Araçlar APatch - Kernel tabanlı ROOT ve modül yönetim sistemi

ttef84

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Salih
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Magisk kurmayı biliyorsanız aynısı. Romda kullandığınız kernelin .img dosyasını telefona atıp buradan yamalayıp telefona flaşlıyorsunuz. Flaşlama işlemine doğrudan TWRP üzerinden yapabileceğiniz gibi bilgisayardan fastboot ile de yapabilirsiniz. daha detaya inmem mümkün değil. bu dediklerimi anlamakta güçlük çekiyorsanız kendi başınıza kurmayın. Telefonunuzu bozma ihtimaliniz yüksek.
hocam normalde magiskte önce apk telefona kurulur sonra boot dosyası atılıp yamalanır oluşan dosya fastboot ile yüklenir. burda da aynı şekil oluyor demişsiniz ama ben apk dosyası göremedim daha farklı mı acaba

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
hocam normalde magiskte önce apk telefona kurulur sonra boot dosyası atılıp yamalanır oluşan dosya fastboot ile yüklenir. burda da aynı şekil oluyor demişsiniz ama ben apk dosyası göremedim daha farklı mı acaba
Aynı. APK dosyası github releases kısmında

ttef84

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Salih
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Aynı. APK dosyası github releases kısmında
Buldum hocam teşekkür ederim çok tuhaf bir sorun var denk geldiniz mi daha önce bilmiyorum. Cihazım Samsung tab s8. Bootloader açık olduğu için bootloader moduna girmiyor fastboot ile patch yaptığım dosyayı nasıl yükleyeceğim. Cihaza uygun sadece 1 tane twrp var onu da generic Kernel dosyasını yüklemeyince çöküyor dolayısıyla onu yükleyince bu sefer patchlediğimiz boot img dosyası uymuyor. Bootloader moduna girmek mümkün mü fastboot ile yüklemek için yada patch dosyasını odin ile download modda yüklemenin bir yolu var mı magiskteki gibi patch yapınca ap dosyası verse aslında sorun çözülür

Son düzenleme:

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Buldum hocam teşekkür ederim çok tuhaf bir sorun var denk geldiniz mi daha önce bilmiyorum. Cihazım Samsung tab s8. Bootloader açık olduğu için bootloader moduna girmiyor fastboot ile patch yaptığım dosyayı nasıl yükleyeceğim. Cihaza uygun sadece 1 tane twrp var onu da generic Kernel dosyasını yüklemeyince çöküyor dolayısıyla onu yükleyince bu sefer patchlediğimiz boot img dosyası uymuyor. Bootloader moduna girmek mümkün mü fastboot ile yüklemek için yada patch dosyasını odin ile download modda yüklemenin bir yolu var mı magiskteki gibi patch yapınca ap dosyası verse aslında sorun çözülür
Samsung cihazlarda sıkıntı var. Knox için ekstra adımlar atılmalı. Bir tane Telegram grubu var samsung cihazların kernellerinin paylaşıldığı. Onu bulmalısınız

ttef84

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Salih
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Samsung cihazlarda sıkıntı var. Knox için ekstra adımlar atılmalı. Bir tane Telegram grubu var samsung cihazların kernellerinin paylaşıldığı. Onu bulmalısınız
Buldum hocam yazdıktan sonra geliştirici olmaz dedi bende vazgeçtim magisk devam. Teşekkürler cevaplarınız için hayırlı günler

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
gurur duydum sizlerle hocam . mutlaka deneyeceğim :)

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Hocam iyi günler, son günlerde magisk bunaltınca ben de arayışa geçtim sizin de gelişimine katkıda bulunduğunuz KSU ve APatch projelerinizi gördüm ikisin de eksi ve artı yönleri var. KSU için uyumlu kernel lazım, telefon modelime göre KSU uyumlu kernele geçip KSU mu kullanayım yoksa stock kernelde kalıp APatch mı kullanıyım sizin tavsiyeniz nedir veya başka arkadaşlar ne önerir?

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Hocam iyi günler, son günlerde magisk bunaltınca ben de arayışa geçtim sizin de gelişimine katkıda bulunduğunuz KSU ve APatch projelerinizi gördüm ikisin de eksi ve artı yönleri var. KSU için uyumlu kernel lazım, telefon modelime göre KSU uyumlu kernele geçip KSU mu kullanayım yoksa stock kernelde kalıp APatch mı kullanıyım sizin tavsiyeniz nedir veya başka arkadaşlar ne önerir?
MIUI rom kullanıyorsanız ve MIUI romlar için KSU destekli Kernel var ise KSU kullanın bence. Apatch yeni henüz. Biraz daha zaman vermek lazım.

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
29
Ben de Lucas hocam gibi düşünüyorum. KernelSU tekrar geliştirilmeye başlandı ve daha fazla geliştirici işin içerisinde. Ancak APatch de emin adımlarla geliyor. APatch için çok fazla issue var şu an Githubta. O yüzden KernelSU önerilebilir.

Ben APatch kullanıyorum o ayrı

Üst Alt