MIUI 14 Google Dialer, Rehber ve Mesajlar Uygulamalarının Zorla Dayatılması Sorunu

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Semih bey, mesajımı "şaşkınlık" ifadesi ile etiketlemişsin. Hangi duruma şaşırdın ?

İstek ve önerilerini "ingilizce" metin olarak gönder. İngilizce uluslararası iletişimde kullanıldığı için, karşı tarafın yanıt vermesi ve öneriyi dikkate alması açısından önemlidir.

Bir de istek ve önerileri; mail'de belirtildiği gibi, cep telefonunda ilgili bölümden yazarsanız daha iyi olur.

Ben PC'den yazmıştım. Cep telefonundan da gönderdim.

Bilgisayarı olanlar, hem PC'den, hem de cep telefonundan gönderebilir. PC'den gönderince hemen yanıt veriyorlar.

Son düzenleme:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Hocam xiaominin cevabına şaşkınlık göndermiştim.Hemen İngilizceye cevireyim
Bire bir aynı konuda da yazmak zorunda değilsin. Benim önerime ilaveler de yapabilirsin.

Mesela; mi dialer'e ilaveten; "mi sms" ve "mi contact" uygulamaların kurulabilmesi hakkında destek verilmesini isteyebilirsin.

Ama unutma ! Bu önerileri yaparken, "haricen" kurmak istediğini belirtmelisin.

Yani adamlar global yazılımlı cihazlarında yine google uygulamalarını vermeye devam edebilirler. Onda bir sıkıntı yok.

Bizim talebimiz, mi uygulamalarının "haricen kurulabilmesi"ne imkan sağlanması konusunda istektir.

Yani özetle; xiaomi firması, kendi marketinden mi'nin dialer, sms ve contact uygulamalarını paylaşsa, bizim için yeterli olacak... Dolayısı ile yazılım değiştirmek gibi zahmetli işlerle uğraşmamış olacağız.

raizel123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahan
Cihazım
Xiaomi 13t Pro
Konular
0
demek sadece ben değilmişim 😁 Samsung s20 fe kullanırken bir sıkıntı yaşamıyordum ne farkı var anlamıyorum ki bu işlerden 😁

omfarcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
S5
Konular
0
Merhabalar.

Yıllardır kullandığım Mi9T den Poco F5 e geçiş yaptım. Türkiye ve global rom'unda Miu arama ve mesajlar uygulaması olmadığı için ve google arama uygulaması çok kötü ve çift hat kullanan biri için hem uygun olmadığından hemde çok kullanışsız olduğundan, mecburen endonezya romuna geçiş yapmak zorunda kaldım.

Google arama uygulamasının çift hat kullanan biri için yetersiz kaldığını size hemen bir örnekle anlatıcam. Eğer çift hat kullanıyorsanız her arama yaptığınızda size hangi sim'den aramayı sormasını istemezsiniz. Varsayılan olarak Sim1 kullanıyosunuz diyelimki. Sim2'ye, rehberde kayıtlı olmayan bir numaradan çağrı geldiğini düşünelim ve siz bu numarayı Sim2 ile aramak istiyorsanız bunu yapamıyorsunuz. Bunu yapmak için ayarlara girip, varsayılan sim kart seçeneğini Sim1'den "Her zaman sor" seçeneğine getirdikten sonra, tekrar arama uygulamasını açıp, Sim2'den gelen çağrının üzerine tıklayıp, hangi SİM ile aramak istediğini belirterek araman gerekiyor. İnşallah anlatabilmişimdir :)

Miui arama uygulamasında, SİM2'den gelen bir çağrıyı SİM2 ile SİM1 ile hangisiyle aramak istiyorsanız bunu yapmak için sadece numaranın üzerine basılı tutmak ve hangi simden aramak istediğini belirtmek. İşte bu kadar kolay :) Ayrıca SİM1 ve SiM2 için birbirinden farklı kara liste beyaz liste yapabiliyorum. Kayıt yapabiliyorum bu benim için gerekli bir özellik olmasada.

Kayıt özelliğinin bazı ülkelerde yasak olmasından kaynaklı yada kanunen Xiaomi zor durumda kalacağı için bunu yaptığını söyleyenler var. Ses kaydını uygulamadan kaldırırsınız hangi ülkede serbestse orada açarsınız yada hiç açmazsınız hiç bir sorun yok. Bunu neden bize dayatıyorsunuz. Ben Google arama uygulamasını kullanmak zorunda kalacaksam 4K 240 FPS de oyun çalıştırmasının, mükemmel foto çekmesinin benim için hiç bir anlamı ve önemi yok. Mesajlar uygulamasının kanuni zorunluluğu nedir?

GetApps da bir sürü arama kaydı yapabilen uygulamalar var. Xiaomi kendi uygulamalarını oraya koyabilir isteyen kullanır. Google orayada mı dayatma yapıyor. Çok mantıksız işler dönüyor. Bence bu durumdan Xiaomi Türkiye ekibide sorumludur. Bu dayatmayı bize dayatmalarına izin vermemeleri gerekirdi. Endonezya ekibi Miu uygulamalarının geldiğini Twitter da müjde ile verdiler.
Sirf bu yuzden ben ve cevremdeki bir cok kisi xiaomiden samsung a gecti.bu dayatma ile devam ettikleri surece musteri kaybetmeyede devam edecekler.

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Üst Alt