisinin kolayca ekleyebileceğini düşünüyorum ama. Çünkü kernel tarafında herhangi bir değişiklik yapmasına gerek yok, Manager uygulamasında bazı değişiklikler ve eklemeler yapmalı.

Umarım bu özellik eklenir en kısa zamanda.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
cantara hocam issue açtım github'ta feature request olarak: Buradan takip edebilirsiniz.
Kafamdaki metodu biraz değiştirdim. Susmaya bağlanan sonuç yeniden başlatma yönünde. Yeniden başlatmama istiyorsa modül geliştiricisi NONEEDREBOOT=1 flag'ini customize.sh dosyasına eklemeli. Ayrıca etraflıca oluşabilecek komplikasyonları da düşünüp bu konuda da bilgi verdim. Misal birden fazla modül güncellenmesi/yüklenmesi hali.

Depremzede olmasam kendim geliştirmeleri yapıp pull request atacam. Ama emin olun bu kadar detaylı çalışma gerektiren bir eklemeyi yapmam uzun sürebilir. Kendisinin kolayca ekleyebileceğini düşünüyorum ama. Çünkü kernel tarafında herhangi bir değişiklik yapmasına gerek yok, Manager uygulamasında bazı değişiklikler ve eklemeler yapmalı.

Çok teşekkürler hocam, ellerinize sağlık. Umarım ekler.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bugün bende magisk bırakıp kernelsu ya geçtim. Dünya varmış. Hayal gibi bir sistem kurgulanmış.

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Manager sürümü çok eski görünüyor. Güncelleyin githubtan

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29

Ne yazık ki Tiann eklemeyeceğini iletti. Gerekçe olarak ise güvenli modun bypass edilebileceğini söylüyor. Bu özellik olmadan oto güncelleme olmayacaktır ne yazık ki.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ne yazık ki Tiann eklemeyeceğini iletti. Gerekçe olarak ise güvenli modun bypass edilebileceğini söylüyor. Bu özellik olmadan oto güncelleme olmayacaktır ne yazık ki.
Sağlık olsun diyelim o zaman hocam. Oto güncelleme olmadan da magiskten çok daha iyi sonuçta. Kullanmaya devam, Tiann'a alkışlar clap~~

Üst Alt